5 naudingiausi kambariniai augalai

„Deguonies erdvė“ – svarbi namų mikroklimato dalis... Grįžtate pavargę, prisikvėpavę išmetamųjų dujų, o namie jūsų laukia žaluma vazone, kuri visą dieną sotino orą deguonimi, gėrė kenksmingas medžiagas. Kokius augalus, medikų nuomone, geriausia laikyti namie?
Atlikę tyrimus, amerikiečių mokslininkai įvardijo penkis augalus, kurie atgaivina mūsų namų atmosferą (psichologine prasme – taip pat) ir labai retai sukelia alergiją.

1. Angliškoji gebenė (hedera)

Žurnalas "Mano namai"
Šis augalas – ne tik čempionas tarp kambarinių augalų absorbuoti anglies dvideginį. Gudriajai gebenei būdinga dar viena svarbi bei reta savybė: ji yra natūralus sorbentas ir sugeria iš oro sunkiųjų metalų druskas, toksinus, formaldehidus. Ypač naudinga tokį augalą įsigyti gyvenantiesiems žemutiniuose namų, esančių šalia didelių greitkelių, aukštuose ir dirbantiesiems pusrūsiuose.

2. Bambukinė palmė (R. excelsa)

Žurnalas "Mano namai"
Angliškoji gebenė gana kaprizingas augalas laistymo ir tręšimo klausimais, o bambukinė palmė (chamaedorea) jums bus dėkinga tik už tai, kad pastatysite ją į tokią vietą, kur nors keletą valandų per dieną prasibraus saulė. Ir laistyti dažnai nereikės. Tačiau kvėpuosite grynu oru. Drąsiai statykite ją šalia kompiuterio – ji mažina elektromagnetinio lauko kenksmingumą.

3. Papėdžialapis (spathiphyllum)

Žurnalas "Mano namai"
Ši aristokratiška graži gėlė nesibodi jokio juodo darbo. Ji negailestingai kovoja su pramoniniais ir buitiniais toksinais. Ji turi jėgų „praryti“ acetoną, benzolą, įvairių rūšių spiritą, amoniaką. Idealus variantas – įsileisti į suremontuotus namus papėdžialapį (kaip katę). Joks kitas namų augalas negali su juo rungtis kovodamas su chemikalais.

4. Palmė „Ledi“(Rhapsis excelsa)

Žurnalas "Mano namai"
Ši grakšti dama, skirtingai nei kiti augalai, ne tik iš oro šalina kenksmingas priemaišas, bet ir dosniai prisodrina jį svarbių mineralų bei druskų, kurios puikiai veikia kvėpavimo takų sistemą. Todėl šis augalas tinka žmonėms, kenčiantiems nuo chroniškų bronchinės astmos, širdies ligų. Be to, palmė „Ledi“ puikiai ramina nervus. Specialistai siūlo ją pastatyti šalia fotelio, kur mėgstate pasėdėti su knyga. JAV įmonių darbuotojai kartais nuperka šį augalą savo bosui, kad jis būtų ne toks sudirgęs.

5. Fikusas

Žurnalas "Mano namai"
Nereiklus močiutės augalas veiksmingai valo orą, jį grynina. Ir beveik visiškai nesukelia alerginių reakcijų. Todėl jį ramiai galima statyti šalia lovos ir vaikų kambaryje. Yra nustatyta: bioaktyvios medžiagos, kurių išskiria šis augalas, padeda greitai užmigti bei žvaliam nubusti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis