Atnaujinto 5 kambarių buto interjeras - tarp angliškos klasikos ir retro

Architektei teko uždavinys sukurti interjerą prieš 30 metų statyto namo 5 kambarių bute.

Projekto autorė – architektė Akiko Tutlys

Kurdama interjerą daugiau nei prieš tris dešimtmečius statytame daugiabutyje įrengtame jaunos šeimos bute, architektė Akiko Tutlys, atsižvelgdama į šeimininkių poreikius, pakeitė penkių kambarių buto planą, atnaujino techninę būsto dalį ir sukūrė šiuolaikišką, estetišką bei jaukią gyvenamąją erdvę. Architektė pasakoja, kad atnaujinto interjero stiliaus kryptį parodė šeimininkų noras įrengti klasikinę britiškos stilistikos virtuvę bei penktojo dešimtmečio retro rašomasis stalas.

Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Pradėjus 127 m2 ploto penkių kambarių buto rekonstrukciją, be suplanuoto grindų, balkono, komunikacijų kapitalinio remonto, buvo nuspręsta pirmiausia pertvarkyti buto erdvę taip, kad atitiktų jaunos, mažylį auginančios šeimos poreikius.

Prijungus prie svetainės buvusio balkono erdvę susiformavusiame šviesiame erkeryje buvo suprojektuota patogi ir jauki valgomojo zona, kurioje įkomponuotas danų dizaino retro stilistikos stalas, o prie jo priderintos nišose įkomponuotos spintelės, pagamintos pagal individualų užsakymą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Šeimininkams buvo itin svarbu turėti funkcionalią virtuvę, kuri atliktų ir „antrosios svetainės“ funkcijas. Tad interjerą projektavusi architektė Akiko Tutlys pasiūlė panaikinti vieną kambarį ir taip padidinti buvusios virtuvės plotą kone dvigubai.

Virš valgomojo stalo architektė įkomponavo masyvų, tiesių, lakoniškų linijų šviestuvas ne tik vizualiai apibrėžia valgomojo zona, išryškina interjero koncepciją, bet ir atkartoja vertikalios faktūros svetainės sienų dekorą ir susieja interjerą į bendrą visumą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
„Šeimininkės pageidavimų sąrašas buvo ilgas, – pasakojo Akiko, – dvejų durų šaldytuvas, 90 cm pločio gartraukis, indaplovė, dvi atskiros plautuvės, vieta mikrobangei ir kavos aparatui, indaujos, vyno butelių laikiklis, vieta, kur galėtų patogiai pusryčiauti penkiese, vietos puodų ir įrankių laikymo vietos, spinta staltiesėms ir virtuvės servetėlėms sudėti. O kur dar techniniai ribojimai, – vardijo projekto autorė. – Atsimenu, eskizavau visą savaitę, kol sugalvojau tobulą išdėstymą, atitinkantį beveik visus pageidavimus“.

Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Naujai suprojektuotoje virtuvėje erdvė tarsi padalyta į dvi dalis: vienoje pusėje suformuota funkcionali ir patogi maisto gaminimo zona, o kitoje – valgomasis. Šias dvi zonas skiria praktiška „virtuvės“ sala. Skirtingiems virtuvėms elementams dekoruoti pasirinkusi baltą spalvą, architektė sukūrė švaros, erdvės bei vientisumo įspūdį, o jaukumo suteikė balinta virtuvės fasadų uosio tekstūra bei natūralaus ąžuolo grindys.

Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

„Klasikiniam angliškam stiliui būdingas paprastumas, tiesios, ornamentais nedekoruotos linijos, todėl svetainei dekoruoti parinkau atitinkamo dizaino karnizus, išklijuotus per visą lubų perimetrą, – pasakojo architektė. – Tai padėjo sukurti klasikinės architektūros patalpos įspūdį“.

„Rašomasis stalas neabejotinai yra pagrindinis darbo kambario elementas, todėl buvo parinkta balta, neužgožianti stalo knygų lentyna ir melsvai pilkšva sofa, kurios atspalvis ne tik dera prie stalo ir grindų, bet ir sukuria ramią atmosferą“, – pasakojo Akiko.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Prie šio dekoro elemento stilistiškai buvo derinamas ir vienas svarbiausių šios zonos akcentų – santūraus klasikinio dizaino balto kalkakmenio apdailos židinys, išryškėjantis samanų spalvos sienų fone. Šią spalvą svetainės sienai dekoruoti dizainerė parinko derindama prie ąžuolo grindų atspalvio, o jas dar labiau paryškinti padėjo neutralūs baltos spalvos elementai. Ryškus sienos koloritas taip pat padėjo išlaikyti erdvės pusiausvyrą ir atitraukti žvilgsnį nuo didelio juodo pianino, įkomponuoto palei priešingą bendrojo kambario sieną.

Lakoniško dizaino, tiesių linijų interjerą, dekoruotą pasteliniais žemės atspalviais, sušvelnina tekstilės elementai su stilizuotais gamtiniais motyvais, atitinkančiais retro stilistiką.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Rekonstruojant butą buvo padidinta svetainė – prie jos prijungta balkono erdvė, kurioje architektė suprojektavo jaukų ir šviesų valgomąjį. Jo centre įkomponuotas retro stiliaus riešutmedžio stalas buvo derinamas prie kito svarbaus šio interjero elemento – darbo kambaryje pastatyto penktojo dešimtmečio rašomojo stalo atspalvio.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Lakoniško dizaino vaikų kambario akcentas – originalus kilimas su medžio atvaizdu, prie kurio derinami ir užuolaidų raštais.
Žurnalas "Mano namai"
Jauni buto šeimininkai ateityje planuoja turėti daugiau vaikų, tad architektė nutarė kambarį išdažyti neutraliu koloritu bei parinkti atitinkamus dekoro elementus, tad šios erdvės interjeras tinka tiek mergaitei, teik berniukui. Projektuojant kambarį buvo vengiama ilgalaikio dekoro, nes vaikų kambario interjeras turi keistis atsižvelgiant į jų amžių.

Ąžuolo medžio imitacijos laminuotų plokščių spintelės buvo derinamos prie viso buto durų atspalvio, o žalios spalvos plytelės pakartoja svetainės koloritą.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Baltoms sienoms žaismingumo ir spalvų suteikė sienų lipdukai bei girlianda, o labiausiai dėmesį patraukia originalus, spalvingas kilimas su stilizuotu medžio atspalviu. Šio išskirtinio dekoro elemento neužgožia ir baldai – architektė parinko lengvą baltą vaikišką lovytę bei nedidelę atvirų lentynų spintelę su dideliais stalčiais, o prie lango įkomponavo medžio atspalvio vaikišką rašomąjį stalą.

Nedideliame vaikų vonios kambaryje sumontuotos spintelės su veidrodinėmis durelėmis vizualiai padidina erdvę.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Projektuodama tėvų miegamąjį architektė stengėsi sukurti atpalaiduojamą ir jaukią nuotaiką, todėl jam dekoruoti buvo pasirinkti neutralūs, raminamai nuteikiantys žemės atspalviai – rusvas, pilkšvas, medžio faktūros gelsvas. Pagrindinė siena, prie kurios galvūgaliu pastatyta lova, buvo akcentuota rusvo kolorito subtiliu raštu puoštais tapetais, kurių ornamentas atkartojamas romanečių audinyje.

Miegamajam dekoruoti pasirinkti neutralūs, raminamai nuteikiantys atspalviai – rusvas, pilkšvas, prigesintas violetinis.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Jaukumo kambariui suteikia lova su aukštu, minkštu pilkos spalvos galvūgaliu, papuošta dekoratyvia prigesinto violetinio atspalvio lovatiese. Balti naktiniai staliukai, įkomponuoti abipus lovos, tarsi pakartoja virtuvėje pradėtą klasikinio angliško interjero idėją ir subtiliai susieja interjerą į bendrą visumą.

Projektuodama interjerą Akiko didelį dėmesį skyrė ne tik estetikai, bet ir patogumui bei praktiškumui, todėl išrinko lovą su aukštu minkštu galvūgaliu ir talpia patalynės dėže po čiužiniu.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Šeimininkų vonios kambaryje Akiko stengėsi ne tik estetišką, bet ir patogią aplinką, todėl čia sumontuota visa reikalinga įranga: akrilinė vonia, praustuvas, bidės dušelis, dušo zona, unitazas. Norėdama sukurti lengvumu, jaukumu ir švara dvelkiantį įspūdį, atitinkantį viso interjero koncepciją, sienoms dekoruoti ji pasirinko medžio imitacijos plyteles, derančias prie ąžuolinių durų faktūros.

Šeimininkų vonios kambaryje sumontuota visa reikalinga įranga: akrilinė vonia, praustuvas, bidės dušelis, dušo zona, unitazas.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)
Kadangi plytelės, net ir šviesios spalvos, vizualiai apsunkina erdvę, architektė jas klijavo tik tose vietose, kur būtina: virš praustuvės, dušo zonoje ir palei vonią. Visi kiti paviršiai buvo dažyti balta spalva, kad atspindėtų kuo daugiau natūralios šviesos. Šį įspūdį padeda sustiprinti virš praustuvės buvo suprojektuotos spintelės su veidrodinėmis durelėmis.
Vonios sienos išklijuotos derančiomis prie durų faktūros medžio imitacijos plytelėmis.
Žurnalas "Mano namai" (A.Narmonto nuotr.)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis