Kaip kuo ekonomiškiau suplanuoti vonios kambarį?

Vonios kambario projektavimas ir įrengimas – nemenką galvos skausmą sukeliantis etapas. Nuo ko pradėti? Kada pasirūpinti grindų šildymu? Ar bus reikalingas santechniko vizitas? O gal geriau vonios projektavimą patikėti specialistams?

„Svarbiausia prieš įrengiant vonią ar atliekant remontą joje išsirinkti norimą įrangą bei baldus ir juos išdėstyti savo projektėlyje ant lapo, tuomet sekantys žingsniai bus aiškesni ir planingi“, – pataria interjero dizainerė Audronė Litinskienė.

Privalu iš anksto žinoti, kokia įranga ir prietaisai jums bus reikalingi, ir pradėti jų paieškas. Vieni sprendimai, kaip stiklinės dušo sienelės ant plytelių ar vonios įranga su potinkinėmis sistemomis, reikalauja daugiau paruošiamųjų žingsnių, kitus įgyvendinti kur kas paprasčiau: atlikus visus apdailos darbus užtenka pastatyti į vietą.

Vida Press
Kiekvieno šeimininko skonis skiriasi: galbūt jums patinka žaismingos spalvos, esate solidaus minimalistinio dizaino gerbėjas, o gal svajojate apie retro stilių? Pavartykite žurnalus, naršykite internete – čia tikrai pasisemsite idėjų, sužinosite naujausias tendencijas, aptiksite jums priimtiniausius spalvų derinius. Pasirinkite interjero spalvas, norimus raštus.

Vida Press
„Šiandien madinga, kad dušo padėklas būtų kuo plonesnis. Dar geriau, jei dušo kabiną sudaro stiklinės sienelės ir plytelės su įrengtu trapu ar lataku. Visgi, pastarasis įrengimas kur kas sudėtingesnis ir brangesnis“, – sako šildymo valdymo sistemomis ir vonios įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana“ vadovas Rolandas Jurgelaitis.

Vida Press
Į sienas įmontuojamas WC, kriauklė, bidė – tai vienas moderniausių vonios sprendimų, suteikiančių patalpoms erdvės pojūtį ir estetiką. Nuo žemės pakeltas tualetas optiškai suteikia patalpai daugiau erdvės.

Vida Press
Nepamirškite pagrindinių optinių galimybių: horizontalios linijos vizualiai platina patalpą, vertikalios – aukština. Blizgių, šviesių, pastelinių atspalvių sienos ir grindys sukurs erdvės iliuziją.

Vida Press
Jei atliekate būsto renovaciją ir ketinate perstatyti vonią ar kriauklę, taip pat būtina apmąstyti apie vandentiekio bei kanalizacijos vamzdžių pervedimą. Planuojant vonios patalpą, taip pat svarbu iš anksto išsirinkti rankšluosčių džiovintuvą, mat ne visiems originalaus dizaino gyvatukams tinka standartiniai vamzdžių išvedimai.

Vida Press
Lygiagrečiai santechnikos darbams, svarbu pasirūpinti ir šildomų vonios grindų planu ar projektu. „Geriausia turėti jau iš anksto paruoštą vamzdžių išvedžiojimo planą, mat grindų šildymas po daugeliu vonios rakandų yra nepraktiškas. Paprastai galima rinktis elektra arba vandeniu šildomas grindis“,- pataria „Tausana“ ekspertas.

Vida Press
Paskutinis plano žingsnis, tačiau vienas pirmųjų remonto darbų – elektros instaliacija. Anot A. Litinskienės, planuojant elektros instaliaciją svarbu susižymėti ir apšvietimo zonas: turėtų būti bendras apšvietimas, veidrodžio ir kiti modernūs variantai: nišose, balduose ar šalia vonios.

Vida Press
Reikėtų rinktis lemputes, skirtas drėgnoms patalpoms. Jei vonios kabaryje žadate įrengti elektrinį ar kombinuotą gyvatuką, apgalvokite jo vietą. Jei numatoma masažinė ar chromoterapinė vonia, reikės įrengti elektros įvadą su srovės nuotekio rele.

Vida Press
Kuriant vonios patalpą be architekto ar dizainerio, svarbiausia patiems viską iki smulkmenų susiplanuoti: nuo baldų ir įrangos išdėstymo vonioje iki stiliaus paieškų. Vis dėlto, geras vonios projektas – pusė darbo. Vėliau nereikės sukti galvos ar gailėtis dėl neatvesto laido, nepraktiško maišytuvo aukščio ar neapgalvoto apšvietimo.

interjeropatarimai.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis