Kai viso namo interjere kartojasi apskritimai

Architektė Dovilė Martinaitytė įsitikinusi, kad geriausiai pavyksta tie interjero projektai, kuriuose tarsi užkoduojama kokia nors idėja – elementas, vienijantis visą erdvę. Todėl projektuodama jaunos šeimos namą į šviesią ir skaidrią skandinaviško stiliaus aplinką įterpė subtilių grafiškų linijų ir nuolat pasikartojančių tobulumo simbolio – apskritimo formų.

Projekto autorė – architektė Dovilė Martinaitytė, loft_lt@yahoo.com.

Dėl interjero stiliaus pasirinkimo architektei ilgai svarstyti nereikėjo: beveik 200 m² dviejų aukštų modernaus dizaino namas pastatytas Vilniaus priemiestyje, naujų gyvenamųjų namų kvartale. Tokia aplinka ir eksterjero dizainas iš anksto nurodė ir interjero stiliaus kryptį. Kita vertus, jauni, aktyvų ir šiuolaikišką gyvenimo būdą mėgstantys šeimininkai Lina ir Mindaugas Balsiai pabrėžė nenorintys apsikrauti daiktais, kurie įpareigotų jiems tarnauti, ir kur kas geriau jaustųsi didelėje, šviesioje ir neperkrautoje erdvėje. Juk tai ir buvo viena priežasčių, kodėl jų šeima nutarė iš buto mieste persikelti į namą priemiestyje.

Dovilės Martinaitytės įsitikinimu, šeimininkų pageidavimus geriausiai atitiko skandinaviško stiliaus interjero elementai: skaidrus, baltas koloritas, lakoniški, bet išraiškingo dizaino baldai, išryškinti dekoratyvūs akcentai.

Norėdama sukurti atvirumo, šviesios ir skaidrios erdvės įspūdį, architektė aklinai neatskyrė pirmame namo aukšte įrengtų funkcinių zonų – virtuvės su valgomuoju ir svetainės: iš prieškambario per didelius, atvirus perėjimus galima patekti ir į virtuvę, ir į svetainę. Šias dvi pertvara atskirtas zonas jungia dar vienas tiesioginis perėjimas.

Pasak architektės, grindys visuomet pirmiausia krinta į akis, todėl siekdama neskaidyti erdvių ir sukurti vientisumo įspūdį ji visoms pirmo aukšto grindims iškloti pasirinko ąžuolo grindlentes – jų subtilus atspalvis ir faktūra gražiai išryškėja prie baltų sienų. Baltas svetainės fonas padeda atsiskleisti ir kitiems elementams: stilingiems skirtingų spalvų foteliams, o ypač – ant sienos įkomponuotam ryškiam Sauliaus Paliuko tapybos darbui. Šios detalės sukuria žaismingą nuotaiką ir išblaško baltų ir pilkšvų atspalvių monotoniją svetainėje. Tačiau, kaip sako Dovilė, balta spalva tuo ir žavi, kad padeda sužibėti originaliems akcentams, sukuriantiems išbaigtumo pojūtį.Baltame sienų fone išryškėja stilingų fotelių kontūrai, originalus tapybos darbas ant sienos ir trys veidrodiniai vario atspalvio šviestuvų rutuliai.
Apskritas, pilko kolorito svetainės kavos staliukas pagal individualų užsakymą pagamintas iš natūralaus akmens: nors atrodo lengvas, tačiau jį išties sunku pajudinti iš vietos.

 


Ryškiaspalvis Sauliaus Paliuko tapybos darbas ant sienos pabrėžia interjero žaismingumą ir šeimininkų estetikos pojūtį.

 


Grafišką, ritmingai pasikartojančiu plytelių raštu dekoruotą svetainės sieną vizualiai skaido iškilusi vertikali balta židinio juosta.

Siekdama, kad pirmo aukšto erdvės atrodytų vientisos, greta svetainės suprojektuotą virtuvės ir valgomojo zoną architektė taip pat dekoravo baldai. Ši spalva padeda vizualiai užmaskuoti buitinę virtuvės dalį: palei dvi sienas išrikiuoti virtuvės baldai, į kuriuos įmontuota visa reikalinga buities technika, tarsi išnyksta baltų sienų fone. Tokį įspūdį dar labiau sustiprina blizgūs balti spintelių fasadai, savo atspindžiais pabrėžiantys interjero skaidrumą ir lengvumą.

Nuo lubų nuleistas didelis baltas perpjauto rutulio formos šviestuvas padeda sutelkti dėmesį ties svarbiausia šios patalpos vieta – valgomuoju. Šviestuvo perimetras beveik atitinka po juo įkomponuoto stalo apskritimo plokštumą. Valgomojo baldams Dovilė išrinko ypatingą atspalvį – jos pačios suprojektuotas ir iš laminuotos faneros pagamintas stalas bei prie jo priderintos kėdės baltame fone sužiba rusva spalva su gana aišku oranžiniu atspalviu – liaudiškai šią spalvą vadintume tiesiog „ryža“.Ties valgomuoju dėmesį padeda sutelkti nuo lubų nuleistas didelis baltas perpjauto rutulio formos šviestuvas, kurio perimetras beveik atitinka po juo įkomponuoto stalo apskritimo plokštumą.

 Palei dvi virtuvės sienas išrikiuoti virtuvės baldai, į kuriuos įmontuota visa reikalinga buities technika, tarsi išnyksta baltų sienų fone.

 


Rusva valgomojo baldų spalva subtiliai dera prie vario atspalvio veidrodinių svetainės šviestuvų.

 


Blizgūs balti spintelių fasadai savo atspindžiais pabrėžia švaros, skaidrumo ir lengvumo įspūdį.

Atviras perėjimas iš virtuvės veda atgal į prieškambarį, kuriame sumontuotai laiptai į antrąjį namo aukštą. Šios patalpos koloritas taip pat neišsiskiria iš bendros spalvinės gamos – visos jos sienos dekoruotos baltai. Tačiau norėdama sukurti tam tikrą stilistinį kodą ir paįvairinti plokštumų faktūriškumą, pagrindinę ir labiausiai akcentuojamą prieškambario sieną architektė išklijavo šviesiomis, beveik baltomis su pilkšvu atspalviu plytelėmis. Tamsesnės pilkos siūlės tarp plytelių sukuria grafišką, ritmingai pasikartojantį, taisyklingą raštą, nusitęsiantį ir į svetainę: tokiomis plytelėmis dekoruota viena šio kambario siena, kurią skaido iškilusi vertikali balta židinio juosta.

Prieškambaryje plytelėmis išklijuotą sieną architektė papuošė dideliu veidrodžiu, kurio formą paįvairino į plokštumą įleistais originaliais juodais šviestuvais. Greta pūpso du žaismingi, patogūs sėdmaišiai, kurių spalvos – ryški violetinė ir ją pabrėžianti neutrali pilka – pakartoja svetainėje įkomponuotų fotelių spalvinį derinį.

Erdviame prieškambaryje suprojektuotas ir nedidelis vonios kambarys, kuriame architektė pasiūlė įrengti patogią dušo kabiną ir tualetą. Šios patalpos sienos išklijuotos paprastomis baltomis keraminėmis plytelėmis, pabrėžiančiomis skandinaviškam stiliui būdingą paprastumo estetiką. Plokštumų faktūriškumą paįvairina grindų plytelių mozaika. Kaip ir pagrindinėse šio interjero erdvėse, nedideliame pirmo aukšto vonios kambaryje dėmesys atkreipiamas į vieną įdomų akcentą – ryškiaspalvę, originalaus dizaino kabyklą.Šeimininkų pageidavimus geriausiai atitiko skandinaviško stiliaus interjero elementai: skaidrus, baltas koloritas, lakoniški, bet išraiškingo dizaino baldai, išryškinti dekoratyvūs akcentai.

  


Žaismingų sėdmaišių spalvos – ryški violetinė ir ją pabrėžianti neutrali pilka – pakartoja svetainėje įkomponuotų fotelių spalvinį derinį.

 


Norėdama sukurti tam tikrą stilistinį kodą ir paįvairinti plokštumų faktūriškumą, pagrindinę, labiausiai akcentuojamą prieškambario sieną architektė išklijavo šviesiomis, beveik baltomis su pilkšvu atspalviu plytelėmis: tamsesnės pilkos siūlės tarp jų sukuria grafišką, ritmingai pasikartojantį, taisyklingą raštą

Antrame namo aukšte, kur suprojektuoti šeimos narių miegamieji, architektė stengėsi išlaikyti panašų stilių kaip ir pirmame aukšte: visoms erdvėms dekoruoti naudojamas šviesus koloritas, grindys taip pat išklotos ąžuolo grindlentėmis, dėmesys sutelkiamas į išskirtines detales. Tačiau privačioji namų zona emociškai turi skirtis nuo reprezentacinės pagrindinės gyvenamosios erdvės: reikia daugiau jaukumo, šiltų medžiagų, asmeninio požiūrio į aplinką. Dėl šios priežasties kai kurioms antrojo aukšto sienoms dekoruoti pasirinkti tapetai ir kitos jaukumo bei šilumos įspūdį padedančios kurti medžiagos. Pagrindinę erdvaus šeimininkų miegamojo sieną architektė išklijavo melsvais tapetais su romantiškais ornamentais, lovą papuošė minkšta ornamentuota lovatiese, o langą dekoravo lengvai krintančia draperija. Tai padėjo įlieti šiek tiek romantikos į gana griežtą, minimalistinę aplinką, kurią pabrėžia baltas sienų koloritas ir prie jo derinami baldų fasadai. Palei visą miegamojo sieną sumontuotai spintai architektė pritaikė aukštas, iki pat lubų nusitęsiančias blizgias varstomąsias duris.Jaukią romantišką nuotaiką miegamajame kuria melsvais tapetais su romantiškais ornamentais išklijuota siena, lovą puošia minkšta ornamentuota lovatiesė, o langas dekoruotas lengvai krintančia draperija.

 

Šeimininkų vonios kambaryje, esančiame antrame aukšte, vyrauja balta spalva (kaip ir visame interjere). Šios ilgos ir gana siauros patalpos plokštumas architektė paįvairino, išrinkusi reljefines keramines sienų plyteles su iškilusiu mažų apskritimų raštu – tai tarsi pasikartojantis stilistinis kodas, skirtingas erdves susiejantis į bendrą visumą. Norėdama, kad vonios kambarys būtų patogus, o rytais į darbus skubantiems šeimininkams netektų laukti eilėje prie praustuvo, Dovilė pasiūlė sumontuoti juos du. Tačiau architektei teko pasukti galvą dėl paviršiaus, ant kurio būtų galima įkomponuoti abu praustuvus, – reikėjo neplataus, kad netrukdytų praeiti. Šį trūkumą Dovilė sumaniai pavertė privalumu, pati suprojektavusi originalios formos baldą su išsikišusiais apskritimais, kuriuose sumontuoti apvalūs praustuvai. Virš jų pakabinti tokios pat formos veidrodžiai vonioje sukuria žaismingą, pasikartojančių apskritimų kompoziciją, o ją papildo prie veidrodžių sumontuoti originalūs sieniniai šviestuvai.Vonios kambario sienų plokštumas architektė paįvairino, išrinkusi reljefines keramines sienų plyteles su iškilusiu mažų apskritimų raštu.

 


Sumaniai suprojektavus, ilgoje ir siauroje patalpoje pavyko sutalpinti visą reikalingą įrangą – kampinę vonią prie lango ir du praustuvus su originaliu stalviršiu.

Antrame namo aukšte yra ne tik šeimininkų ir vaikų miegamieji – čia įrengtas ir nedidelis darbo kambarys. Jam apstatyti reikalingus baldus taip pat suprojektavo interjero autorė. Jiems pagaminti buvo naudojama tokia pati medžiaga kaip valgomajame ir vonioje – rusvo atspalvio laminuota fanera su atviromis, faktūriškomis klijuotos medienos briaunomis, padedančiomis kurti šiuolaikiško, industrinio, loftams būdingo stiliaus įspūdį. Kita vertus, fanera – viena pigiausių ir gana kokybiška bei patvari medžiaga, iš kurios pagaminti baldai ne tik įdomiai atrodo, bet ir yra ilgaamžiai. Viena didelė faneros plokštė sumontuota per visą sieną ir atstoja platų bei patogų darbo stalą. Po stalviršiu įstumtas stalčių blokas su ratukais, šalia įkomponuotos iš faneros pagamintos spintelės sukuria išbaigtą ir funkcionalų darbo baldų komplektą.Sieną virš darbo stalo puošia įrėmintų šeimos nuotraukų kompozicija.

 


Paprasta ir įspūdinga: lentynoms gaminti panaudota faneros plokštė, prie sienos pritvirtinta įprastais laikikliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis