Maisto blogerė Renata: kaip paprasta kiaušinius nudažyti mėlynai

Labai svarbu išmokti kantriai laukti. Ir nesvarbu ko – kad ir pusę metų – susitikimo su mylimu žmogum ar švenčių. Tik tuomet įvertini susitikimo ar tam tikros dienos atėjimo prasmę, emocijos išsigrynina ir mintys tampa skaidrios.

Vienas laukimas ką tik išsipildė, o kito su dideliu malonumu laukiu ateinantį Sekmadienį, esu iš tos mažumos, kuriems Velykos yra svarbesnė šventė nei Kalėdos. Mane artimiau pažįstantys žino, kodėl, o jums paatvirausiu tiek, kad prisikėlimo pasaka man gražesnė nei gimimo.

Velykas repetuoju, visada. Visada ieškau kokių nors įdomesnių marginimo ar dekoravimo idėjų, kiekvienais metais išbandau tuziną naujovių ir dažnai atrandu vieną ypatingą. Šiemet tas ypatingas – mėlynasis, išgautas mėlynių uogų dažo. Neįtikėtinai intensyvių atspalvių išgavimui tereikia vandens ir uogų. Fantastika.

Paruošimo būdai irgi tik du – mirkymas arba virimas. Verdant išgaunama tobula tamsi mėlyna, o mirkant lukštas pasidengia saikingu violetu.

Asmeninio albumo nuotr.

Proporcijos tokios:

100 g šaldytų mėlynių

250 ml vandens

100 g balto cukraus (marmuro efektui)

Kadangi vienu metu dažiau po 4 kiaušinius, tokio kiekio ingredientų užteko, didesniam kiekiui reikės daugiau.

Asmeninio albumo nuotr.

Uogas sudedu į indą, kuriame verdu kiaušinius, užpilu vandeniu ir kaičiu ugnį. Nuo užvirimo skaičiuoju 7 minutes, išjungiu kaitrą ir palieku kiaušinius iki pilno atvėsimo. Gaunu beveik juodą spalvą.

Asmeninio albumo nuotr.

Šviesiai spalvai išgauti kiaušinius išverdu paprastame vandenyje ir palieku 12h svečiuotis mėlynių nuovire.

Marmuriniam efektui kiaušinius verdu taip pat, kaip pirmu atveju, bet su papildomu priedu – cukrumi. Esu labai toli nuo chemijos, todėl neklauskite kodėl cukrus išmargina kiaušinį. Idėja įdėti cukraus kilo pamąsčius, kodėl raudonam vyne verdami kiaušiniai įgauna deimantinį spindesį. Ne nuo cukraus, pasirodo…

Asmeninio albumo nuotr.

Skaičiau, kad tą patį efektą galima išgauti naudojant šilauoges, bet kadangi turėjau šaldytų mėlynių, šilauoges palikau tortų dekorui ir kokteilių skaninimui.

Asmeninio albumo nuotr.

Velykų stalui kiaušinius dažysiu šiomis spalvomis, tik margumui dar dėsiu ryžių bei svogūnų lukštų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis