Skandinavišką buto stilių paįvairino žaidimas spalvomis ir tekstūromis

Norint įsirengti ne tokį patį butą, kaip kiti (to nepavyksta išvengti daugeliui jaunų šeimų, besikuriančių tipiniuose naujos statybos butuose), projektuojant interjerą reikia turėti idėją – ji padės surasti įdomių sprendimų, sukurti intrigą ir išsaugoti savitumą.

Atsižvelgusi į šeimininkų pageidavimus sukurti šviesią erdvę, dizainerė visoms sienoms dažyti pasirinko beveik balto atspalvio dažus: vientisas šviesus didžiųjų plokštumų koloritas padėjo sukurti vizualiai didesnės erdvės įspūdį, be to, susiejo visas patalpas į bendrą visumą ir tapo puikiu fonu išskirtinio dizaino baldams.

Interjero dizainerė Kristina Lastauskaitė turėjo visas galimybės nueiti lengviausiu keliu: ji projektavo nedidelio ploto (54 m²) trijų kambarių buto interjerą, kuriame jau buvo atlikti standartiniai vidinės apdailos darbai – pastatytos sienų pertvaros, suprojektuotos funkcinės zonos, nutinkuotos sienos, išklotos grindys. O jaunos šeimininkų poros pageidavimai taip pat buvo gan standartiški: jaukūs, šviesūs, patogūs ir jaunatviški namai. Tačiau dizainerė sugalvojo įdomesnę mintį – butui dekoruoti pasirinko santūrų, bet išraiškingą skandinavišką stilių, kuris iš esmės atitiko šeimininkų norus, o savitumo suteikė ryškūs spalvų akcentai ir skirtingų faktūrų žaismas.

Kadangi buto šeimininkai pageidavo, kad interjeras atrodytų šviesus, dizainerė visoms sienoms dažyti parinko beveik balto atspalvio dažus: vientisas šviesus didžiųjų plokštumų koloritas padėjo sukurti vizualiai didesnės erdvės įspūdį, be to, visas patalpas susiejo į bendrą visumą (o tai itin svarbu projektuojant nedidelio buto interjerą) ir derėjo prie jau iškloto grindų parketo, kurio šeimininkai nenorėjo keisti.

Laikydamasi svarbiausių skandinaviško stiliaus minimalizmo principų, bendrajam kambariui apstatyti Kristina išrinko nedaug baldų, tačiau ypatingą dėmesį skyrė jų dizainui. Svetainės zonoje įkomponuota lakoniškų linijų ryškaus žalio atspalvio sofa iš karto patraukia akį savo išskirtiniu koloritu ir lakoniškomis, stilingomis formomis. Šis baldas pabrėžė dar vieną itin svarbų skandinaviško stiliaus aspektą – natūralumą: kašmyro gobelenas, medinis sofos rėmas, derantis prie Kristinos suprojektuotos išskirtinio dizaino spintelės, pinta sizalio faktūra susieja atskirus svetainės elementus į bendrą visumą ir išryškina pagrindinę interjero stilistinę liniją. Stengdamasi išvengti monotonijos, dizainerė ne tik įterpė ryškių akcentų, bet ir įmaišė kitokio – retro – stiliaus elementų: apie jį užsimena spintelės forma ar „žąsies kojelės“ raštas.

Ypatingas dėmesys skinamas baldų dizainui: dėmesį patraukia stilinga lakoniška stilinga sofa, prie kurios dera retro formų iš faneros ir medžio pagaminta televizoriaus spintelė bei žinomo dizainerio Naurio Kalinausko sukurtos lentynos.

Į skandinaviško stiliaus interjerą dizainerė įterpė ir kitokio – retro – stiliaus elementų: apie jį užsimena televizoriaus spintelės linijos ar fotelio„žąsies kojelės“ raštas.

Nedideliam butui dekoruoti parinktas santūrus, bet išraiškingas skandinaviškas stilius, iš esmės atitinkantis šeimininkų norus, o savitumo suteikė ryškūs spalvų akcentai ir skirtingų faktūrų žaismas.


Dizainerė derino grubias ir švelnesnes faktūras, vienspalves ir raštuotas medžiagas, ryškius ir pastelinius atspalvius: ryškiai žalią sofos kašmyro audinį, lininius, mėlynais stilizuotais raštais papuoštus pagalvėlių užvalkalus, juodai baltą „žąsies kojelės“ rašto fotelio audinį, sizalio kilimą.

Raštų ir faktūrų žaismas pastebimas jau nedideliame prieškambaryje. Čia buvo suprojektuota sieninė spinta, kurioje galima paslėpti drabužius, batus ir taip išsaugoti erdvesnės patalpos įspūdį. Stumdomųjų spintos durų plokštumas dizainerė sumanė išklijuoti „žąsies kojelės“ rašto tapetais – jų įsigijo salone „Retroforma“. Taip ne tik paįvairino mažą ir neįdomią patalpą, bet ir susiejo ją su svetainės zona, kurioje įkomponuotas tokio pat, tik smulkesnio rašto audiniu aptrauktas fotelis.

Nedidelį prieškambarį vizualiai padidina ant sienos pritvirtintas veidrodis, kuriame atsispindi ne tik raštuotais tapetais dekoruotos spintos durys, bet ir dalis bendrojo kambario.

 

Valgomajame į pastelinę gamą įtraukta juoda spalva suteikia solidumo ir padeda susieti skirtingus elementus į bendrą visumą.

 

Kad buitinė virtuvės paskirtis būtų kuo mažiau atpažįstama, dizainerė atsisakė pakabinamųjų spintelių virš darbastalio, sieną dekoravo dažais, o ne plytelėmis kaip įprasta ir papuošė ją keliais paveikslais.

Nuo prieškambario prasideda atviros virtuvės zona, suprojektuota palei galinę bendrojo kambario sieną. Kristina stengėsi, kad buitinė virtuvės paskirtis būtų kuo mažiau atpažįstama ir negadintų lakoniško ir estetiško interjero, todėl atsisakė pakabinamųjų spintelių virš darbastalio, sieną dekoravo dažais, o ne plytelėmis kaip įprasta, be to, papuošė ją Tatjanos Diščenko grafikos darbais – taip dar labiau užmaskavo šios zonos buitiškumą. Vientisi baldų fasadai pagaminti iš švelnaus kolorito pilkšvos plokštės, derančios prie spalvinės interjero gamos, o stalviršiui parinkta metalizuota HPL plokštė.

Valgomojo zonoje, suprojektuotoje tarp virtuvės ir svetainės, dizainerė priderino baltą apskritą stalą – ši retro stiliui būdinga geometrinė figūra nuolat, bet neįkyriai kartojama visame interjere. Virš stalo nuleisti apskritų skirtingo dydžio juodų šviestuvų trijulė ir juodos valgomojo kėdės papildo interjerą dar vienu ryškesniu atspalviu: į pastelinę gamą įtraukta juoda spalva suteikia solidumo ir padeda susieti skirtingus elementus į bendrą visumą.

Nedidelis šeimininkų miegamasis neišsiskiria iš bendro interjero nei stilistiškai, nei spalvine gama – čia vyrauja pastelinis koloritas, kurį dizainerė pagyvino skirtingomis faktūromis bei raštais, ir santūri skandinaviška estetika. Natūralumo įspūdį padeda sukurti medžio elementai: plačios lovos galvūgalis ir greta jos įkomponuoti žaismingi beržo faneros staliukai, kuriuos Kristina rado „Skandinaviškų interjerų“ salone. Spalvinę gamą paįvairina natūralaus lino rudo kolorito languotos užuolaidos, prie kurių dera pastelinis rusvai pilkas spintos durų atspalvis. Šios sienos monotoniją išskaido margas „žąsies kojelės“ raštais, kuriuo papuošta siena greta spintos. Kad raštas neerzintų akies, dizainerė ant sienos įkomponavo dailininko Giedriaus Jonaičio darbą – jis nukreipia žvilgsnį nuo mirgančios plokštumos.

Kad „žąsies kojelės“ raštas neerzintų akies, dizainerė ant miegamojo sienos įkomponavo dailininko Giedriaus Jonaičio darbą – jis nukreipia žvilgsnį nuo mirgančio „žąsies kojelės“ rašto ir sutelkia dėmesį į piešinį.

 

Prie bendros interjero koncepcijos dera juodi, paprasti ir funkcionalaus dizaino toršerai, pastatyti abipus lovos galvūgalio.

 

Miegamojo spalvų ir faktūrų dermė: vienspalvės pilkšvai rusvos spintos plokštumos derinamos su margu „žąsies kojelės“ raštu, natūralumo suteikia jauki languota drobė ir medžio faktūra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis