Senųjų Vilniaus universiteto rūmų pašonėje esančiame bute Jūratė gyvena apie devynerius metus. Anuomet rinktis teko greitai: ankstesnis būstas, kuriame gyveno su mamos poetės ir vertėjos Ramutės Skučaitės šeima, jau buvo parduotas, o nusižiūrėto naujojo šeimininkai nutarė nebeparduoti. Dabartinį pašnekovė aptiko pagal skelbimą laikraštyje. Pamačiusi apsisprendė iškart: butas jai patiko.
Dailininkės butas yra rakinamame kieme stūksančiame sename name. XVII a. čia buvo uršuliečių vienuolynas. Iš esmės šio būsto Jūratė negriovė: paliko seną patalpų išdėstymą, medines grindis, plyteles. Perdažė sienas, nes buvo ryškiai avietinės, langus (šių tėra du) pasikeitė prieš kelerius metus. Atidengė gipskartonio plokšte užkaltą senų pajuodusių plytų nišą. Dabar ši yra bene didžiausia buto puošmena, ypač įjungus šviesą – mat ant seno aptrupėjusio mūro sušvinta kur ne kur sukaišiotos veidrodžio šukelės. Beje, veidrodžius, jų duženas menininkė dažnai naudoja ir savo kūryboje. Dar Jūratė atvėrė anksčiau už aklinos sienos buvusią kišenės dydžio virtuvę. Dabar nuo kambario ją skiria pertvara su lango niša. Ant palangės, be kitų daiktų, išdėlioti ir dailininkės kūriniai, panašūs į vadinamuosius sekretus. Jūratės sekretai – tai dėžutės, kurio dvi pusės yra iš kai kur prasitrynusio veidrodžio, o viduje išdėliotos rankų darbo kompozicijomis iš popierėlių, plono pergamento ir senų eglutės žaisliukų šukių.
Dailininkė išgriovė ir silikatinių plytų židinį. „Jis buvo panašus į tokį, kokius anksčiau mūrydavo sodų nameliuose, apvarvėjęs keptų dešrelių taukais“, – prisimena Jūratė. Vietoj šio pastatė skardinę cilindro formos krosnį iš koridoriaus, įstatė dureles, nudažė juodai. Kelias pirmąsias žiemas šildėsi tik juo, o pastarąsias kelias papildomai įsijungia elektrinį radiatorių. „Matyt, senos patalpos pritaikytos tam, kad būtų kūrenamos malkomis: taip maloniau ir jaukiau“, – įsitikinusi šeimininkė.
Jūratė pasakoja, jog dėl baldų galvos nesuko. Štai knygų lentynas atsivežė iš ankstesnių namų, smetoniška spinta – močiutės palikimas, senas kėdes nusipirko antikvarinių daiktų turgelyje ant Tauro kalno.

Jūratė labai mėgsta akmenis. Šių – įdomių formų, spalvų, mažyčių, didelių – parsiveža iš kelionių. Daug namuose esančių daiktų šeimininkei primena kokią nors nepaprastą istoriją. Štai laikrodis – maskvietės aktorės Rozos Chairulinos dovana. Pasitvirtino Rozos perspėjimas, kad jos laikrodžiai niekada nerodo tikslaus laiko – visada skuba.
Samaroje, Rusijos mieste prie Volgos, kurtą spektaklį „Pienių vynas“ dailininkei primena turguje pirkti juodi, jau gerokai padėvėti veltiniai ir vilnonis avinėlis – kartu šiame spektaklyje vaidinusio vaiko dovana. Beje, pastaruoju metu Jūratė irgi nemažai laiko praleidžia teatre: vasarą Makedonijos nacionaliniame dramos teatre kūrė režisieriaus Sauliaus Varno spektaklio „Freken Julija“ scenografiją ir kostiumus, o rugsėjį Rumunijoje apipavidalino albanų režisieriaus Adonio Filipio monospektaklį „10 klausimų“.


„Norėčiau gyventi neapsikrovusi, minimalistiškai, bet man taip niekaip nepavyksta“, – sako Jūratė Račinskaitė.
