Lengvi klasikos akcentai

Interjero dizainerės standartinę naujos statybos buto erdvę pavertė išskirtine ir elegantiška, pritaikiusios šeimininkų mėgstamos klasikinės stilistikos elementus – sienų lipdinius, raižiniais puoštus baldus, šiam stiliui būdingą rombo formą, solidžių spalvų tekstilės aksesuarus ir kitokias priemones, padedančias kurti lengvą, jaukią klasikinio interjero atmosferą.

Projekto autorės – interjero dizainerės Jurgita Dragūnaitė ir Eglė Balčiūnaitė, www.egledizainas.lt

Pradėjusios projektuoti 75 m2 ploto butą, interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurga Dragūnaitė pirmiausia pasirūpino funkcionaliai ir patogiai išdėstyti gyvenamąsias zonas. Bute buvo įrengtas erdvus bendrasis kambarys – čia suformuota svetainė, valgomasis ir virtuvė, kitoje buto dalyje vienas šalia kito suprojektuoti tėvų ir vaiko miegamieji bei du vonios kambariai.

Bendrojo kambario sienos apdailintos klasikinei stilistikai būdingu principu: ant baltai dažytų sienų užklijuoti pastelinio kolorito smulkiais raštais dekoruotų tapetų intarpai, aprėminti lipdinių juostomis, atrodo estetiškai, elegantiškai.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Dėl stilistikos pasirinkimo klausimų nekilo: buto šeimininkai pageidavo klasikos, o dizainerėms teko užduotis pritaikyti ją prie šiuolaikinės erdvės ir sukurti jaukią, tačiau sudėtingais klasikiniais dekoro elementais neapkrautą gyvenamąją erdvę. Dėl šios priežasties dizainerės pasirinko šviesų interjero koloritą: grindys buvo išklotos balinto ąžuolo grindlentėmis, sienos dažytos balta spalva bei išklijuotos švelnaus pastelinio kolorito ornamentuotais tapetais. Toks sprendimas padėjo akcentuoti kitus interjero elementus ir sukurti didesnės, šviesesnės, jaukesnės patalpos įspūdį.

Prie svetainės baldų audinių priderintos juostomis dekoruotos užuolaidos padeda kurti vientisos erdvės įspūdį.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Bendrojo kambario interjeras buvo kuriamas spalvų kontrasto principu. Klasikinės stilistikos lipdiniais ir stačiakampio formos tapetų fragmentais dekoruotų sienų fone dizainerės pritaikė ryškesnio kolorito elementų, pabrėžiančių skirtingas funkcines zonas: svetainės poilsio zoną ir valgomąjį. Šias skirtingas zonas išryškina nuo lubų nuleisti dekoratyvūs šviestuvai, akcentuojantys kontrastingą šios erdvės spalvinį sprendimą. Šviesioje bendrojo kambario spalvinėje gamoje itin išsiskiria valgomasis – palei langą šalia virtuvės įkomponuotas didelis apskritas tamsiai rudo atspalvio stalas su elegantiškomis klasikinės stilistikos kėdėmis. Greta jo suformuota svetainės poilsio zona – dvi minkštos kampu sustatytos sofos, aptrauktos aksominiu žvilgančiu kelių rudų atspalvių gobelenu, prie kurio pritaikytos klasikinei stilistikai būdingais rombo ornamentais papuoštos pagalvės. Projekto autorės prie baldų audinių priderino ir juostomis dekoruotas užuolaidas, puošiančias per visą bendrojo kambario sieną nusitęsiantį langą ir suteikiančias interjerui jaukumo, prabangos įspūdį.

Kad išsaugotų estetišką bendrojo kambario įspūdį, dizainerės per visą galinę virtuvės sieną sumontavo didelę spintą, kurioje telpa visa virtuvės įranga.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Bendrajame kambaryje suprojektuota virtuvės zona užima kone trečdalį patalpos, tačiau dėl šviesaus kolorito ir estetiško, derančio prie aplinkos baldų fasadų dekoro nesukuria sunkumo įspūdžio, neužgožia kitų interjero elementų. Norėdamos šiek tiek atkirti buitinę zoną reprezentacinės svetainės erdvės dizainerės suprojektavo pusaukštę sienelę – prie jos iš svetainės pusės pastatyta sofa, o iš virtuvės pusės įrengtas praktiškas darbastalis, kuriame sumontuota ir plautuvė.
Grindų raštas – maži juodi rombai tarp baldų kvadratinių plytelių – išryškina klasikinę interjero stilistiką bei pagrindinėje erdvėje vyraujantį spalvų kontrasto principą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Sienelės pabaigoje suformuotas nedidelis baro stalas, tarsi uždarantis virtuvės erdvę ir dar labiau ją atskiriantis nuo pagrindinių bendrojo kambario zonų. Siekdamos išsaugoti estetišką bendrojo kambario įspūdį, dizainerės vengė įprastų pakabinamųjų spintelių – jų įrengta tik keletas, o per visą galinę virtuvės sieną sumontuota didelė spinta. Čia tilpo ne tik šaldytuvas bei orkaitė, bet ir daugybė patogių spintelių bei stalčių, kur patogu slėpti virtuvės reikmenis, kad šie netrikdytų estetiško svetainės vaizdo.
Virtuvėje suformuotas nedidelis baro stalas, tarsi uždarantis virtuvės erdvę ir dar labiau ją atskiriantis nuo pagrindinių bendrojo kambario zonų.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Kad namai būtų ne tik estetiški, bet ir praktiški, patogūs gyventi, virtuvės zonos grindys buvo išklotos akmens masės plytelėmis, kurių raštas – maži juodi rombai tarp baldų kvadratinių plytelių – išryškino klasikinę interjero stilistiką bei pagrindinėje erdvėje vyraujantį spalvų kontrasto principą.

Juodais ir baltais rombais dekoruotas tapetas, kuriuo išklijuota miegamojo siena, išryškina pagrindinę interjero stilistinę idėją, tarsi įsilieja į baltą miegamojo visumą ir papildo kitus ryškiaspalvius dekoro elementus.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Šeimininkų miegamąjį dizainerės dekoravo itin ryškiais, į akis krintančiais klasikinio dizaino, kontrastingų juodų ir baltų rombų ornamentų tapetais. Panašus, tik smulkesnis raštas kartojamas ir renkantis virtuvės bei vonios grindų ornamentiką.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Butą projektavusios dizainerės tikinimu, toks sienos dekoras akcentuoja pagrindinę interjero stilistinę idėją, tačiau neišsiskiria iš bendro konteksto, tarsi įsilieja į baltą miegamojo visumą ir papildo kitus ryškiaspalvius dekoro elementus. Kad išryškintų dinamišką ir kontrastingą miegamojo sieną, dizainerės čia pritaikė baltus baldus, tiesa, jų dizainas dera su klasikine interjero stilistika. Spalvingumo kambariui suteikia tekstilė: prie klasikinio juodos ir baltos derinio puikiai derėjo sodraus violetinis atspalvio iš blizgaus atspalvio pasiūta lovatiesė bei dekoratyvinės raštuotos pagalvėlės bei langus puošiančios kelių atspalvių dryžuotos užuolaidų draperijos, akcentuojančios solidžią, elegantišką interjero atmosferą.

Miegamajame įkomponuoti balti baldai, kurių dizainas bei puošyba atitinka klasikinę interjero stilistiką.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Projektuodamos vonios kambarį dizainerės stengėsi, kad tai nebūtų tik pagalbinė patalpa, bet taptų visaverčiu gyvenamuoju kambariu, kur galima mėgautis vandens procedūromis. Dėl šios priežasties sienos tik minimaliai – ten, kur būtina, buvo klijuojamos plytelėmis, o likusi dalis padengta pastelinio kolorito vandeniui atspariu vaškuotu tinku.
Šachmatiškas klasikinei stilistikai būdingas juodų ir baltų kvadratų raštas kartojamas ir kuriant vonios kambario grindis.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Jaukią klasikinę atmosferą padėjo kurti ir išskirtinis santechnikos įrangos – vonios ir praustuvo – dizainas, klasikinio stiliaus lipdiniai, suteikiantys šiai erdvei elegancijos, ornamentuoti tekstilės elementai bei kitos dekoratyvios detalės.
Dušo kabinoje vietoj įprastų stiklinių dušo durelių buvo pritaikyta ornamentuota užuolaida, padedanti kurti jaukumo, šilumos įspūdį.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Tačiau kurdamos estetinį vaizdą dizainerės nepamiršo praktiškumo: vonios kambaryje buvo suprojektuota talpi didelėje spinta, kurioje paslėpta skalbimo, džiovinimo mašina, taip pat liko visa buitinė chemija bei kiti buities reikmenys.

Projektuodamos vaiko kambarį, dizainerės stengėsi išlaikyti visame interjere vyraujančią lengvą klasikinę stilistiką, tačiau stengėsi ją dar labiau palengvinti, įterpdamos vos vieną kitą klasikinį akcentą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Dvejų metų šeimininkų sūnui paskirtas kambarys išsiskiria neįprasta žalsvai melsva spalvine gama, padedančia kurti ramią, jaukią, tačiau nenuobodžią nuotaiką. Dinamikos ir žaismingumo suteikia dryžuoti sienų tapetai, prie kurių dera žalsvas apskritimais dekoruotas užuolaidų audinys.
Vaiko kambaryje pritaikytas ramus, švelnus žalsvai melsvas koloritas.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Projektuodamos vaiko kambarį, dizainerės stengėsi išlaikyti visame interjere vyraujančią lengvą klasikinę stilistiką, tačiau šioje erdvėje stengėsi ją dar labiau palengvinti, įterpdamos vos vieną kitą klasikinį akcentą: kaip ir kituose kambariuose, per visas lubas čia išklijuoti sienų lipdiniai, kai kurie baldai išsiskiria grakščiomis klasikinėmis linijomis ir raižiniais, o dizainerių suprojektuota originali atitinkamo dizaino spinta dekoruota lengvomis užuolaidėlėmis, suteikiančiomis šiam kambariui jaukumo, šilumos.
Dekoratyvus sprendimas – spintos durys papuoštos užuolaidėlėmis, kurios vaiko kambariui teikia šilumos, jaukumo.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis