Namai, kur kiekvienas kambarys turi savo spalvą

Ištaisyti patalpos trūkumus dažnai galima ir be didelių statybinių perversmų – reikia pajusti erdvę, išrinkti tinkamą koloritą ir pritaikyti funkcionalius, nestandartinius sprendimus.

m.Moteris.lt JAU IR TAVO TELEFONE! Skaityk patogiau!

Tuo vadovavosi architektė Justė Žibūdienė, projektavusi keturių kambarių butą Vilniuje. Jungiamuoju interjero dekoro elementu tapo skandinavų mėgstamos šviesios, gaivios spalvos, natūralumo motyvai, paprastas, funkcionalus ir estetiškas daiktų dizainas.

Interjero autorė – architektė Justė Žibūdienė,

Naujos statybos name įrengtas 94 m² ploto keturių kambarių butas, kuriame įsikūrė jauna vilniečių šeima su dviem mažais vaikais, – suplanuotas gana komplikuotai: į miegamuosius kambarius veda ilgas ir siauras koridorius, kurio atsisakyti projektuojant interjerą nebuvo galimybės, tad architektei teko ieškoti kitų erdvės korekcijos būtų, kad būstas atrodytų jaukus ir būtų patogus gyventi. Be to, šeimininkai norėjo, kad namai atrodytų šviesūs, neperkrauti daiktais, modernūs ir funkcionalūs.

 Siekdama susieti visas patalpas į bendrą visumą, architektė pasirinko baltą spalvą kaip vyraujantį viso buto atspalvį – jis padeda sukurti šviesos, švaros ir tvarkos įspūdį, vizualiai padidina erdvę, be to, baltame fone puikiai išryškėja kitokio kolorito, ryškesni dekoro elementai. Kaip pagrindinė interjero stilistinė linija buvo pasirinkti skandinaviško stiliaus motyvai, labiausiai derantys šviesiame vyraujančiame buto fone ir atitinkantys šeimininkų jaukių namų viziją.

Prie lakoniško dizaino valgomojo stalo architektė priderino stilingo dizaino skirtingo kolorito kėdes, pakartojančias kilimo juostų spalvas: baltą, pilką ir juodą.

Nišoje įrengtos virtuvės baldai pagaminti su aklinomis, prie interjero stiliaus derančiomis durelėmis: apatinėms spintelėms pritaikytas medžio spalvos dekoras, o viršutinėms – baltas.

Interjere įterpta skandinaviškam stiliui būdingų natūralumo motyvų: parinktos natūralios medžiagos, žemės spalvos, saikingas baldų dizainas, užuolaidos pasiūtos iš audinio su stilizuotu medžio atvaizdu.

Kiekvienas šių namų kambarys turi savo spalvą, tačiau į bendrą visumą visas erdves susieja vyraujantis baltas koloritas.

Iš nedidelio, baltai dažyto prieškambario į kitas būsto erdves veda du koridoriai: pasukus į dešinę galima patekti į šeimininkų ir vaikų miegamuosius, o tiesiai priešais jį atsiveria pagrindinis kambarys. Netikėtai ir originaliai atrodo prieškambario zonoje sumontuotas didelis akvariumas, kurio būtinai norėjo buto šeimininkai, – gaivus, skaidrus žalsvas jo koloritas pagyvina baltą erdvę ir dera prie kitų interjero akcentų.

Justė pasakojo, kad suplanuoti baldus svetainėje nebuvo labai paprasta – teko atsižvelgti į dviejose sienose vienas priešais kitą buvusius langus. Todėl galinę šios zonos sieną ji dekoravo rusvo kolorito dažais ir sumontavo ilgą, horizontalią spintelę, o poilsio zonoje vieną priešais kitą įkomponavo dvi stilingas, ryškiomis žaliomis sėdimosiomis pagalvėmis dekoruotas sofas. Didelių vienspalvių plokštumų monotoniją svetainėje išblaško dryžuoto kilimo ritmika.

Nuo nišoje įrengtos virtuvės svetainę vizualiai atskiria valgomojo zona, kurioje sumontuotas lakoniško dizaino šviesaus medžio kolorito stalas. Prie jo architektė priderino stilingo dizaino kėdes, pakartojančias kilimo juostų spalvas: baltą, pilką ir juodą.

Originalus sprendimas virtuvėje – Justės suprojektuota ir sienoje vertikaliai sumontuota vyninė su apskritomis angomis buteliams sudėti tarnauja ne tik kaip funkcionalus elementas, bet ir kaip netikėtas sienos dekoras.

Netikėtai ir originaliai atrodo prieškambario zonoje sumontuotas didelis akvariumas – jo būtinai norėjo buto šeimininkai.

Į svetainę vedančio koridoriaus sienas Justė papuošė fotografo Vido Kaupelio (www.flyfoto.lt) nuotraukomis, kuriose pavaizduoti Lietuvos laukai, matomi iš paukščio skrydžio.

Prieškambaryje Justė suprojektavo spintą su vientisomis baltomis, nuo sienų nesiskiriančiomis durimis, taip pat sieninę drabužinę, kurios duryse išpjautos ovalo ir apskritimo formos angos atstoja rankenėles ir mažoje erdvėje sukuria formų dinamiką.

Įdomus architektūrinis sprendimas: dideles prieškambario sienų plokštumas Justė suskaidė sumontavusi vertikalią, į sieną įleistą lentyną, kurios ovalo ir apskritimo formos angose patogu laikyti laikraščius ar kitus daiktus.

Kito koridoriaus gale suprojektuoti du miegamieji, viename jų – šeimininkų privačioji zona. Šiame kambaryje, kaip ir visame interjere, vyrauja švelnus pastelinis koloritas – visos sienos dekoruotos baltu koloritu, o viena išryškinta švelniu rusvu atspalviu, kuris miegamajame sukuria jaukumo ir šilumos įspūdį. Projektuodama miegamojo interjerą Justė vadovavosi skandinaviškam stiliui būdingu paprastumo principu – neperkraudama erdvės dekoro detalėmis ir spalvomis, ji stengėsi sukurti ne tik estetišką, bet ir originalų vaizdą.

Baldų dekoro idėja kilo iš kadaise šeimininkės sukurto keramikos darbo, dar ir dabar puošiančio miegamojo sieną, – jam sukurti panaudoti šiaudų motyvai tapo išskirtiniu šio kambario akcentu. Pagal individualų užsakymą pagamintų baldų – lovos galvūgalio, spintos durų – plokštumose buvo išpjaustytos linijos, primenančios šiaudų motyvą. Šis dekoro elementas ne tik originaliai atrodo, bet ir suteikia interjerui dinamiškumo.

Tas pats motyvas panaudotas ir vertikalios, palei langą sumontuotos spintelės durims dekoruoti. Ją architektė suprojektavo, norėdama funkcionaliai išnaudoti palei langą įkomponuotą atraminę koloną – nišą tarp kolonos ir sienos ji pavertė patogia spintele. Be to, durelėse buvo išpjaustytos kiauros linijos, o spintelės viduje įrengtas apšvietimas, tad vakarais uždegus šviesą ši spintelė skleidžia jaukų, romantišką apšvietimą.

Projektuodama miegamojo interjerą Justė vadovavosi skandinaviškam stiliui būdingu paprastumo principu – neperkraudama erdvės dekoro detalėmis ir spalvomis, ji sukūrė estetišką, originalų vaizdą.

Miegamajame vyrauja švelnus pastelinis koloritas – visos sienos dekoruotos balta spalva, o viena išryškinta švelniu rusvu atspalviu.

Baldų dekoro idėja kilo iš kadaise šeimininkės sukurto keramikos darbo, dar ir dabar puošiančio miegamojo sieną, – jam sukurti panaudoti šiaudų motyvai tapo išskirtiniu šio kambario akcentu.

Greta tėvų miegamojo įrengtas vyresniojo sūnaus kambarys. Jam dekoruoti Justė pasirinko švelnų mėlyną atspalvį – juo buvo išdažyta viena siena, kai kurie baldai, taip pat dalis kambario gale sumontuotos sieninės spintos durų. Paversti vaiko kambario spintą žaisti tinkamu elementu – išskirtinis Justės projektų elementas. Šiame interjere spintos durys atstoja ir rašymo lentą – vienos jos durys nuteptos juodais mokyklinių lentų dažais, todėl vaikas ant jų gali piešti kreida.

Norėdama vaikų kambaryje sukurti žaismingą ir linksmą nuotaiką, vieną sieną architektė dekoravo grafišku nespalvotu vaikiškos tematikos piešiniu – prie jo buvo suformuota mažylio žaidimų zona, kurioje įkomponuotas originalaus dizaino spalvingi Justės sukurti natūralaus medžio baldai. Kadangi šiame kambaryje vyrauja tik dvi spalvos (balta ir šviesiai mėlyna), žaismingumo įspūdį padeda sustiprinti spalvingas natūralios vilnos kamuoliukų kilimėlis.

Norėdama vaikų kambaryje sukurti žaismingą ir linksmą nuotaiką, vieną sieną architektė dekoravo grafišku nespalvotu vaikiškos tematikos piešiniu.

Spintos durys atstoja ir rašymo lentą – vienos jos durys nuteptos juodais mokyklinių lentų dažais, todėl vaikas ant jų gali piešti kreida.

Tamsiausiame šio buto kambaryje, kuriame sumontuotos tik vienos į balkoną vedančios durys, buvo suprojektuotas darbo kambarys. Į šią patalpą patenka palyginti nedaug natūralios dienos šviesos, tad visos sienos buvo nudažytos pasteliniu kreminiu atspalviu, taip pat parinkti baltos spalvos baldai – palei langą pastatyta atvirų lentynų spintelė, greta jos įkomponuotas modernaus dizaino rašomasis stalas ir patalpos gale įrengta talpi sieninė spinta su stumdomosiomis durimis. Pastelinį koloritą praskaidrina ryški oranžinė sofa, kurios ryškus ir šiltas atspalvis šiek tiek kompensuoja natūralios šviesos trūkumą.

Kad kambarys neatrodytų monotoniškas ir nuobodus, Justė išrinko žaismingą, stilizuotų paukščių atvaizdais dekoruotą romanečių audinį. Iš lipnios kelių spalvų plėvelės iškarpiusi nuo užuolaidų nukopijuotus žaismingus paukščių kontūrus, jų motyvą architektė perkėlė ir ant baltų spintos durų plokštumų – taip sukūrė išbaigtą ir vientisą darbo kambario interjerą.

Pastelinį darbo kambario koloritą praskaidrina ryški oranžinė sofa, kurios ryškus ir šiltas atspalvis šiek tiek kompensuoja natūralios šviesos trūkumą.

Kadangi į darbo kambarį patenka palyginti nedaug natūralios dienos šviesos, visos sienos nudažytos pasteliniu kreminiu atspalviu, taip pat parinkti baltos spalvos baldai.

Iš lipnios kelių spalvų plėvelės iškarpiusi nuo užuolaidų nukopijuotus žaismingus paukščių kontūrus, jų motyvą architektė perkėlė ir ant baltų spintos durų.

Erdviame keturių kambarių bute įrengti du sanitariniai mazgai: nedidelis svečių tualetas suprojektuotas prieškambaryje, o erdvesnis vonios kambarys – privačiojoje namų dalyje, netoli miegamųjų. Abiem patalpoms dekoruoti architektė pasirinko tą pačią spalvą ir dekoro elementus, siekdama išsaugoti skandinaviško paprastumo koncepciją, vientisumo įspūdį ir neperkrauti erdvių įmantriomis detalėmis.

Sienoms išklijuoti buvo pasirinktos baltos spalvos plytelės, o vienspalves jų plokštumas Justė paįvairino įterpusi originalias, skirtingomis žmonių figūromis dekoruotas plyteles. Vonios kambario baldų korpusai pagaminti iš impregnuotos medienos – jos faktūra vizualiai sušildo baltus, sterilius paviršius ir padeda sukurti jaukesnę erdvę. Tačiau baldų fasadams gaminti buvo pasirinktos baltos spalvos plokštės, sukuriančios švaros ir tvarkos įspūdį.

Vonios kambario baldų korpusai pagaminti iš impregnuotos medienos – jos faktūra vizualiai sušildo baltus, sterilius paviršius ir padeda sukurti jaukesnę erdvę.

Siaurą didžiojo vonios kambario patalpą vizualiai paplatina didelis, kone per visą sieną besitęsiantis tarp plytelių įklijuotas veidrodis.

Sienoms išklijuoti buvo pasirinktos baltos spalvos plytelės, o vienspalves jų plokštumas Justė paįvairino įterpusi originalias, skirtingomis žmonių figūromis dekoruotas plyteles.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis