Kaip puošti namus Kalėdoms?

Kaip puošti namus Kalėdoms? Žiemiškai ir subtiliai – kad tiktų šventėms ir po jų. Baltai, nes ši spalva simbolizuoja šviesą, o jos tamsiuoju metų laiku labai pasigendame. Kuo daugiau baltos, tuo daugiau šviesos. Matyt, todėl taip džiugina iškritęs sniegas.

Žalumos ilgesys

Tradiciniai spygliuočių, samanų, gebenių vainikai ant laukųjų durų, sienų ir židinių, šventėms pasibaigus, dar ilgai džiugins savo natūralumu ir raminama sodria žalia spalva.

Eglės šakelė su kankorėžiais, netradiciškai „pamerkta“ į batus, – originali, linksma puošmena.

 

Dekoratyvi visžalio amalo, dar vadinamo laumės šluota, šakelė su baltomis mažomis uogomis turi simbolinę taikos reikšmę. Dažnai ji kabinama palubėje. Po amalu atsidūrusį žmogų – pažįstamą ar ne – galima pabučiuoti. Dažniausiai tai daroma per Kalėdas.

Šerkšnas

Namų tekstilės raštai ir ornamentai primena šalčio piešinius ant langų, šerkšną ant medžių šakų speiguotą žiemos rytą.

Minkštos ažūrinės nėrinių pagalvės, pledai – subtilios, puošnumo ir šilumos interjerui suteikiančios detalės. Namuose jaukiau, kai vienas kitas daikčiukas – rankų darbo. Pamačius tokius pavyzdžius norisi kuo greičiau traukti į verpalų krautuvėlę, susirasti virbalus... O gal tokių gražių daiktų yra jūsų močiutės spintoje?

Milžiniškos snaigės ant sienų – paprasta, bet kartu ir labai graži kambario puošmena.

Ledas

Ledas primena stiklą. Skaidrų, raštuotą, matinį. Gal ir jūsų indaujoje yra toks stiklinis gaubtas? Po juo atsidūrę nereiklūs visžaliai sukulentai – tarsi lede prasiskleidę žiedai. Pasižvalgykite virtuvėje – rasite daugiau dekoruoti tinkamų daiktų. Paprasčiausią stiklinę, apjuosę rafijos juostele, užkišę kadagio šakelę, paverskite žvakide.

Per mažai namuose ledo žėrėjimo? Perlamutrinės žvakidės pažers jo kur kas daugiau.

Tekstiliniai kutai primins pastogėje kabančius varveklius.


Žvaigždžių spindesys

Žibančios lempučių girliandos paprastai kabinamos ant eglučių. Ant lango. O kur dar? Kad ir ant indaujos. Puikus, netikėtas sprendimas. Tegul švieselės žėri ten, kur kočiojami meduoliukai, beriamos spanguolės į kisielių, ruošiami prieskoniai šventiniam kepsniui...

Jei žvakė plona, o stiklinė plati, į šią priberkite baltų ryžių

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis