Namai drąsiems - kontrastingos spalvos, geometriniai raštai

„Tai namai žmonėms, nebijantiems pamėginti gyventi kitokioje – žaismingoje, kupinoje netikėtumų ir linksmo sąmojo aplinkoje“, – apie savo naująjį projektą pasakojo menininkė Indra Marcinkevičienė.

Rengdama naujausią projektą dizainerė-dekoratorė I. Marcinkevičienė liko ištikima savo stiliui: didelė dviejų aukštų erdvė dekoruota ryškiais kontrastingų spalvų deriniais bei išraiškinga geometrinių raštų ritmika, o interjere juntama smagi netikėtumo atmosfera.

Projekto autorė – dizainerė-dekoratorė Indra Marcinkevičienė
Žurnalas "Mano namai"
Kone prieš porą metų viename Kauno gyvenamųjų namų rajonų iškilusio erdvaus, 216 m2 ploto dviejų aukštų namo interjerui dekoruoti šeimininkai ne atsitiktinai pasikvietė žinomą vilnietę dizainerę Indrą Marcinkevičienę. Jauna kauniečių šeima domėjosi ankstesniais šios interjerų kūrėjos darbais, jiems itin patiko išskirtinis jos stilistinis braižas: daugeliui lietuvių nebūdinga kontrastinga koloristika, ekstravagancijos atmosfera, savotiškas teatrališkumas, žaismingas sąmojis bei ypatingas dėmesys detalėms.

Žurnalas "Mano namai"
Panašų galutinį rezultatą šeimininkai tikėjosi pamatyti ir savo naujajame name, todėl, pabendravę su dekoratore, aptarę savo šeimos poreikius bei išsakę lūkesčius, stengėsi neriboti projekto autorės kūrybinės laisvės. Indra turėjo prisitaikyti tik prie architektūrinio namo projekto, kurį sukūrė architektė Neringa Blazevičienė, bei jos suplanuotų kambarių bei funkcinių zonų pozicijų.

Naujajame Indros Marcinkevičienės projekte aiškiai juntamas šios kūrėjos stilistinis braižas: kontrastinga koloristika, ekstravagancijos atmosfera, savotiškas teatrališkumas, žaismingas sąmojis bei ypatingas dėmesys detalėms.
Žurnalas "Mano namai"
„Kurdama interjerus naudoju daug baltos spalvos, ji padeda užmaskuoti tai, kas neįdomu, suvaldyti ir atskleisti erdvę. Nuo jos pradedu kurti interjero siužetą, į kurį įtraukiu mažas skirtingų zonų istorijas“, – sakė Indra, pasakodama apie spalvinius interjero sprendimus. Šviesioje ir aukštoje bendrojo kambario erdvėje, kurios sienos dekoruotos pieno baltumo atspalviu, atsižvelgdama į architektūrinius bei funkcinius patalpos ypatumus Indra suprojektavo tris funkcines zonas. Kiekvienos jų – sava spalvinga istorija.
„Didelei erdvei – dideli daiktai“, – vadovaudamasi šia taisykle laiptų zonai itin aukštomis lubomis Indra parinko masyvius, iš septynių apskritimų sudarytus šviestuvus, kurie užpildo tuščią aukštą erdvę ir įsilieja į interjere vyraujančią geometrinių formų – rombų, ovalų ir apskritimų ritmiką.
Žurnalas "Mano namai"
Palei langus suformuotas valgomasis – šviesus, ryškus ir linksmas, tarsi pavasarinis sodas. Aplink ovalo formos stalą su prabangiu sendinto medžio stalviršiu išrikiuotos skirtingos ryškiaspalvės kėdės sukuria žaismingumo įspūdį, kurį pabrėžia originalūs skėčio formos šveistuvai. „Juos valgomajame suprojektavau todėl, kad namuose visada būtų gera atmosfera“, – sakė Indra ir pabrėžė, kad savotiškas humoras būdingas visiems jos projektams: „Kurdama interjerą stengiuosi, kad namai būtų linksmi ir sąmojingi, o dekoro elementai ir aksesuarai namo gyventojams keltų nuotaiką“.

Po dideliu apskritimo formos šviestuvu, kurio linijas atkartoja originalus dizainerės sukurtas vilnonis kilimas, įkomponuotoje židinio zonoje svarbiausias dėmesys tenka lakoniško dizaino židiniui. Baltoje sienoje jį išryškina skirtingų atspalvių taisyklingi rombo formos ornamentai, sukuriantys ekstravagantišką įspūdį.

Baltai dažytoje koridoriaus erdvėje išryškėja raudonas laiptų zigzagas, kurį dar labiau išryškina iš šonų sumontuotas LED apšvietimas.
Žurnalas "Mano namai"
Kaip atsvara emocijomis ir spalvomis trykštančioms valgomojo ir židinio zonoms, ramiam poilsiui prie televizoriaus skirtas kampelis dekoruotas ramesniu, tamsesniu koloritu: galinei sienai nudažyti parinktas sodrus rusvai žalsvos atspalvis, prie kurio priderintas ir dryžuotas sofos gobelenas. Spalvingumo šiai zonai suteikė ryškus, geometriniais raštais išmargintas Indros sukurtas kilimas, spalviniu požiūriu padedantis susieti interjerą į bendrą visumą.

Greta nuotaikingo, trykštančio spalvingomis istorijomis bendrojo kambario įrengta erdvi virtuvė nustebina švaria baltos spalvos estetika.
Žurnalas "Mano namai"
„Maistas visada skaniausiai atrodo patiektas baltoje lėkštėje, tad norėdama išvengti pašalinių kvapų ir skonių, kurių neišvengiamai suteikia ryškios spalvos bei raštai, šiai zonai dekoruoti pasirinkau neutralų pieno baltumo atspalvį“, – savo sprendimą motyvavo dekoratorė. Šviesią erdvę Indra paįvairino įterpusi juodos spalvos elementų ir sukūrusi klasikinį juodos ir baltos kontrastą, taip pat – dinamišką dryžuotą raštą, atitinkantį interjero dizaino koncepciją.
Valgymo zonoje išrikiuotos permatomos plastikinės kėdės atitinka modernios erdvės stilistiką ir neužstoja svarbiausio elemento – Indros suprojektuoto įspūdingo dizaino neobarokinio stiliaus stalo.
Žurnalas "Mano namai"
Virtuvėje dėmesys iš karto krypsta į valgymo zoną, suprojektuotą pačiame patalpos centre. Čia įkomponuotas Indros sukurtas ekstravagantiškas neobarokinio stiliaus stalas su arbatinukų formos arbatinukų-šviestuvų kompozicija virš jo modernaus dizaino baltoje erdvėje sukuria netikėtumo įspūdį. „Tokios reakcijos ir tikėjausi“, – pripažįsta Indra.
Baltoje virtuvės sienoje išryškėjantis taisyklingų formų lakoniško dizaino spalvingais rombais dekoruotas židinio stačiakampis padeda susieti skirtingas namų zonas į bendrą visumą.
Žurnalas "Mano namai"
Virtuvės zoną praskaidrina ir dvipusio židinio, matomo tiek iš svetainės, tiek iš virtuvės, dekoras – jis išdažytas tokiais pat spalvingais rombo formos raštais kaip ir svetainėje, todėl atrodo tarsi atsitiktinai čia patekęs žaismingo ir linksmo už sienos pulsuojančio pasaulio fragmentas, tuo pat metu sukuriantis interjero vientisumo įspūdį.

„Miegamasis išaukština namų šeimininkę, nes ji – karalienė šioje namų erdvėje. Juk laiminga moteris turi būti aukštinama kaip karalienė, o vyras laimingas tada, kai laiminga jo moteris“, – šiek tiek filosofiškai šeimininkų miegamąjį apibūdino interjero autorė.

Antrajame namo aukšte įrengto miegamojo interjeras – tarsi pasakiškas buduaras, kuriame karaliauja moteris.
Žurnalas "Mano namai"
Karališką jo įspūdį pabrėžia Indros suprojektuota lova aukštu, ekstravagantišku, karūnos formas primenančiu galvūgaliu, tarsi nukeliančiu šio kambario gyventojus į stebuklinių pasakų pasaulį. Nors visas kambarys dekoruotas jaukiu ir ramiu žydru koloritu, spalvingumo ir išskirtinumo interjerui suteikia spalvingais dryžiais dekoruotos dėžės-naktiniai staleliai, o ant jų interjero autorė įkomponavo išskirtinius šveistuvus: šių stovai sudėlioti iš atskirų įvairiaspalvių detalių, kurių atspalvius Indra parinko pati. Pasakišką romantikos įspūdį miegamajame sustiprina ir tekstilės spalvos bei faktūra: blizgus šilkas ir švelnus aksomas sukuria interjere prabangos įspūdį, o skirtingų raštų deriniai pabrėžia interjero žaismingumą ir dinamiką.

Į erdvų šeimininkų vonios kambarį galima patekti tiesiai iš miegamojo, todėl projektuodama šios patalpos interjerą Indra stengėsi pratęsti miegamojo spalvinius bei stilistinius niuansus.

„Kadangi šiame kambaryje karaliauja šeimininkė, duris į vonios kambarį nudažėme aukso atspalviu, kaip pasakojo“, – su šypsena pasakojo interjero autorė, savo projektuose nevengianti netikėtų, šiek tiek ironiškų sprendimų.
Žurnalas "Mano namai"
Visos vonios sienos išklijuotos baltomis keraminėmis plytelėmis, o grindys dekoruotos kontrastingu juodų ir baltų plytelių raštu, subtiliai primenančiu istoriją apie Alisą stebuklų šalyje. Labiausiai akcentuojamoje praustuvo zonoje dizainerė panaudojo tokius pat atspalvius kaip ir miegamajame: spintelė, ant kurios sumontuotas praustuvas, nudažytas ryškiu mėlynu atspalviu, o grakščios kojelės – raudonai. Tokia pati spalva parinkta ir šia zoną ant sienos žyminčiam rėmui bei grindjuostėms. O sieną, prie kurios prisišliejusi vonia, Indra papuošė juodų ir baltų juostų ritmika, atkartojančia dryžuotos miegamojo sienos dekorą ir nuolat pasikartojančia kitose namų erdvėse.
Raudonai apibrėžtą praustuvo zoną puošia originalaus dizaino mėlyna, rombais dekoruota spintelė grakščiomis raudonomis kojelėmis.
Žurnalas "Mano namai"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis