Pyragas „Angelo ašaros“

„Ašarėlė nuriedėjo, nieks tavęs taip nemylėjo, jeigu nori kitą pabučiuok, bet mylėti manęs nenustok.“ Tikiuosi gausiai verks tik jūsų pyragai, bet ne Jūs! Ir kodėl išvis aš čia kalbu apie ašaras?! Ogi todėl.

Pavadinimas „Angelo ašaros“ visai vietoj ir laiku. Atvėsęs pyragas „pravirksta“ gintarinėmis ašaromis, it maži stebuklėliai neaišku iš kur. Kartais ašaros būna didelės ir jų labai daug, o kartais labai smulkios. Kokios bebūtų – labai gražu!

Pamenu, kai šis pyragas sukėlė daug kalbų ir įspūdžių Facebook’o receptų grupėse! Kažkas pasidalino receptu ir kiek buvo susižavėjimo šiomis ašaromis. Visos kaip bitutės lėkė į virtuvę gaminti, o paskui dalintis nuotraukomis, „apsiverkusiais“ pyragais, nors ne visoms buvo džiaugsmo tas ašaras išvysti. Receptų grupės tiesiog sprogo nuo šio pyrago nuotraukų. Karts nuo karto ir aš vis dar prisimenu ir pagaminu.

Asmeninio albumo nuotr.

Pyragas tikrai skanus, nors toks paprastas.

26 cm skersmens tortinei

Reikės:

Pagrindui:

1 stiklinė miltų;
1 šaukštelis kepimo miltelių;
80 g sviesto;
2 šaukštai cukraus;
1 mažas kiaušinis.

Įdarui:

500 g varškės;
cukraus 0,5 stiklinės;
3 kiaušinių tryniai;
1 šaukštas manų kruopų;
100 g grietinės;
vanilės pagal skonį (vietoj jos dažnai įlašinu citrinų esencijos).

Suflė:

3 baltymai;
5 šaukštai cukraus pudros.

* Pagrindui sumaišykite miltus su kepimo milteliais ir smulkiai pjaustytu sviestu. Sudėkite likusius produktus ir išminkykite tešlą. Tešlą įdėkite į maišelį ir padėkite į šaldytuvą 30 minučių.

Asmeninio albumo nuotr.

* Įdarui išmaišykite visus produktus, kol gausis vientisa masė. Tešla išklokite kepimo formos dugną ir sudėkite varškės įdarą. Kepkite 180 laipsnių temperatūroje, apie 30 minučių.

* Suflė sluoksniui suplakite kiaušinio baltymus su cukraus pudra iki standumo. Išimkite pyragą, sudėkite sufle ir kepkite apie 10-15 min. iki auksinės spalvos, tik neperkepkite! Baigus kepti leiskite pyragui atvėsti ir laukite ašarų!

Asmeninio albumo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis