Trys miegamieji. Kokį stilių rinktis?

Kiekvienas stilius tinka miegamajam dekoruoti, jeigu dėl jo sutaria abu šio kambario šeimininkai. O nesutarimus geriausia užglaistyti kompromisais: šiek tiek vieno idėjų, kito vizijų – ir pavyks sukurti savitą, įdomią mišrių stilių asmeninę erdvę, kurioje kiekvienas ras sau mielų detalių.

I miegamasis

Šiuolaikiška su praeities ženklu

Miesto butuose natūralūs atspalviai, medžiagos ir faktūros visuomet padeda sukurti jaukią nuotaiką. Ypač pasiseka, jei būste, įrengtame sename name, pavyksta rasti natūralių dekoro elementų, t. y. atidengti faktūrišką senų plytų sieną, galinčią tapti pagrindiniu miegamojo interjero akcentu. Beje, vos apčiuopiamas senoviškumo, praeities pojūtis šioje namų erdvėje padeda kurti stabilumo, saugumo jausmą – gera žinoti, kad kažkas jau buvo prieš mus... Neverta nusiminti, jei tokios sienos nėra: šiuolaikinių apdailos medžiagų pasiūla didelė, tad galima improvizuoti ir sukurti panašų įspūdį dirbtinai, panaudojus plytų imitacijos sienų dekorą.

Kuriant tokį interjerą svarbu išlaikyti šiuolaikiškumo ir senovės pusiausvyrą, kitaip galite nukrypti nuo miestietiško stiliaus ir tapti per daug sentimentalūs, o interjeras atrodys per daug nostalgiškas. Tas įspūdis ilgainiui gali pradėti erzinti, todėl plytų sienos keliamą nostalgiją šiek tiek prigesinsite, jei likusiai kambario daliai dekoruoti rinksitės lakonišką, modernų stilių.

Nepersistenkite su detalėmis

Grublėta sienos faktūra jau pati savaime pripildo nedidelio kambario erdvę, todėl rinkdamiesi baldus ir aksesuarus būkite lakoniški – tiesios, griežtos linijos, santūri puošyba, natūralios medžiagos labiausiai pabrėš šio interjero savitumą ir išryškins išskirtinį sienos dekorą


Plytų imitacijos sienų apdaila, 1 m², 70 Lt, „Stonesta“.

 

Veidrodis, 216,30 Lt, „Alan Deko“.

 

Pastatomasis šviestuvas, 1 318 Lt, „Decode“.

 

Lovatiesė „Montra“, matmenys – 220 x 240 cm, 990 Lt, „Retroforma“.

 

Vaza, 65,70 Lt, „Alan Deko“.

 

Drabužių kabykla, 148 Lt, „Alan Deko“.

 

Dekoratyvinė pagalvėlė „Generous“, 278 Lt, „Ligne Roset“.

 

Naktinis stalelis, ąžuolas, 450 Lt, „Nakts Mebeles“.

 

Suolelis, 2 728 Lt, „Decode“.

 

Natūralios karvių odos kilimas „Marguerite“, 2 744 Lt, „Ligne Roset“.

 

Laikraštinė „Restore“, gamintojas – „Muto“, 300 Lt, „Skandinaviški interjerai“.

II miegamasis

Pastelinis jaukumas

Universalus miegamojo kambario sprendimas. Švelnus rusvas pastelinis koloritas – neutralus, įtinkantis kone kiekvienam skoniui. Galbūt ne itin išraiškingas, bet tikrai padedantis atsipalaiduoti, skleidžiantis ramią, saugią nuotaiką, todėl itin tinkamas miegamojo zonai dekoruoti. Tokioje aplinkoje dera minkšti, jaukūs, patogūs, nuosaikaus elegantiško dizaino baldai ir aksesuarai. Pagrindinis dėmesys atitenka lovai su aukštu, minkštu galvūgaliu, tarsi bylojančiu apie išskirtinę šio kambario paskirtį – teikti poilsį. Akcentuoti miego zoną padeda ir siena, prie kurios įkomponuota lova. Ji dekoruota kitokio, šiek tiek ryškesnio nei visa likusi erdvė atspalvio rusvos spalvos tapetais. Tokiame fone itin išryškėja minkštas, audiniu aptrauktas lenktų linijų lovos rėmo siluetas.

Dekoruokite tekstilės detalėmis

Šio stiliaus miegamajame itin tiks įvairios tekstilės detalės – minkšta lovatiesė, daug įvairių dekoratyvinių pagalvėlių. Jos dar labiau pabrėš jaukią ir šiltą kambario atmosferą. Minkštumo įspūdį sustiprins ir aksesuarai: šviestuvai, pledai, natūralios faktūros krepšiai ir net šiltos, minkštos šlepetes.

 

Užuolaidų audinys „Stars“, 70 proc. šilko, 30 proc. viskozės, 1 m, 430 Lt, „Retroforma“.

 

Laikrodis, 195 Lt, „Alan Deko“.

 

Dekoratyvinė pagalvėlė, 170 Lt, „Retroforma“.

 

Lovatiesė, matmenys – 240 x 260 Lt, 259 Lt, „1000 ir 1 naktis“.

 

Krėslas, lininis apmušalas, 3 750 Lt, „Vokiškų užuolaidų salonas".

 

Lova „Yves“, dizaineris – Stefanas Gaggeras, nuo 11 388 Lt, „Simetria“.

 

Pinti krepšiai „Along“, aukštas – 324 Lt, žemas – 394 Lt, „Ligne Roset“.

 

Suolelis, 530 Lt, „Nakts Mebeles“.

 

Vilnonės šlepetės, nuo 69 Lt, „Kurima“.

 

III miegamasis

Nerimastingas kontrastas

Sakoma, kad juoda ir balta – klasikinis spalvų derinys, visada madingas, solidus, išskirtinis, santūrus ir elegantiškas. Būtent tokią atmosferą sukursite, miegamajam dekoruoti pasirinkę dvi grynas pirmaprades spalvas – juodą ir baltą. Galbūt pamanysite, kad šie du kraštutinumai išprovokuos emocinį konfliktą, galintį išsklaidyti ramią monotoniją ir sukurti nuolatinį vyksmą kambaryje, kuriame paprastai norime mėgautis ramybe. Tai iš dalies bus tiesa – juodos ir baltos kontrastą miegamajame siūlome rinktis drąsiems, nebijantiems iššūkių, eksperimentų ir pokyčių žmonėms. Kita vertus, nerimastingumo ir spalvinės konkurencijos įspūdį galima prigesinti, jei modernias plokštumas dekoruosime klasikiniais elementais – elegantiškos formos, grakščios linijos padės sušvelninti ryškų kontrastą ir sukurs nenuobodžią, tačiau harmoningą aplinką. Joje išryškės saugumo ir pastovumo pojūčiai, būdingi klasikiniam stiliui, ir modernus naujovių bei pokyčių troškimas. Svarbu, kad šie du skirtingi poliai – juoda ir balta spalvos, klasikiniai ir modernūs elementai, – išlaikytų harmoningą tarpusavio pusiausvyrą, papildytų, o ne užgožtų vienas kitą.

Išlaikykite subtilumą

Dekoruodami miegamąjį, kuriame vyrauja du atspalviai ir du stilistiniai pradai, išlikite subtilūs – svarbu neperžengti ribos renkantis aksesuarus: detalės turėtų būti modernios, su klasikinės puošybos užuominomis, elegancija derinkite su lakoniškumu, puošnumą – su ironija.

 

Pakabinamieji šviestuvai „Bazar“, gamintojas – „Frandser“, baltas – 695 Lt, juodas – 486 Lt, „Simetria“.

 

Tapetai „Lace“, gamintojas – „Borastapeter“, 1 ritinys, 145 Lt, „Retroforma“.

 

Dekoratyvinė pagalvėlė, 55 Lt, „1000 ir 1 naktis“.

 

Patalynės komplektas „Tiffany“, matmenys – 160 x 200 cm, 2 pagalvių užvalkalai, 467 Lt, „Almi Decor“.

 

Cilindrinė pagalvė, 300 Lt, „Nakts Mebeles“.

 

Pastatomasis šviestuvas, 760 Lt, „Murina“.

 

Stalelis-padėklas, 420 Lt, „Riviera Home“.

 

Vazonas, 52 Lt, „C & D Style“.

 

Dekoratyvinė židinio apdaila, 880 Lt, „Riviera Home“.

 

Daiktadėžės: mažesnė – 26 Lt, didesnė – 32 Lt, „Ornamentum“.

 

Krėslas, 1 290 Lt, „Design Room“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis