Pokario bute - modernus dizainas ir spalvų akibrokštai

Pačiame Vilniaus centre pokario metais statytame name įrengto dviejų kambarių buto rekonstrukcijos projektą parengusi ir įgyvendinusi interjero dizainerė iš naujo formuojamą gyvenamąją erdvę pavertė funkcionaliu, žaismingu ir šiuolaikišku jaunos merginos būstu

Jame modernaus dizaino interjero detalės derinamos su seno buto architektūriniu palikimu bei rankomis pagamintais aksesuarais, o interjeras stebina stiliaus ir spalvų akibrokštais.

Projekto autorė – interjero dizainerė Laura Jakutienė

Norėdama senos statybos 70 m2 dviejų kambarių butą pritaikyti jaunos čia įsikursiančios merginos poreikiams, interjero dizainerė Laura Jakutienė nutarė iš pagrindų pertvarkyti visas erdvės: rekonstruojant butą buvo keičiami langai, šiltinami angokraščiai, tvirtinamos senos grindys, klojamos naujos uosinės lentos, montuojama garso izoliacija ir ventiliacija, valomi pelėsiai, keičiami vamzdynai ir, žinoma, projektuojamos naujos funkcinės zonos.

„Pilka spalva interjere – diplomatiška ir delikati, turi daugybę natūralių atspalvių ir paliekanti erdvės suspindėti kitoms spalvoms, leidžianti įterpti ryškių atspalvių ir išvengti dirginančio rėksmingumo“, – apie interjero spalvinį sprendimą sakė Laura Jakutienė.
Žurnalas "Mano namai"
Buto šeimininkė norėjo turėti erdvų ir jaukų vonios kambarį su langu, todėl dizainerė jį suprojektavo buvusios virtuvės vietoje, o šią zoną perkėlė už sienos – į bendrąjį kambarį, kur dar suformuota ir svetainė bei nedidelis valgomasis.
Žurnalas "Mano namai"
Bendrajam kambariui dekoruoti Laura pasirinko pilką koloritą – juo specialia technologija, suteikiančia plokštumai faktūriškumo, dekoruotos dvi bendrojo kambario sienos, prie kurių įkomponuota didelė patogi kampinė tamsiai pilko atspalvio sofa.

Monochromišką svetainės spalvinę gamą praskaidrina ryškiai raudoni akcentai – du staliukai prie sofos, modernaus dizaino kėdė, senovinio radiatoriaus fragmentas ir net burbulo formos židinio reguliavimo rankenėlė.

Bendrojo kambario zonų išdėstymo schemai didžiausią įtaką padarė senovinis židinys, kurį būtinai norėjosi išsaugoti.

Tiesa, siekiant jį pritaikyti prie modernaus, net šiek tiek industrinio stiliaus interjero, židinys buvo gerokai pakoreguotas – sumažintas ir padailintas siluetas, sumodernintos linijos, iš arkos į kvadrato formą perdaryta degimo anga, sumontuotos stiklinės durelės. Norėdama vizualiai užmaskuoti židinio gabaritus, dizainerė jam dekoruoti parinko baltą spalvą, tačiau šis interjero elementas vis tiek tapo bendrojo kambario akcentu, dalijančiu erdvę į dvi skirtingas zonas: priešais židinį logiškai suformuota svetainė su didele ir patogia kampine sofa, o už jo, palei sieną ir langus, liko vietos kompaktiškai kampinei virtuvei įrengti.

Naudodama itin praktišką, plastišką ir patvarią dirbtinio akmens „Montelli“ dangą dizainerė sujungė stalviršį su palange, apdailino sieną virš darbastalio ir taip sukūrė vientisą bei estetišką virtuvės vaizdą.
Žurnalas "Mano namai"
Projektuodama šią zoną dizainerė didelį dėmesį skyrė funkcionalumui: buvo svarbu čia sutalpinti visą reikalingą buities techniką, suformuoti patogų darbo paviršių ir numatyti vietos įvairiems virtuvės reikmenims susidėti, todėl buvo sumontuotos minimalistinio dizaino pakabinamosios spintelės.
Pastatomųjų spintelių fasadai buvo gaminami iš tamsiai rudo kolorito plokštės, kurios faktūra suteikia jaukumo ir šilumos, o viršutinėms parinktas maskuojantis, švarus ir lengvas baltas koloritas.
Žurnalas "Mano namai"
Jų fasadams dizainerė parinko baltą spalvą, siekdama, kad šios liktų kone nematomos, neapsunkintų erdvės ir netrikdytų bendrojo kambario vaizdo.
Prie modernaus interjero su industrinės stilistikos elementais projekto autorė priderino apšvietimą: skirtingose visų namų zonose parinkti žaismingi paprastą lemputę imituojantys, tačiau skirtingo dizaino šviestuvai.
Žurnalas "Mano namai"

Projektuodama nedidelį prieškambarį, iš kurio galima patekti į kitus kambarius, dizainerė stengėsi sukurti ne tik patogią ir praktišką patalpą, kurioje būtų patogu nusivilkti viršutinius drabužius ar persiauti batus, bet ir estetišką bei stilingą erdvę, atspindinčią viso interjero stilistinę koncepciją.

Vietoje spintos nedideliame miegamajame buvo įkomponuota stilinga lakoniško dizaino neužgožianti erdvės drabužių kabykla.
Žurnalas "Mano namai"
Galinė prieškambario siena buvo išdažyta juodais, mokyklinėms lentoms skirtais dažais. Ant jos kreida įvairiu raštu parašytos raidės tampa unikaliu dekoro elementu, papildančiu interjere besikartojantį grafišką raidžių motyvą.

 

Ne išimtis ir prieškambaris – čia per palei lubas per visą perimetrą užrašyta skambi itališka frazė. Norėdama šioje zonoje sukurti žaismingumo įspūdį, vyraujantį juodos ir pilkos spalvų derinį dizainerė praskaidrino keliais santūriais, bet ryškiais geltonais potėpiais: prie juodos sienos įkomponuota stilinga metalinė ažūrinė kėdė, o prie jos priderintas natūralios vilnos kilimėlis, kuriame vyrauja geltona burbuliukai.

Šeimininkės pageidavimu rekonstruojant butą vonios kambarys buvo perkeltas į erdvesnę buvusios virtuvės patalpą su langu, kuriame buvo galimybė patogiai sudėlioti visą reikalingą įrangą – didelę ir patogią vonią su dušo funkciją, praustuvo zoną bei unitazo kampelį.

Didelėmis raidėmis užrašyti skambių frazių fragmentai ant baltos vonios užuolaidos. Tai – dar vienas elementas, papildantis visame interjere besikartojantį grafišką raidžių motyvą.
Žurnalas "Mano namai"
Projektuodama vonios kambario interjerą dizainerė stengėsi išryškinti čia kuriamą švaros, jaukumo, lengvumo bei laisvės pojūtį. „Šiam kambariui dekoruoti pasirinkau magiškas, simboline prasmę turinčias spalvas – baltą, raudoną, mėlyną ir rudą. Derinamos jos puikiai papildo viena kitą. Prie baltomis plytelėmis išklijuotų sienų gražiai išryškėja pasyvus mėlynas atspalvis, šis derinys sukuria lengvumo ir švaros pojūtį.

 Žaismingumo suteikia ryškūs raudoni akcentai, sušvelninantys mėlyną atspalvį ir suteikiantys jaukumo“, – apie vonios kambario spalvinį sprendimą pasakojo dizainerė. Galinėje kambario sienoje įkomponuotas langas dekoruotas taip, kad atrodytų tarsi originalus pro langą matomas ir nuolat besikeičiantis paveikslas su rudais rėmais ir baltu porėmiu, kurį atstoja platūs angokraščiais.

Nedidelis šeimininkės miegamasis rekonstruojant butą buvo šiek tiek padidintas – prie jo prijungta buvusio nedidelio vonios kambario patalpa, kurioje Laura suformavo patogią drabužinę. Čia suprojektuotos lentynos ne tik drabužiams, bet ir įvairiems buities reikmenims paslėpti, nes kitos tam skirtos vietos šiame bute nėra.

Švelnų miegamojo koloritą pagyvina žalias akcentas – gaiviu žaliu apskritimu dekoruotas pledas puošia lovą su itin kokybiška lino patalyne.
Žurnalas "Mano namai"
Taupydama erdvę ir siekdama pernelyg nedidinti remontui skirto biudžeto, drabužinę ji paslėpė už lengvai krentančių lininių užuolaidų, kurios suteikė interjerui lengvumo ir paslapties bei padėjo išryškinti šiame kambaryje kuriamą ramią ir jaukią nuotaiką. Miegamajam dekoruoti dizainerė pasirinko švelnų pilkšvų atspalvių koloritą, o erdvę paįvairino savo mėgstamu ir šiame interjere nuolat besikartojančiu būdu – ant galinės šviesiai dažytos sienos, tiesiai virš didelės lovos, įkomponavusi žinomą anglišką frazę.

Miegamajame sumontuoti šviestuvai stilistiškai dera prie viso interjero šviestuvų stilistinės koncepcijos.

Nuotraukos – „AA studijos“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis