PUSRYČIAI: ką reiktų valgyti, o ko vengti

Sumuštinis ar tik kavos puodelis pusryčiams nėra geri pasirinkimai pusryčiams. Jei norisi gražių kūno linijų ir geros sveikatos, patariam rinktis sočius, bet sveikus produktus pusryčiams.

RIEŠUTAI

Riešutai ne tik turi visą eilę gerųjų riebiųjų rūgščių, bet ir padeda palaikyti reikiamą cukraus kiekį kraujyje kelias valandas. Be to, jie ilgiau virškinami, todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau.

PILNO GRŪDO KOŠĖS

Tokios košės, kaip ir riešutai, ilgiau virškinamos, todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau. Be to, jos užtikrina tolygų cukraus kiekį kraujyje ilgesnį laiką ir apsaugo nuo pilvo pūtimo.

KIAUŠINIAI

Kiaušiniai ne tik turi daug proteino, vitaminų, bet ir cholino, kuris stimuliuoja smegenų veiklą. Idealus variantas pusryčiams - suteikia energijos, ilgiau išliekantį sotumo jausmą ir pažadina mintis.

RIEŠUTŲ SVIESTAS

Jei jo sudėtyje 90 proc. sudaro riešutai ir nėra papildomų saldiklių - tai itin sveikatai naudingas skanėstas, pilnas antioksidantų ir proteinų. Tačiau jo padauginti nereiktų - pusryčiams užtektų vos dviejų šaukštelių.

AVOKADAI

Šie vaisiai - kone stebuklingi. Norint išsaugoti jaunystę, patariama kiekvieną dieną pusę avokado užsitepti ant veido, kaip kaukę, o kitą pusę suvalgyti. Tačiau jis ne tik saugo jaunystę, bet ir nervų sistemą ir stimuliuoja smegenų veiklą, todėl itin tinka pusryčiams.

BANANAI

Jie padeda lengviau susikaupti, suteikia energijos ir ilgiau išsaugo sotumo jausmą.

LAŠIŠA

Lašišose gausu sočiųjų rūgščių ir kitų naudingų medžiagų, kurios skatina smegenų ląstelių atsinaujinimą ir serotonino išsiskyrimą, o šis verčia jaustis laimingais.

GREIPFRUTAI

Šiuose vaisiuose gausu vitamino C, kuris padės greičiau pabusti ir išlikti žvaliems. Be to, greipfrutai itin naudingi norintiems numesti svorio - vien jų kvapas mažina apetitą.

KO NEREIKTŲ VALGYTI PUSRYČIAMS:

SAUSI PUSRYČIAI

Juose itin daug cukraus. Be to, vos po valandos vėl ims kamuoti alkis.

SULTYS

Nors įprasta manyti, kad jos itin tinka pusryčiams ir yra labai sveika, tačiau sultyse gausu cukraus, kuris ne tik nusės ant šlaunų, bet ir gali paskatinti susirgti diabetu.

BANDELĖS, SAUSAINIAI

Jose taip pat gausu cukraus ir po valandos ims kamuoti alkis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis