Kaip atnaujinti medines grindis

Kiekvienas statinys, ar tai būtų medinis namas, ar sandėliukas, turi grindis ir dažnai jos – medinės. Šiandien norėtume pakalbėti apie senų medinių grindų atnaujinimą.

Natūralu, kad per ilgą laiką grindų paviršius susidėvi, atsiranda mechaninių pažeidimų, lakuotos grindys patamsėja iki akiai nepatrauklaus rudumo. Kiti nusipirkę senos statybos namą nejaučia malonumo matydami 3–4 aliejinių dažų sluoksnius ant grindų. Šiuo atveju nereikėtų skubėti išardyti senų grindų ar dėti naują grindų dangą ant jau esamų. Pravartu pagalvoti apie grindų atnaujinimą šlifuojant jas.

Vida Press
Kokių įrankių reikia grindų šlifavimui?

Grindų šlifavimą dažnai atlieka įvairios įmonios, tačiau tai galima pasidaryti patiems. Reikalingus įrankius galite pasiskolinti arba išsinuomoti įrankių nuomos punkte. Pagrindinis šio darbo instrumentas – būgninis šlifuokis. Tačiau su juo nepavyks nušlifuoti grindų prie pat sienos ar kambario kampų, tad į pagalbą turėtumėte pasitelkti kampinį šlifuoklį. Šlifavimui taip pat reikės šlifavimo popieriaus. Kad nušlifuotumėte geriausiai, naudokite tik aukštos kokybės šlifavimo popierių.

Vida Press
Prieš pradedant šlifavimą

Dažniausiai grindų lentos tvirtinamos kalant vinis iš šono į išdrožą, bet būna atvejų, kai jos tvirtinamos iš viršaus. Prieš pradėdami šlifuoti, patikrinkite grindis, ar nėra vinių paviršiuje. Jeigu rasite jų paviršiuje, patariame juos įgilinti, kad šlifuojant jų nesiektų būgnas. Priešingu atveju galite suplėšyti šlifavimo popierių ar net sugadinti būgną.Šlifavimo darbų eiga

Pradėjus darbą, pirmiausiai šlifavimo mašina reikia pašalinti seną apdailos sluoksnį. Tam tiks šiurkštus šlifavimo popierius (16–40). Šlifuojant būgną reikia nuleisti mašinai pradėjus judėti. Prieš sustojant ar keičiant šlifavimo kryptį labai svarbu pakelti būgną dar esant judesyje. Jei būgninis šlifuoklis stumiamas netolygiai, stabčiojant, tada išsišlifuoja duobelės, o vėliau padengus laku, grindys atrodys negražios. Šlifuojama 20–45 laipsnių kampu medžio plaušo kryptimi.

Vida Press
Poliravimui, paskutiniam šlifavimo etapui, naudojamas švelnesnis šlifavimo popierius (120–150). Prieš poliravimą, patikrinkite ar nėra vietų, kur būtų iškritusi šaka ar sutrūkusi mediena. Tokias vietas atitinkamai užtaisykite mediniu kaiščiu, glaistu. Palaukite, kol glaistas išdžius ir poliruokite. Patartina darbų eigoje kartas nuo karto patikrinti, ar neatsipalaidavo šlifavimo popierius. Baigus šlifuoti reikia kruopščiai susiurbti ir nuvalyti dulkes nuo grindų bei kitų patalpos paviršių.

Toliau laukia lakavimas. Tačiau apie tai - kituose straipsniuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis