Ir 30 m² bute galima sukurti romantišką klasikinį interjerą

Interjero dizainerėms teko nelengva užduotis – vos 30 m² ploto ilgoje ir siauroje patalpoje įrengti visas funkcines zonas: svetainę, virtuvę, miegamąjį, vonią bei darbo vietą.

Interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurgita Dragūnaitė, www.interjeroprojektas.lt

Vyrauja nuomonė, kad klasikinis stilius – išskirtinai didelių namų privilegija, nes tik tokioje erdvėje galima sukurti prabangos, elegancijos ir solidumo įspūdį. Tačiau vilnietės interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurgita Dragūnaitė šiuolaikišką lengvos ir romantiškos klasikos interpretaciją sėkmingai pritaikė mažyčiam butui Vilniaus senamiestyje dekoruoti.

Interjero dizainerėms Eglei Balčiūnaitei ir Jurgitai Dragūnaitei teko nelengva užduotis – suprojektuoti patogią gyvenamąją erdvę vos 30 m² ploto ilgoje ir siauroje patalpoje. Užduotį dar pasunkino tai, kad ji suplanuota neįprastai – abiejose ilgo buto galuose įrengtos durys, tad galima pereiti išilgai ir iš senamiesčio gatvės patekti į jaukų vidinį kiemą. Šio buto šeimininkė pageidavo, kad nedidelėje erdvėje būtų išdėstytos ne tik visos būtinos funkcinės zonos (svetainė, virtuvė, miegamasis, vonios kambarys), bet ir numatyta darbo vieta. Kita vertus, dizainerės turėjo atsižvelgti ir į architektūrinius senamiesčio name įrengto buto, kuris kadaise buvo vienuolių celė, ypatumus. Tarkim, į neįprastas skliautais dekoruotas lubas, dėl kurių teko atidžiai rinktis baldus. Tačiau šis buto išskirtinumas padėjo nesunkiai apsispręsti dėl stiliaus – sostinės senamiesčio aplinka, senas istorinis namas, skliautuotos lubos tarsi reikalavo erdvę dekoruoti klasikinėmis apdailos medžiagomis, elegantiškais baldais ir romantiškais aksesuarais.

Dizainerės turėjo atsižvelgti į architektūrinius senamiesčio name įrengto buto, kadaise buvusio vienuolių cele, ypatumus. Vienas jų – skliautais dekoruotos lubos, dėl kurių teko atidžiai rinktis baldus.

Romantišką lengvos klasikos įspūdį interjere kuria raižiniais papuošti baldai ir dekoratyvios detalės.

Romantiškoje svetainėje ant tamsaus vyšninio kolorito kilimo įkomponuota balta patogi sofa ir raižiniais papuoštas staliukas, o dekoratyvioms smulkmenoms sudėti storoje seno namo sienoje suformuota niša su ornamentuotu rėmu.


Iki laukujų durų sustatytuose balduose dizainerės sutalpino batų dėžę, o sieną virš jos papuošė elegantišku, masyviais rėmais dekoruotu veidrodžiu.

Didesnėje ir šviesesnėje buto dalyje su aukštu langu buvo numatytas pagrindinis kambarys, kuriame dizainerės suprojektavo net kelias skirtingas funkcines zonas – svetainę, darbo vietą, virtuvę su baro stalu ir atvirą prieškambarį. Svetainė buvo įrengta ties dideliu langu, joje ant tamsaus vyšninio kolorito, ornamentais dekoruoto kilimo įkomponuota balta patogi sofa ir raižiniais papuoštas staliukas. Palei sieną buvo pastatyta ilga žema klasikinio stiliaus spintelė, o dekoratyvioms smulkmenoms sudėti storoje seno namo sienoje suformuota niša su ornamentuotu rėmu. Prie šoninės svetainės sienos pastatytas rašomasis stalas, buto šeimininkei atstojantis ne tik darbo vietą, bet ir elegantišką tualetinį stalelį.

Virtuvės zona suformuota prie kitos sienos, nuo svetainės ją vizualiai atskiria menama įėjimo linija, besitęsianti nuo laukujų durų koridoriaus link. Čia pagal individualų užsakymą pagamintuose balduose dizainerės sutalpino ne tik visą virtuvėje reikalingą įrangą, bet ir batų dėžę. Nuo maisto gaminimo vietos prieškambario zona atskirta statmenai įkomponuotu baro stalu.

Nuo maisto gaminimo vietos prieškambario zona atskirta statmenai įkomponuotu baro stalu.

Kompaktiškoje virtuvėje sumontuoti klasikinio stiliaus natūralaus medžio baldai, kuriuose sutalpinta visa reikalinga įranga.

Dėl storų namo sienų prie įėjimo durų susiformavo nedidelis tambūras – jį dizainerės šiek tiek paslėpė už sunkios, gražiai krintančios užuolaidos.

Privačioji namų zona suprojektuota kitame buto gale, ties antrosiomis durimis, vedančiomis į vidinį kiemą. Kadangi šeimininkės miegamajam likusi erdvė buvo gana ankšta, o ją dar labiau mažino laiptukai, vietoj įprastos lovos šiame kambaryje įkomponuota miegamoji sofa, aptraukta šviesaus atspalvio blizgiu, klasikinio stiliaus gėlėtais ornamentais dekoruotu gobelenu ir papuošta jaukiomis dekoratyvinėmis pagalvėlėmis. Augalinių motyvų ornamentika, pasikartojanti ne tik ant baldų gobelenų, bet ir ant tapetų, kuriais išklijuotos sienos, taip pat vyraujantis šviesus koloritas padeda sukurti romantišką ir jaukią net ir ankšto miegamojo aplinką.

Kadangi pastačius miegamąją sofą siaurame kambaryje neliko vietos papildomiems baldams, dizainerės sumaniai išnaudojo storas seno namo sienas – jose buvo suformuotos kelios lentynėles atstojančios nišos, kuriose patogu laikyti dažnai naudojamus daiktus, pasidėti knygas ar sustatyti rėmelius su mėgstamomis nuotraukomis, kad nedidelė patalpa būtų jaukesnė.

Augalinių motyvų ornamentika ir švelnus pastelinis koloritas padeda sukurti romantišką ir jaukią miegamojo aplinką.

Storose sienose buvo suformuotos lentynėles atstojančios nišos, kuriose patogu laikyti dažnai naudojamus daiktus, pasidėti knygas ar sustatyti rėmelius su mėgstamomis nuotraukomis.

Vietoj įprastos lovos pastatyta miegamoji sofa, aptraukta šviesaus atspalvio blizgiu, klasikinio stiliaus gėlėtais ornamentais dekoruotu gobelenu.

Iš pagrindinio kambario į privačiąją zoną veda siauras koridorius, kuriame sumontuota didžiulė sieninė spinta, nusitęsianti iki pat galinės miegamojo sienos, – joje telpa ne tik visi šeimininkės drabužiai, bet ir rečiau naudojami buities daiktai. Ties pačia siauriausia koridoriaus vieta, priešais įėjimą į vonios kambarį, dizainerės pasiūlė sumontuoti veidrodines stumdomąsias spintos duris, kad tamsus ir siauras koridorius vizualiai atrodytų erdvesnis ir jaukesnis. Nuo svetainės koridorių ir miegamąjį dizainerės paslėpė už sunkios užuolaidos – taip pavyko išvengti papildomų durų, kurios dar labiau skaidytų ir taip ankšto buto erdvę.

Nedideliame vonios kambaryje dizainerėms teko atsisakyti minties sienas klijuoti plytelėmis, nes teko paisyti skliautuotų lubų formos. Vietoj jų buvo pasirinkta praktiška, vandeniui atspari dekoratyvinio vaško apdaila. Kad nedidelė vonios patalpa atrodytų erdvesnė ir jaukesnė, vienoje sienoje buvo iškirstas langelis, pro kurį čia patenka natūralios šviesos. Iš miegamojo pusės vakarais šis langelis atrodo tarsi blankia šviesą skleidžiantis sieninis šviestuvas.


Kad tamsus ir siauras koridorius atrodytų erdvesnis, priešais įėjimą į vonios kambarį sumontuotos veidrodinės stumdomosios spintos durys.

Vonios kambaryje dėl skliautuotų lubų vietoj plytelių sienos buvo dekoruotos praktiška, vandeniui atsparia dekoratyvinio vaško apdaila.

Vienoje vonios kambario sienoje iškirstas langelis, pro kurį čia patenka natūralios šviesos, todėl patalpa atrodo erdvesnė ir jaukesnė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis