Kaip priversti orchidėją žydėti?

Yra keletas būdų, skatinančių falenopsių genčiai priklausančių orchidėjų žydėjimą.

Populiariausi straipsniai:
- R. Polanskis: tragiška žmonos ir negimusio kūdikio netektis, kaltinimai satanizmu ir 13-metės išprievartavimu
- Horoskopas spalio 9-16: laukia nelengva savaitė
- Kokius megztukus rinksimės šį sezoną
- Varškės apkepas kiek kitaip
- Tinginių „Napoleonas“

1. Tamsa. Orchidėją sausame grunte penkioms-šešioms dienoms padėkite į tamsią vietą (pavyzdžiui, antresolėse). Paskui gėlę vėl padėkite į vietą ir po trijų savaičių orchidėja išleis žiedkotį.

2. Sausra. Nelaistykite orchidėjos tol, kol apatiniai lapai nepraras stangrumo. Tik nepersistenkite ir nenumarinkite augalo. Tada vėl pradėkite laistyti (reikia penkiolikai minučių pamerkti į šiltą vandenį) ir patręšti daug fosforo turinčiomis trąšomis.

Abu šiuos būdus galima taikyti tik sveikiems ir stipriems augalams, turintiems puikią šaknų sistemą ir tvirtus lapus.

3. Vis dėlto, pats geriausias orchidėjos žydėjimo skatinimo metodas – teisinga ir rūpestinga augalo priežiūra. Kad falenopsis sėkmingai augtų, būtina, kad nakties temperatūra visada būtų maždaug keturiais laipsniais žemesnė nei dienos. Pavyzdžiui, jeigu dieną patalpoje būna +20 laipsnių, tai naktį turėtų būti +16 Celsijaus.

Shutterstock nuotr.
Jeigu dienos ir nakties temperatūros svyravimai yra didesni ar mažesni, ant orchidėjų stiebų ir lapų atsiranda saldžios ir lipnios išskyros.

Jeigu temperatūra svyruoja nuo +25 iki +32 laipsnių Celsijaus, orchidėja aktyviai augins žalumą (lapus), tačiau daug prasčiau žydės.

Jeigu jūsų kambaryje labai šilta, o dienos ir nakties temperatūra praktiškai nesvyruoja, tokiose sąlygose jūsų orchidėja žydės pakankamai retai.

4. Be temperatūrų svyravimo šiai gėlei dar būtina gerai apšviesta vieta. Kad falenopsis gerai augtų ir gausiai žydėtų, reikia kuo daugiau šviesos, tačiau vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie gali nusvilinti lapus. Idealus variantas – į rytus žvelgiantis langas. Taip pat tinka pritamsintas pietinis ar vakarinis langas.

Jeigu sąlygos orchidėjai netinka, žiedkočiai nepradeda formuotis. Tokiu atveju pabandykite specialias trąšas ir jūsų orchidėja būtinai pražys!

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis