13 idėjų, kaip galima įrengti mansardą

Mansardoje nėra stačiakampių kambarių monotonijos, o sudėtinga erdvių konfigūracija ir skatina, ir verčia kurti nestandartinį interjerą.

1
Nuožulnių plokštumų diktatas

Žurnalas "Mano namai"
Pasvirusios sienos, neįprastos jų sandūros, netradiciškai išdėstyti langai... Mansardai visa tai suteikia savitumo, sukuria intrigos efektą, leidžia atsiriboti nuo mus supančių geometrinių tūrių įprastumo ir pagaliau į valias improvizuoti. Nors šiai patalpai trūko aukščio, tačiau įdomiam netradicinių formų poilsio kambariui vietos pakako. Išskirtinės konstrukcijos patalpa ir dekoruota įdomiai: didžioji dalis šlaitinės palėpės sienų išklijuotos sodraus vyšninio kolorito tapetais, o vienas trikampis erkeris su įrengtais stoglangiais – šviesiais ornamentuotais. Aštrūs kampai neatrodo nejaukiai, juos sieja vizualus vientisumas. Šioje netradicinėje erdvėje subtiliai pritapo rytietiškos stilistikos poilsio kampelis su siuvinėtomis pagalvėlėmis, žemu staleliu ir jį puošiančiu kaljanu.

2
Stereotipai veikia taip raminamai...

Žurnalas "Mano namai"
Medžio dailylentėmis apkalta palėpė visada atpažįstama, labai sava ir jauki. Tik reikėtų nenuvertinti stoglangių – jie turėtų būti ganėtinai dideli, kad šviesa išsklaidytų vienodos faktūros plokštumų monotoniją, o medžiu apkaltos lubos neslėgtų.

4
Baltas fonas

Žurnalas "Mano namai"
Jei palėpės erdvė yra nestandartinės konfigūracijos, o lubos nelabai aukštos, sienos turėtų būti šviesių pastelinių atspalvių. Baltai išdažytame skaidriame miegamajame, įrengtame mansardoje, geriausiai išryškėja natūralaus medžio elementų: lubų sijų, plačios lovos, senovinės kėdės – faktūriškumas ir skleidžiama šiluma. Čia baltai nudažytos ne tik sienos, bet ir medinės grindų lentos – taip sukuriamas romantiškos, lengvos ir jaukios palėpės erdvės įspūdis. Tai aplinka, kurioje malonu ramiai pailsėti vasarą.

5
Linksmu ritmu

Žurnalas "Mano namai"
Vertikaliais prislopinto žalio atspalvio dryžiais dekoruota siena, šviesi nuožulnių sienų spalva kuria erdvaus, o ryški tekstilė – žaismingo kambario iliuziją. Prie sienų priderinta skaisčiai raudona sofa – tarsi netikėta, bet ji dar labiau sustiprina linksmą nuotaiką. Vietoj lovos kambaryje pastatyta miegamoji sofa – itin praktiškas sprendimas, suskleidus dieną ji neužima nedidelės erdvės. Toks tikslingas baldų pasirinkimas ankštą patalpą paverčia funkcionalia.

6
Arčiau dangaus daugiau šviesos

Žurnalas "Mano namai"
Mansardos lubos kartais slegia, bet ne šiame bute. Tai lemia didžiuliai stoglangiai, pro kuriuos sklinda pakankamai šviesos net apniūkusią dieną. Todėl santūrių formų, nors ir tamsaus kolorito baldai neapsunkina kampuotos erdvės.

Akmens plokštėmis dengtas ir į stogo šlaitą besiremiantis židinys mansardos poilsio zonoje tapo svarbiausiu akcentu. Ne tik todėl, kad tai netikėta, labai stilinga, bet ir dėl to, jog dienos šviesą keičiant sutemoms, švelniai ir paslaptingai mirganti šviesa palėpei suteikia daugiau jaukumo. Tiesa, židinį tokioje erdvėje įrengti nėra paprasta – jei šis sprendimas neįgyvendinamas, visuose kampeliuose turėtų sužibėti kiti šviesos šaltiniai: pakabinamieji šviestuvai, toršerai, taškiniai šviestuvėliai.

7
Kaip dekoruoti langus

Žurnalas "Mano namai"
Mansardos langų puošyba – nelengva užduotis. Paprasčiausia užuolaidą pritvirtinti tiesiog prie stoglangio rėmo, arba išvis palikti langą be tekstilės. Bet tai ne visuomet dera prie interjero stilistikos. Romantiškas vaiko kambario koloritas prašyte prašėsi įspūdį sustiprinančio dekoro – todėl langas ne tik dengtas užuolaidomis, bet jos puoštos rožiniais apsiuvais, derinamais prie baldų apmušalų.

8
Neįsprausta į rėmus

Žurnalas "Mano namai"
Didelę mansardą suskirstant į kameriškesnes erdves, šios gali atrodyti pernelyg mažos ir niūrios. Todėl nereikėtų aklinai atitverti kamarėlių – verčiau ieškoti funkcionalesnių sprendimų. Bendroje erdvėje zonas atskirti galima pasitelkiant gerai pažįstamus ir patikimus pagalbininkus – spalvas, faktūras ir apšvietimą. Arba ieškoti originalesnių sprendimų. Pertvara iš stiklinių blokelių neįkalina šviesos, leidžia jai laisvai sklisti, išryškinti medinių sijų ir ištapytos sienos dekoratyvumą.

9
Vonia prie lango

Žurnalas "Mano namai"
Galimybė kieno (taigi ir užuolaidų...) netrukdomam grožėtis vaizdu pro langą pliuškenantis vonioje – rimtas argumentas įrengti vonios kambarį kuo aukščiau. Į gana didelę mansardą su stogo nuolydžiu pro įprastą langą ir stoglangį patenka daug natūralios dienos šviesos, todėl vonios kambarys atrodo jaukesnis ir erdvesnis. Palei langą pastatyta patogi kampinė vonia. Virš spintelės didžiulis veidrodis, atspindintis pro langus sklindančią šviesą, dar labiau sustiprina šį įspūdį.

10
Miegamajame nėra monotonijos...

Žurnalas "Mano namai"
Nestandartinė palėpės erdvė diktuoja savo sąlygas įrengiant čia miegamąjį – ji skirta efektingiems sprendimams, tad nereikia jos suniveliuoti. Miegamasis ne tik jaukus bei patogus, bet ir pabrėžiantis tokios konfigūracijos patalpos privalumus ir žavesį: šią funkciją atlieka ir augalinių raštų motyvais dekoruota siena, ir įdomios formos langą dengianti stilinga užuolaida.

11
Praktiška ir patogu

Žurnalas "Mano namai"
Mansarda su dideliu stogo nuolydžiu paversta svečių miegamuoju. Lubos čia žemos, todėl čiužinys patiestas tiesiog ant grindų, tiksliau. Visas kambarys iškaltas medinėmis lentelėmis – tai viena įprasčiausių kaimo sodybos interjero apdailos medžiagų.

12
Nišos labai reikalingos

Žurnalas "Mano namai"
Išskirtinėje būsto erdvėje neįmanoma pritaikyti standartinių baldų – dažniausiai juos tenka specialiai projektuoti ir priderinti prie neįprastų šlaitinio stogo skliautų. Čia tinka įmontuoti sienines spintas ar atviras lentynas, patogu įrengti ir darbo vietą – tarkim, šalia knygų lentynų įmontuoti talpų darbo stalą su ratukais. Kai sieninių spintų durys be rankenų, mediniai baldai atrodo vientisi ir darniai susilieja į visumą, netrikdydami harmonijos. Arba šalia nuožulnios sienos suformuotą nišą panaudoti itin išradingai – užpildyti lentynomis vynui.

13
Ko negalima paslėpti, tą būtina išryškinti

Žurnalas "Mano namai"
Atviros stogo konstrukcijos, o ypač medinės sijos neretai tampa pačiu išskirtiniausiu palėpės interjero akcentu. Sijos efektingiausiai išryškėja tada, kai yra sendinto tamsaus atspalvio, o foną sudarančios sienos dažytos šviesiai. Tai įprastas sprendimas, bet nebūtina eiti lengvu keliu... Aukštos lubos ir masyvios medinės sijos įkvėpė netradicinę idėją virš lovos pakabinti hamaką – kaip nostalgišką egzotiškų šalių atminimą...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis