Kokie lauko baldai patvariausi?

Gražūs, kokybiški, patogūs, racionaliai parinkti lauko baldai jūsų kieme užtikrins gerą nuotaiką ne tik jums, bet visai šeimai bei namuose apsilankantiems svečiams. Norėtumėme šiandien pateikti keletą patarimų, kaip tinkamai išsirinkti lauko baldus ir kokios yra naujausios šių metų tendencijos, atkeliavusios į Lietuvą.

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- Danguje - ypatingos planetų konfigūracijos, kurių poveikį jausime net po 18 metų
- Naujos statybos name - šiuolaikiškas, tačiau neapkrautas, estetiškas butas
- Astrologė V. Budraitytė: mano lieknėjimo receptas ir keliolika negrįžtamai prarastų kilogramų
- Traški vištiena

Pats svarbiausias dalykas, norint tinkamai išsirinkti lauko baldus, yra planavimas. Prieš juos pirkdami pagalvokite apie paskirtį. Įvertinkite savo kiemą ir jo erdves, tinkančias statyti baldus. Jūsų lauko baldai neturi užimti didesnio ploto negu jūsų namuose esanti svetainė. Dizaineriai teigia, kad sodo arba lauko dekoravimas yra lygiai toks pat svarbus, kaip ir vidaus, todėl būtina priderinti baldus ir atkreipti dėmesį į spalvų derinimą.

Shutterstock nuotr.
Lietuvoje gana sparčiai plinta nauja mada – vakarieniauti ar pietauti lauke. Daugelis lietuvių dažnai perka tokius lauko baldus, kurie yra skirti ne tik pasisėdėjimui, bet ir valgymui. Pavyzdžiui, pietų Prancūzijoje ar Italijoje tokios pietavimo ar vakarieniavimo lauke tradicijos yra taip įsišaknijusios, jog perkant arba nuomojantis namus lauko baldai jau stovi kieme ir dažniausiai būna puikiai priderinti prie namų interjero.

Shutterstock nuotr.
Rinkdamiesi lauko baldus labai didelį dėmesį skirkite medžiagai, iš kurios jie pagaminti. Jeigu planuojate baldus lauke laikyti viso šiltojo sezono metu, lyjant ir kaitinant saulei, būtina pasirūpinti, kad medžiaga būtų itin patvari ir atlaikytų pačias įvairiausias oro sąlygas. Jei norite baldų, ant kurių galėtumėte ir valgyti, gerai pagalvokite apie praktiškus dalykus: nepirkite medžiaginiais apmušalais aptrauktų baldų, žymiai praktiškesni yra mediniai. Jeigu medžiaginius sutepsite, juos išvalyti tikrai bus labai sunku. Taigi, lauko valgomajam patariame rinktis medinius arba plastmasinius baldus. Vietoje medžiaginių apmušalų geriau naudokite pagalvėles ar pririšamus paminkštinimus baldams. Juos galėsite lengvai išvalyti ar išskalbti, o ir svečiai jausis itin patogiai ir komfortabiliai.

Shutterstock nuotr.
Pastaruoju metu taip pat labai populiari medžiaga, iš kurios yra gaminami lauko baldai, yra tinkmedis. Tai ne tik graži, tačiau ir patvari medžiaga, atlaikanti įvairiausias klimato sąlygas ir nereikalaujanti daug priežiūros. Tinkmedis yra ganėtinai tankus ir kietas medis, todėl iš jo pagaminti baldai sveria gana daug. Geros kokybės tinkmedis yra itin ilgaamžis, tačiau gana brangus. Kiek ekonomiškesnė alternatyva yra eukaliptas, kuris turi nemažai panašumų su tinkmedžiu.

Shutterstock nuotr.
Jei norite įmantresnių lauko baldų, rinkitės pagamintus iš lieto aliuminio. Jie gali būti labai įvairaus dizaino, juos galima dažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis, tačiau populiariausios išlieka balta ir ketaus atspalvio. Lietas aliuminis yra ilgaamžė ir itin atspari įvairioms oro sąlygoms medžiaga. Šie baldai gana lengvi, tačiau stipresnis vėjas jų tikrai nenupūs. Puikus pasirinkimas yra plastiko, dengto poliesteriu, baldai. Iš šios medžiagos dažniausiai būna pagaminti sulankstomi lauko baldai ar kombinuoti su aliuminiu arba mediena. Ši medžiaga yra itin patvari ir tvirta, ji nesunki ir lengvai kilnojama.

Shutterstock nuotr.
Dar vienas labai svarbus akcentas renkantis lauko baldus yra jų spalva. Pastaruoju metu labai populiarūs tapo ryškių spalvų baldai. Ši mada atėjo iš Vakarų Europos, kur žmonės drąsiai perka žalius, raudonus, oranžinius baldus. Ryškūs baldai gali būti tarsi kontrastas su tradicinėmis spalvomis namuose. Juk šiltuoju metų laiku taip norisi pamiršti pilkumą ir džiaugtis ryškiomis spalvomis. Ryškių baldų tradicija ateina todėl, kad baldų gamintojai lankydamiesi tarptautinėse parodose pasisemia naujų idėjų, o eksportuodami baldus į vakarus, taikosi prie pirkėjų poreikių.

Shutterstock nuotr.
Rinkdamiesi lauko baldus, didelį dėmesį skirkite jų kokybei. Vidutiniškai lauko baldai jums turėtų tarnauti bent 3–5 sezonus. Be abejonės labai didelę įtaką daro ir tai, kokioje aplinkoje jie stovės, kaip juos naudosite ir kaip rūpinsitės. Be to, Lietuvoje šiltuoju metų laiku oras ne visada būna saulėtas, todėl baldai gana greitai sušlampa ir nublunka. Norėdami, kad jūsų baldai kuo ilgiau atrodytų kaip visiškai nauji, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Žiemą baldus apklokite ir laikykite viduje, o vasarą, jei tik turite galimybę, laikykite po stogu, kad išvengtumėte tiesioginių saulės spindulių.

Shutterstock nuotr.
Nepamirškite, kad ir vieta, kurioje stovės jūsų baldai turi būti puikiai sutvarkyta ir padekoruota. Juk vien tik nauji baldai jūsų kiemo tikrai nepadarys gražaus. Aplink prisodinkite žydinčių augalų, ant stalo pastatykite vaza ar vazoną su gėlėmis. Augalai sukuria ypatingai jaukią aplinką. Taigi, tinkami ir kokybiški lauko baldai bei gražus dekoravimas sukurs sukurti mažą bet labai jaukią poilsio ar pietų vietą jūsų kieme.

statybaplius.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis