Su Juozu virš debesų

Su Juozu Statkevičiumi skrendame į Čikagą, ten bus surengtas jo mados namų šou. Transatlantinis skrydis ilgas, yra laiko ir pamiegoti, ir paplepėti. Matau, kad Juozas ir laimingas, ir kiek jaudinasi: pristatyti kolekciją JAV – nekasdienis dalykas. „Pasikalbam, Juozai?“ – pasisuku į bendrakeleivį.

Šiemet naujos kolekcijos Lietuvos publikai nepristatėte. Tačiau rengiate mados šou „Compass“ arenoje Čikagoje. Papasakokite, kaip kilo idėja. Žinau, kad kvietimą gavote dar prieš pandemiją...


Kadangi per pandemiją sugebėjome pristatyti net dvi kolekcijas, galima buvo ir pailsėti, šiemet nerengti kolekcijos pristatymo. Mano nuomone, kai vyksta neramumai, mūzos tyli. Turėjau laiko susikaupti, tiesiu kelius į Paryžių ir Milaną.


Tikra tiesa, kad JAV lietuvių bendruomenė mane kvietė jau dvejus metus ir štai netrukus išauš diena, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose parodysime specialią kolekciją. Pristatyti kolekciją Amerikoje – didelis įvykis mūsų mados namams. Precedento neturintis dalykas! Manau, nudžiuginsiu ne tik Amerikos lietuvių publiką. Galbūt ir mažas žingsnelis, bet tai mūsų šalies vardo garsinimas, o man istorinis įvykis, kuriam rimtai rengiausi.


Juozas Statkevičius
Juozas Statkevičius
MIKITA (Niko Tereščenko ir Miko Kytros)


Kaip atrinkote, ką rodysite Čikagos gyventojams? Ant kvietimo į šou žydinčios Jūsų ranka pieštos gėlės tarsi iš anksto sufleravo, kokios idėjos vienijamą kolekciją vežate į užatlantę?


Kadangi Amerikos lietuvių bendruomenė gausiausia būtent Čikagoje, jai parengiau trijų dalių kolekciją, kurioje dominuoja nauji ir mūsų vizitine kortele jau vadinami modeliai. Galvojau ir rengiausi parodyti tai, kas tikrai įdomu ir unikalu. Jūs gi žinote, nustebinti tikrai moku, tai mano arkliukas, ir abejingų nelieka.


20042008 m. Jūsų kolekcijos (aukštosios mados, riboto leidimo prabangi ir gatavų drabužių) jau viešėjo JAV. Tik ne Čikagoje, o Palm Biče Floridoje ir Niujorke. Kuo skiriasi J. Statkevičius – anas kolekcijas sukūręs mados menininkas ir J. Statkevičius, vežantis į Valstijas savo kūrybą dabar?


Kiekvienas kraštas ar miestas turi savo energiją, svarbu ją pajusti. Šį kartą bus visiškai kitaip. Tai tarsi trys skirtingos kolekcijos, jos yra tarsi supažindinimas su mano mados namais. Kaip visada kartu su režisieriumi Gintaru Varnu tikrai šauniai sugalvojome, sunku neišsiduoti, juk siurprizo efektas pats svarbiausias dalykas pristatant kolekcijas. Podiumas ir šviesa bus lygiaverčiai, kaip būdavo Vilniuje ar Paryžiuje. Aš visada stengiuosi būti nenuspėjamas.


Juozas Statkevičius
Juozas Statkevičius
MIKITA (Niko Tereščenko ir Miko Kytros)


Ką galite pasakyti apie amerikiečių moterų skonį, stilių ir mados pojūtį?


Visi žinome, kad pasaulis yra įvairus. Yra prancūziška mada, yra itališka, yra ir amerikietiška. Kadangi turėjau demonstracinį kambarį, sėkmingai pardavinėjome mano mados namų drabužius net 17-oje parduotuvių JAV, galiu pasakyti, kad amerikietės vertina gerą kokybę, yra lakoniškos ir mėgsta kuklią eleganciją.


Beje, skaitytojams visada rūpi užkulisiai. Kaip kolekcijos drabužiai buvo ruošiami kelionei į Čikagą? Kokia komanda juos lydėjo ir kiek žmonių padėjo rengti pasirodymą?


Kolekciją rengė visi mados namai – siuvėjos, konstruktorės, siuvinėtojos, skrybėlių ir gėlių meistrės. Žinoma, kaip visada su dideliu užsidegimu.


Juozas Statkevičius
Juozas Statkevičius
MIKITA (Niko Tereščenko ir Miko Kytros)


Jūsų kolekcijų pristatymo garso takeliai visada nuostabūs. Kas parengė šį ir ar jame bus užuominų į šalį, miestą ar vietą, kur vyks mados šou?


Kaip visada paslaptis, galiu pasakyti tik tiek: man labai svarbi muzika ir jos kuriama atmosfera. Nors galbūt ir yra naujų vardų, bet nieko geriau už Andrių Kauklį, kuris jau 25 metus kuria ir montuoja muziką, neradau. Tai ilgas, sudėtingas (kartais net iki išprotėjimo) procesas, bet jo rezultatas dar ilgai skamba ausyse, tad palieku kantriai laukti siurprizo, kaip bus šį kartą.

 

Galbūt Čikagoje turėjote laiko teatrui? Kokio žanro šio miesto teatrui norėtumėte kurti kostiumus? O amerikietei kino aktorei? Ir ar įsivaizduotumėte save gyvenantį, kuriantį, galbūt dėstantį studentams JAV?


Na, aš esu daug kur dirbęs, tad, manau, visur pritapčiau. O teatrą aš myliu, esu jo žmogus ir profesionalas, todėl kokiame teatre kursiu – tik laiko ir ryšių klausimas.


Esu rengęs ne vieną Amerikos kino žvaigždę – Naomi Watts, Kyra Sedgwick, Nicole Richie ir kt. Ir dar viena įdomi detalė: Dexteris Fletcheris kartu su žmona ir jo filmų prodiusere Dalia Ibelhauptaite balandžio 18 d. Niujorke žengs (kai išeis žurnalo numeris, jau bus žengę – aut. past.) premjeros kilimu vilkėdami mano drabužiais. Dar yra dvi nuostabiausios ir žavingiausios seserys filantropės, labai daug man padėjusios – Audrey Gruss ir Krista Bard.


Tikriausiai ne vienas drabužis ar aksesuaras iš Jūsų elektroninės parduotuvės yra nukeliavęs į JAV. Ar su šia kelione siejate viltis dar plačiau prisistatyti galimoms klientėms?


Manau, tikrai taip! Daug mano kurtų dalykų JAV gyventojus pasiekia jau dabar, po pristatymo, manau, jų norinčiųjų gretos dar pagausės, kaip ir mano „Instagram“ paskyros sekėjų – @statkevicius_official.


Čikagoje, kiek žinau, gyvena Jūsų giminaičiai. Ar planuojate su jais pasimatyti?


Taip, žinoma! Bus labai malonu. Ten daug metų gyvena mano tėvo brolis su šeima, turiu pusbrolių. Žodžiu, labai džiugu bus juos pamatyti, o pusbrolio žmona net įsigijo mano kurtą žiedą su deimantiniu kaspinėliu iš INDIVI. Malonu, kad mano kūrybos vaisiai džiugina žmones visame pasaulyje. Tuo labai didžiuojuosi.


Po pristatymo


Juozas Statkevičius
Juozas Statkevičius
MIKITA (Niko Tereščenko ir Miko Kytros)


Juozai, dabar šnekamės ką tik pasibaigus Jūsų mados šou „Compass“ arenoje. Galiu patvirtinti, kad staigmena pavyko, publika liko beveik iki ašarų sujaudinta Jūsų reveranso lietuvybei. Bet kaip atrodo pačiam, ar viskas pavyko, kaip ir norėjote?


Žinoma! Aš niekados nenuleidžiu savo kokybės kartelės, ar tai būtų Vilnius, Ryga ar Čikaga. Visada taip, kaip esu numatęs. Šimtu procentų! O tai, kad Čikagoje buvo sunku gauti baltą kilimą, yra smulkmenos, kurias mes visada įveikiame.


Čikagoje dabar beveik vidurnaktis, Lietuvoje – ankstyvas rytas. Ko šią akimirką norėtumėte labiausiai?


Norėčiau tučtuojau atsirasti savo namuose Vilniuje ir panirti į vonią.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis