Kaip standartinis butas virto sumažintais prancūziško stiliaus apartamentais

Gražioje sostinės vietoje, prie Neries upės, prieš dešimtmetį pastatytame daugiabutyje įrengtas standartinis šiuolaikiškas butas po rekonstrukcijos tapo tarsi sumažintais prancūziškojo stiliaus apartamentais, kuriuose dvelkia romantika ir elegancija, o jaukumą kuria natūralios apdailos medžiagos, antikvariniai baldai ir šviesi bei šilta spalvinė interjero gama.

Projekto autorė – dekoratorė Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt.

 

Pradėdama standartinio 77 m² ploto trijų kambarių buto rekonstrukciją, dekoratorė Elžbieta Skunčikienė ilgai nedvejojo dėl būsimo interjero stiliaus. Apsisprendimą rinktis elegantišką, prancūziškai romantišką būsto dekorą palengvino ne tik šeimininkų pageidavimai, bet ir šalia gyvenamosios vietos esantis Vilniaus senamiestis, gaubiamas istorinės auros, pro langą matomi tekančios Neries ir žaliuojančių pakrančių vaizdai. Beveik visoms būsto sienoms dažyti dekoratorė išrinko pastelinį, labai švelnų ir šiltą pilkšvai rusvų atspalvių koloritą. Norėdama išryškinto pro langą matomus vaizdus, neužgožti natūralių paviršių faktūros, taip pat sukurti tinkamą foną meno kūriniams bei kitiems dekoratyviems interjero elementams, Elžbieta atsisakė ornamentuotų tapetų ir ryškesnių spalvų, be to, viena spalva nudažytos sienos padėjo išsaugoti erdvės vientisumą.

 

Svetainėje įkomponuoti antikvariniai prancūziško stiliaus baldai restauruoti ir, derinant prie interjero spalvinės gamos, nudažyti baltai

 

Dekoratorė norėjo sukurti romantišką atmosferą, tad svetainei dekoruoti parinko dailininko A. Rutkaus paveikslą, skleidžiantį ypatingą nuotaiką

Norėdama pabrėžti interjero romantiką, eleganciją ir istoriškumo pojūtį, svetainei apstatyti Elžbieta išrinko prancūziško stiliaus antikvarinius baldus – žurnalinį staliuką ir televizoriaus spintelę. Šie baldai buvo restauruoti ir, derinant prie interjero spalvinės gamos, nudažyti baltai. Jaukumo ir minkštumo įspūdį svetainės poilsio zonoje padėjo kurti ne tik grakštūs senoviniai baldai, bet ir tekstilė – langus puošiančios ilgos natūralaus audinio rusvos užuolaidos.

Kadangi virtuvę nuo svetainės atskiria tik įsivaizduojama riba – aukšta ir plati stačiakampio formos arka – dekoratorė stengėsi, kad buitinė virtuvės zona neužgožtų kuriamo elegantiško interjero vaizdo. Dėl šios priežasties palei galinę sieną suprojektuoti baldai pagaminti pagal jos sukurtą projektą: pasirinktas uosio masyvas, fasadų stilius derintas prie interjero, baldai truputį sendinti, kad virtuvė neatrodytų per daug pompastiška ir išlaikytų šiek tiek atsainų, bet jaukų prancūziško stiliaus įspūdį. Jį sustiprina ir buitinė virtuvės technika – į baldus įmontuota sendinto stiliaus orkaitė baltomis stiklinėmis durelėmis, masyvus šviesaus atspalvio gartraukis ir grakštus plautuvės maišytuvas.

 

Atnaujinant būstą buvo šiek tiek pakoreguotos pertvaros: norėdama sukurti patogesnę ir talpesnę virtuvę, dekoratorė uždengė angą, jungiančią virtuvę ir koridorių, o toje vietoje suprojektavo talpią spintą

 

Iki pusės sienos išklijuotos marmuro akmens plytelės pabrėžia virtuvės lengvumo įspūdį ir dera prie granitinio virtuvės stalviršio

 

Apskritas valgomojo stalas su patogiomis kėdėmis įkomponuotas virtuvės nišoje, palei langus.

 

Apvalus stalas ir stilinga sendinta buitinė technika virtuvei suteikia elegancijos, todėl ši zona gražiai dera svetainės erdvėje.

Nedideliame miegamajame visos sienos – vientiso pastelinio rusvo kolorito, kaip ir visame bute. Standartines miegamojo sienų plokštumas dekoratorė papuošė išskirtiniu interjero elementu – didžiuliu, kone visą sieną užimančiu dailininko A. Rutkaus paveikslu, derančiu prie rusvo kambario kolorito ir šioje erdvėje kuriančiu jaukią, grakštumu ir išpuoselėta estetika dvelkiančią ypatingą atmosferą.

Sena miegamojo lova buvo atnaujinta: jai pritaikytas dekoratorės suprojektuotas minkštas galvūgalis, aptrauktas prabangiai atrodančiu šiek tiek blizgiu aukso spalvos audiniu

Kurdama buto dekoro projektą, Elžbieta stengėsi pritaikyti šeimininkų turėtus baldus ir kitus daiktus. Štai, miegamojo lova palikta sena, tačiau gerokai atnaujinta: jai pritaikytas dekoratorės suprojektuotas ir pagal individualų užsakymą pagamintas minkštas galvūgalis, aptrauktas prabangiai atrodančiu šiek tiek blizgiu aukso spalvos audiniu. Intymumo ir jaukumo suteikia sunkios prancūziško stiliaus užuolaidos, sukurtos iš dviejų skirtingų raštų audinių. Jas dekoratorė derino prie lovatiesės audinio ir lovos galvūgalio stiliaus.

Bute įrengtame darbo kambaryje Elžbieta norėjo sukurti šiek tiek solidesnę ir rimtesnę, susikaupti padedančią atmosferą. Tačiau šioje erdvėje išsaugotas ir visam butui būdingas interjero stilius: sienos, kaip ir kituose kambariuose, čia vienspalvės – pilkšvai rusvo pastelinio atspalvio, grindys išklotos balinto ąžuolo masyvo grindlentėmis, baldų dizainas – romantiškas, prancūziško stiliaus. Santūrumo ir solidumo įspūdį padeda kurti natūralios medžiagos – prie ąžuolinės grindų tekstūros itin dera elegantiški darbo kambario baldai, pagaminti iš natūralaus medžio ir nudažyti baltai. Ramią nuotaiką sustiprina ir natūralių atspalvių minkštųjų baldų audiniai bei užuolaidų koloritas.

Prie galinės koridoriaus sienos įkomponuota grakšti konsolė, šiai nuobodžiai patalpai suteikianti jaukumo

 

Darbo kambaryje vyrauja šiek tiek solidesnė ir rimtesnė, susikaupti padedanti atmosfera

Atnaujinant butą, buvo nuspręsta šiek tiek pakoreguoti pertvaras, kad būtų galima suprojektuoti patogesnes gyvenamąsias patalpas. Norėdama sukurti funkcionalų ir patogų vonios kambarį, dekoratorė panaikino nedidelį iki šiol buvusį atskirą tualetą – jo vietoje suprojektuota talpi drabužinė, o tualetas perkeltas į vonios kambarį, tad dabar šeimininkams nereikia eiti per visą koridorių pasikabinti drabužių.

Vonios kambario sienoms dekoruoti Elžbieta parinko tokiose patalpose gan retai naudojamą dekoratyvinį tinką. Įprastų plytelių buvo atsisakyta siekiant sukurti sendinto interjero įspūdį ir išvengti standartinio vaizdo. Reljefinė sienų apdaila nulakuota nuo drėgmės saugančiu laku. Specialiai apdorotos ir ąžuolinės vonios kambario grindys, pabrėžiančios interjero stilistinį vientisumą.

Vonios kambario sienos padengtos dekoratyviniu tinku – taip sukuriamas sendintos patalpos vaizdas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis