Funkcionaliai išnaudojama erdvė
Šiuolaikinė drabužinė – plati sąvoka. Tai erdvė, suplanuota laikantis tam tikrų principų, – joje laikomi drabužiai, batai, patalynė... Drabužinė gali būti atskiras kambarys arba atskirta kurio nors kambario funkcinė zona – net ir visai nedidukė. Bet kuriuo atveju būtina atskiriančioji konstrukcija ir durys. Jos gali būti stumdomosios, suveriamosios, atidaromosios – pasirinkimą lemia patalpos ypatumai, siekis funkcionaliai išnaudoti erdvę ir stilistinės kambario koncepcijos. Juk drabužinė užima nemažai vietos, tačiau turi neužgriozdinti erdvės ar net vizualiai ją praplėsti.

Atidaromosios durys: klasika, kurios nevertėtų pamiršti
Privalumai
- Tokios durys ilgaamžės – tai lemia jų konstrukcija. Vyriai gali tarnauti ilgai, o stumdomųjų durų sistemos dažnai susidėvi greičiau.
- Durys lengvai priderinamos prie kitų korpusinių kambario baldų.
- Išsirinkti tinkamo atspalvio, stiliaus ir apdailos modelį nelabai sudėtinga. Durys gali būti be rankenų, atsiveriančios vos spustelėjus.
- Jei drabužinė įrengta kambario kampe, funkcionalu derinti atidaromąsias ir stumdomąsias duris.
- Atidaromosios medinės durys itin harmoningai dera klasikiniame ar Provanso stiliaus interjere.
- Nesutrikdo grindų dangos vientisumo.
- Durų plotas ribotas – jos tvirtinamos prie šoninių sienų ir vidinių pertvarų; plotis retai kada viršija 1 m, o aukštis – 2 m. Atidaromosios durys iš dalies lemia ir tai, kaip bus suplanuotas drabužinės vidus.
- Tokioms durims atverti reikalinga erdvė, taigi priešais drabužinę negalima statyti jokių baldų, kitų daiktų.
Stumdomosios durys: patogu ir jokių nereikalingų detalių
Privalumai
- Įrengus stumdomąsias duris lengviau veiksmingai išnaudoti erdvę – šalia durų galima statyti baldus ar interjero aksesuarus.
- Durys be tiesioginės funkcijos naudojamos ir interjerui puošti, nes apdaila labai įvairialypė: matinis ar raižytas stiklas, plastikas, veidrodis, perforuotas aliuminis, laminuotos medžio drožlių plokštės... Durims dekoruoti gali būti kartojami interjero apdailos – tapetų, keraminių plytelių, tekstilės – motyvai. Jei durys veidrodinės, nebus labai pastebima, kad drabužinei skirta dalis kambario, o ir kosmetinio stalelio miegamajame neprireiks.
- Stumdomosios durys gali būti įmontuotos bet kurioje patalpos dalyje: prie sienos, nišoje ar kampe.
- Itin lanksti kaina, priklausanti nuo stumdomųjų durų mechanizmo kokybės ir nuo medžiagos, iš kurios pagamintos plokštės.
- Didžiulė stumdomųjų durų sistemų įvairovė. Durys gali būti tvirtinamos tik viršuje – jos nesuskaido grindų dangos, harmoningai susieja erdvę į vieną visumą.
- Stambios durų plokštės atrodo dekoratyviai, tačiau atvėrus vieną drabužinės pusę kita tuo metu nepasiekiama, viso drabužinės turinio vienu metu apžvelgti neįmanoma.
- Lengvai pritaikomos minimalistiniame moderniame interjere, antikvariniais baldais apstatytame miegamajame stumdomosios durys gali nederėti su bendru interjero stiliumi.
- Naudingas drabužinės gylis sumažėja, nes šiek tiek vietos užima durų mechanizmas.
- Bėgeliuose kaupiasi dulkės ir ilgainiui ima trukdyti durims judėti. Be to, nuo smūgio jos gali iššokti iš savo vietos. Tiesa, įstatyti atgal nesudėtinga.
Suveriamosios durys: stilinga ir įdomi konstrukcija
Privalumai
- Tai klasikos – atveriamųjų durų – alternatyva. Armonikos principu suveriamas duris sudaro kelios dalys ir vietos jos užima tik tiek, koks yra vienos plokštės plotis. Ši konstrukcija tinkama tuomet, kai nėra vietos durims nustumti į šalį.
- Atrodo jos stilingai ir įdomiai. Durų panašumas į kadaise madingas sulankstomas širmas šiuolaikiniam interjerui suteikia retro atspalvį.
- Jos ergonomiškos – vienu metu galima apžvelgti ir pasiekti skirtingas drabužinės puses, o stumdomosios durys, jei nesulenda į sieną, užstoja tai vieną, tai kitą pusę. Tinka plačioms, 3–4 metrų, ilgio drabužinėms.
- Kampinę drabužinę patogu atskirti suveriamosiomis durimis.
- Tvirtinamieji mechanizmai yra tik viršuje, todėl neskaidomas grindų dangos vientisumas.
- Skirtingai nuo stumdomųjų, šioms atverti reikia truputį erdvės, nors ir nedidelės. Be to, ne visiems patinka jų kampuotumas ir pažeidžiama konstrukcija.
- Apačioje durų niekas neprilaiko, todėl jos nelabai stabilios. Jei lubos pakabinamosios, tai – ne pats geriausias variantas, nes laikiklius teks tvirtinti prie sienų.
Draperija: originali alternatyva
Privalumai
- Pigiausias būdas atitverti drabužinę miegamajame (ir ne tik jame) – dailiai krintanti drapiruotė, pritvirtinta palubėje.
- Tekstilė kambariui suteikia jaukumo. Kad klostyta dekoratyvi užuolaida sukurtų buduaro nuotaiką, ją galima komponuoti iš sunkių audinių, pavyzdžiui, aksomo, ir lengvos plevenančios organzos.
- Drabužinei atskirti galima panaudoti ne tik drapiruotę, bet ir širmą, žaliuzes.
Trūkumai
- Kad neatrodytų pigiai ir prastai, į bendrą kambario interjerą įkomponuoti reikia itin kūrybiškai.
- Taip atskirtoje drabužinėje kaupsis dulkių, o ir pats audinys nuo jų neapsaugotas ir sunkiau valomas nei, tarkim, medžio drožlių plokštė.