Kaip panaudoti druską tvarkant namus

Nuo senų laikų druska yra nepakeičiamas produktas virtuvėje, jos turi kiekviena šeimininkė.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- 5 geriausios šios žiemos megztinių idėjos
- 10 etiketo klaidų, apie kurias nė nenumanėte
- Kokius taškus paspausti ir susigrąžinti ramybę per trumpą laiką
- Veidrodis pagal fengšui - kur jį kabinti, kad laimė ir ištikimybė neapleistų namų
- 2015 metų šukuosenos: grįžta etno ir retro stiliai
- Puikusis plovas

Maistui druską arba natrio chloridą vartoti reikia labai saikingai, nes jos perteklius organizme didina kraujospūdį, sukelia inkstų problemas ir sulaiko skysčius organizme. Tačiau druską namuose galima naudoti ne tik maisto gaminimui, bet ir buityje. Druska yra puiki pagalbininkė tvarkant namus, tad jei gydytojas uždraudė jums vartoti daug druskos, neskubėkite jos išmesti – tai puiki valymo priemonė.

Druskos naudojimas buityje

* Įbėrus žiupsnelį druskos į vazą su gėlėmis, gėlės ilgiau išliks šviežios.
* Druska puikiai naikina piktžoles – ypač veiksminga užberti jos į tarpus tarp plytelių arba į plyšius, kur ilgainiui paprastai ima augti žolė.
* Druska padeda užgesinti liepsną, jei beriame ją tiesiai į ugnį.
* Pašalina ledą nuo šaligatvių ir važiuojamosios dalies. Pabarsčius ja sniegą ar susidariusį šerkšną, viskas ištirpsta, be to, druska neleidžia formuotis ledo sluoksniui.
* Druska atbaido skruzdėles – tereikia jos pabarstyti prie įėjimo į namą, prie langų ir po durimis.
* Greičiau džiovina drabužius žiemą, reikia įberti žiupsnelį druskos į vandenį paskutiniam skalavimui – drabužiai nesušals į ledą (tai aktualu džiovinant skalbinius lauke).
* Apsaugo pintus baldus, neleidžia jiems pageltonuoti. Reikia baldus aptepti į druską merkiamu drėgnu šepetėliu, ir leisti jiems išdžiūti saulėje.
* Ilgina virtuvės kempinėlių ir vonios šveitimo kempinėlių galiojimo laiką. Panaudoję, tiesiog pamerkite jas į indą su sūriu vandeniu.
* Apsaugo nuo apledėjimo namų langus ir automobilių stiklus, tereikia patrinti kempinėle, sudrėkinta sūriame vandenyje.
* Dezodoruoja batus: įbėrus į batų vidų druskos, ji sugers drėgmę ir nemalonų kvapą.

Shutterstock nuotr.

Kaip pritaikyti druską tvarkant namus

* Druska galima nušveisti keptuves, puodus, orkaitę ir viryklę. Užbarstykite kuo daugiau druskos, po to nuvalykite ją virtuviniu rankšluosčiu.
* Druska padeda pašalinti vyno dėmes iš audinių ar kilimų. Ant dėmės reikia gausiai užbarstyti druskos ir patrinti. Trinkite stiprėjančiais judesiais, palikite kelioms minutėms ir išskalaukite, jei tai drabužis. O jei vynas išsipylė ant kilimo, visų pirma patrinkite dėmę druska, o po to susiurbkite nešvarumus dulkių siurbliu.
* Druska galima valyti šaldytuvą – ji padeda pašalinti ir nemalonius kvapus. Prieš atitirpindami šaldytuvą, gazuotame vandenyje ištirpinkite druską ir gautu skysčiu nuvalykite šaldytuvo dureles ir jo vidų.
* Druska padeda iš audinio pašalinti rūdžių dėmes. Sumaišykite druską ir citrinos sultis, mišiniu gerokai sudrėkinkite audinį ir palikite išdžiūti saulėje. Po to galima išskalbti įprastu režimu.
* Pašalina ratilus, atsiradusius ant medinių baldų nuo stiklinių ir kitų šlapių daiktų. Ištepkite dėmę aliejaus ir druskos mišiniu, patrinkite sukamaisiais judesiais, palikite 1 val., po to nuvalykite.
* Puikiai nuvalo riebalus nuo metalinių indų. Apibarstykite juos druska ir kuriam laikui palikite. Vėliau pašalinkite druskos likučius ir išplaukite kaip įprasta. Ši technika taip pat veiksmingai padeda nuvalyti kavos ir arbatos dėmes nuo puodelių.
* Sumažina nemalonų kvapą įvairiuose talpose (stiklainiuose ir buteliuose) – ir stikliniuose, ir plastmasiniuose (nors labiau aktualu pastariesiems, nes plastikas labiau sugeria kvapus). Įberkite į indą vieną valgomąjį šaukštą druskos ir palikite kelioms minutėms. Po to išplaukite indų plovimo skysčiu.

* Padeda pašalinti kalkių nuosėdas ir rūdis nuo vonios ir kriauklių paviršiaus. Pasigaminkite terpentino ir druskos skiedinį, patrinkite juo problemines vietas ir palikite 15 minučių. Taip atsikratysite nepatrauklių gelsvų ir balkšvų dėmių. Po to tiesiog patrinkite paviršius drėgna kempinėle ir mėgaukitės puikiu rezultatu!
* Druska – puiki priemonė plauti grindis namuose. Pusę stiklinės druskos suberkite į kibirą šilto vandens ir šiuo skysčiu išplaukite grindis, kaip paprastai plaunate. Jei grindys medinės, jų paviršius dar labiau blizgės, o jei iš plytelių ­– po tokios procedūros prie jų ilgiau nelips purvas.
* Suteikia blizgesio nuo laiko patamsėjusiems bronziniams, alaviniams, sidabriniams ir variniams daiktams. Sumaišykite lygiomis dalimis actą, miltus ir druską, šiuo mišiniu ištepkite norimus daiktus ir palikite kokiai 15 min. Vėliau atsargiai šepetėliu nugrandykite mišinį, sausai nuvalykite daiktus sausu skudurėliu ir nupoliruokite. Blizgės kaip nauji!
* Neleidžia kauptis riebalams ir užkerta kelią nemaloniam kvapui virtuvės kriauklėje. Sumaišykite druską su actu ir supilkite į drenažo angą.
* Druska neleidžia lygintuvui prilipti prie drabužių lyginimo metu. Į krakmolą įberkite šiek tiek druskos ir lyginkite kaip įprasta. Tai leis išsaugoti patalynę ir medvilninius drabužius, jie atrodys nepriekaištingai!

Druska
Druska
Shutterstock nuotr.

* Druska padės išvalyti nuo laiko pageltusius fortepijono klavišus. Sumaišykite citrinos sultis su druska, gautu skysčiu sudrėkinkite minkštą audinį ir patrinkite juo klavišus. Pamatysite, kaip nuo didelės drėgmės arba nuo dažno naudojimo atsiradęs geltonumas išnyksta. Tokiu pat būdu galima išvalyti daiktus iš marmuro ar dramblio kaulo.
* Druska pailgina šluotų ar grindų šepečių tarnavimo laiką. Prieš pirmą naudojimą reikia juos pamerkti į karštą sūrų vandenį.
* Padeda išsaugoti spalvų intensyvumą skalbiant užuolaidas ir natūralaus pluošto kilimus.
Veiksmingai pašalina prakaito dėmes iš drabužių. Ištirpinkite keturis valgomuosius šaukštus druskos viename litre karšto vandens, sudrėkinkite juo skudurėlį ir trinkite drabužį tol, kol dėmė išnyks.
* Padeda pašalinti kraujo dėmes. Ištirpinkite druską šaltame vandenyje ir užmerkite jame drabužius. Išskalbkite muiliname vandenyje ir išvirinkite. Tik atminkite, kad taip valyti galima tik medvilninius, lininius ir kitus natūralaus pluošto audinius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis