A. Valinskas apie rašomą biografijos knygą: „Gal ne visada gyvenau teisingai ar gerai, bet visada įdomiai ir azartiškai“ 

Laidų vedėjas, renginių organizatorius, prodiuseris ir tikras šou verslo ryklys Arūnas Valinskas vasaromis traukia į gamtos ramybe alsuojančią Nidą. Būtent čia, žvelgdamas į kopas, jis kavą gurkšnoja tiesiai iš jachtos, kartu su kolega Andriumi Tapinu rašo savo biografijos knygą ir šiemet prikėlė legendinį, trisdešimtąjį gimtadienį minėjusį „Benai, plaukiam į Nidą" festivalį. Žinomas vyras neslepia, jo gyvenimas – kupinas beprotiškų nuotykių, istorijų bei prisiminimų ir nors praeityje galbūt ne visi priimti sprendimai buvo teisingi, tai jam leido gyventi įdomiai bei azartiškai.

Jau šį šeštadienį „Lietuvos ryto" televizijos eteryje startuoja gyvenimo būdo laidos „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" ketvirtasis sezonas. Iš savo namų, saulėtos Nidos sveikinimus siunčianti laidos vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą" įkūrėja Justė Zinkevičiūtė žada, jog kaip kasmet, taip ir šią vasarą žiūrovų lauks intriguojantys bei atviri pokalbiai apie gyvenimą, atostogas ir darbus kartu su žinomais pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonėmis.


Ketvirtojo laidos sezono startas prasidės kartu su Nidos ambasadoriaus titulu užsitarnavusiu šou verslo rykliu Arūnu Valinsku, kuris oficialiai vasaros sezoną Kuršių Nerijoje atidarė sugrįžusiu legendiniu festivaliu „Benai, plaukiam į Nidą". Tačiau išlaikant tradicijas, pirmiausia žiūrovai gaus progą susipažinti su turistiniais traukos objektais šiame krašte, visas naujienas išgirstant tiesiai iš „Neringos muziejaus" direktorės lūpų.


„Šiemet minime Švyturio metus, nes senajam Nidos švyturiui sukanka 150 metų ir kartu esam Nidai sugalvoję išskirtinius renginius, kurie vyks rugpjūčio 15-18 dienomis: koncertai, mugės ir archeologiniai kasinėjimai, tikintis atrasti senuosius Nidos švyturio pamatus. Na, o liepos 13-20 dienomis vyks Tarptautinis Thomo Manno festivalis su turtinga programa ir svečiais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio", - apie artimiausias šventes laidoje papasakos dr. Lina Motuzienė.


Prie renginių gausos Nidoje prisideda ir vienas jos ambasadorių – visiems puikiai žinomas Arūnas Valinskas, kuris birželio viduryje į šią vietą sugrąžino legendinį festivalį „Benai, plaukiam į Nidą". Vyras pasakoja, jog šis renginys jį visada sujaudina ir verčia prisiminti jau išėjusius draugus bei kolegas.


„Šiemet festivalis šventė trisdešimtmetį, nors man kiekvieną festivalį malonu prisiminti. Tai buvo mano jaunystė ir kai kurių bičiulių, su kuriais pradėjom, liko tik delnai, įspausti Šlovės take, jų kūryba bei prisiminimai. Man patiko Vytauto Kernagio pasakyta mintis, jog artisto pėdsakas – kaip einant jūros pakrante: tu įspaudei, atkėlei koją, banga nuplovė ir viskas. Bet kai jisai dėjo savo delną plytelėje, pasakė „Aš jaučiuosi, kad mano delno, mano pėdsako, mano įspaudo laikas nebenuplaus". Šituos jo žodžius aš supratau po jo mirties, kai pamačiau nuotrauką su Vyto delnu ir jame degančia žvakute", - jautriais prisiminimais pokalbį pradės Arūnas Valinskas.


Laidos vedėją prieplaukoje prišvartuotoje jachtoje pasitikęs žinomas vyras drąsiai tikina – Nida yra jo vasaros namai dar nuo tada, kai čia, kaip studentas, su draugais uždarbiaudavo ir rengdavo diskotekas. Buriavimas – vienas iš jo turimų hobių, tačiau mėgautis juo, pripažįsta, nepavyksta taip dažnai, kaip norėtųsi.


„Išplaukiu gerokai rečiau negu norėčiau. Bet nuplaukiam į Mingę arba kavos išgeriam tiesiai priešais kopas. Sykį mane žmona prakeikė, kai sugalvojom per jos penkiasdešimtmetį su jachta nuplaukti į Bornholmą, nes kaip gavom vėjo į nosį, tai visą naktį klausiausi jūros ligos kankinamos Ingos prakeiksmų bei grasinimų. Turėjom keisti kursą, o kai reikėjo grįžti – Inga atsisakė plaukti, tai iš Visbio jai nupirkom lėktuvo bilietą parskristi namo", - asmenine istorija dalinsis Arūnas.


Nuotykių pašnekovo gyvenime tikrai netrūksta. Jau ne vienerius dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis vyras paragavo ir politiko karjeros duonos, buvo partijos lyderis, Seimo pirmininkas. Prikauptų istorijų Arūno gyvenime - gausu, galbūt todėl neseniai jis su kolega Andriumi Tapinu nutarė parašyti savo biografijos knygą, kuri, kaip kad teikia pats Arūnas, bus itin atvira, nutylint tik tas detales, kurioms dar ne laikas būti atskleistoms.  


„Esam šnekėję su Marijonu Mikutavičiumi, kad visą mūsų nugyventą rokenrolą galima aprašyti tokį, koks jis buvo, tik su viena sąlyga – kai mums bus 80 metų ir didžioji dalis herojų jau bus išėję, o mes dar būsim gyvi. Bet dabar reikia pakankamai daug ką revizuot, nors, ko gero, tai bus pati atviriausia knyga apie mane. Joje aprašysime, kaip aš mačiau kai kuriuos momentus, nuo politikos iki šou verslo pasaulio, intrigų, išdavysčių. Man pačiam smagu prisiminti ir galiu sau paplot per petį, kad gal ne visada gyvenau teisingai, ne visada gerai, bet visada įdomiai ir azartiškai. Tu, Valiau, gerai gyvenai, tu dar gyveni ir dar kažkiek gyvensi", - pats sau gražius žodžius skirs Arūnas.


Visgi, vienas svarbiausių žmonių, lydinčių Arūną Valinską jo gyvenimo kelyje, yra žmona Inga. Kartu jiedu jau daugiau nei tris dešimtmečius, tačiau paklaustas, kokia yra sėkmingų santykių paslaptis, stebuklingo recepto žinomas vyras neįvardina, nes visa esmė slypi žmogiškame požiūryje į šeimą žvelgiant kaip į vertybę.


„Ko gero nuvalkiota frazė, bet reikia tą žmogų, su kuriuo gyveni, mylėti bent šiek tiek daugiau, negu save. Mes su Inga niekada nevaizdavome idealios poros ir tas idealizavimas, demonstratyvus rodymasis ant viršelių yra viena iš skyrybų priežasčių. Yra porų, kurioms vestuvės reikalingos tik tam, kad pakliūtų ant to viršelio, pasidarytų gerą vakarėlį, o po pusmečio jau organizuotų naują – skyrybų proga. Nereikia vaikytis madų, reikia gyventi taip, kad taptum pavyzdžiu kitiems, todėl esu Ingai dėkingas už kantrybę. Ji vienintelė moteris, kuri gali gyventi su manimi", - teigs Arūnas.

Pokalbis su Arūnu Valinsku apie sentimentalius prisiminimus, pramogų pasaulio užkulisius, meilę žmonai ir ryšį su anūke – jau šį šeštadienį, 16:30 val. per Lietuvos Ryto TV


„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" – tai gyvenimo būdo laida, pulsuojanti žinomų Lietuvos žmonių atostogų ritmu. Prodiuserės Gintarės Kreipavičiūtės kuriamoje kiekvienoje laidoje – vis naujas pašnekovas su dar negirdėtomis atostogų ir gyvenimo istorijomis, atgimstančiomis vaikštant prie jūros, mėgaujantis saulės spinduliais paplūdimyje, ragaujant gardžiausius pajūrio restoranų patiekalus, važinėjant dviračiais, uoste skaičiuojant bures, plaukiojant jachtoje ar kur kitur, kur nuves pats pokalbis!


„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" – šeštadieniais, 16:30 val. per Lietuvos ryto TV.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis