Šaltai marinuoti agurkai

Susitikusi smagiai ir labai jaukiai popietei su ex-kolege, prisiminiau jos firminius marinuotus agurkėlius.

O čia dar ir kaimynė užsiprašė šviežių kiaušinių, o mainais atnešė pusmaišį lauko agurkų. Pamaniau, kad laikas atidaryti agurkų marinavimo sezoną, bet… niekaip savo tinklarašty neradau to Evos agurkų recepto. Teko pasikapstyti laiškų archyvuose, tuo pačiu perskaityti galybę senų susirašinėjimų, ir ne tik su ja. Taigi, marinuotų agurkų gamyba persikėlė į kitą parą, o aš iki išnaktų dūsavau, skaitydama romantiškus ir labai nostalgiškus laiškus…

O ryte jau buvau radusi receptą. Tai vadinamasis šaltas marinavimo būdas, kai agurkai užpilami tik konservantais, be jokių terminių apdorojimų. Šis receptas tinka tik tiems, kurie nebijo didesnio acto ar cukraus kiekio. Bet ir suvalgyti šio gardumyno vienu kartu daug nesinori, tai labiau užkandis, priedas prie kitų garnyrų, picos ar karštų sumuštinių įdarų ir panašaus maisto, kurio kasdien (tikiuosi) nevalgote. Skamba keistai, bet taip ruoštiems agurkams nereikia nė rūsio ar šaldytuvo, konservai puikiai laikosi kambario temperatūroje. Todėl tikrai verta pasigaminti bent kelis stiklainius, net jei esate konservavimo profanas.

Svarbiausia, kad į konservus nepapultų vanduo. Todėl tiek agurkai, tiek iškaitinti stiklainiai ir dangteliai turi būti absoliučiai sausi.

Asmeninis albumas

Agurkus nuplaunu, nusausinu, nupjaunu uodegas ir supjaustau figūriniu peiliu 2-3cm griežinėliais ir tuomet pasveriu. Proporcijos marinavimui sekančios:

1 kg pjaustytų agurkų

1 v.š. rupios druskos

200 g cukraus

5 v.š. bekvapio aliejaus

100 ml 9% maistinės acto rūgšties (arba 150 ml 6% obuolių acto)

6-8 skiltelės česnako

Ant supjaustytų agurkų beriu druską, mediniu šaukštu permaišau ir palieku bent 2 valandoms. Per šį laiką agurkai išleidžia sultis. Tuomet supilu actą, aliejų, suberiu cukrų ir griežinėliais pjaustytas česnako skilteles. Vėl gerai sumaišau, dubenį pridengiu lėkšte ir palieku ramybėje dar 2- valandoms.

Stiklainius ir dangtelius išplaunu karštu vandeniu, sudedu ant orkaitės grotelių (žemyn galva) ir kaitinu 90C apie 15 minučių. Palaukiu, kol atvės ir tuomet į juos dedu agurkus, užpilu skysčiu, užsuku dangtelius ir nešu į sandėliavimo vietą.

Asmeninis albumas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis