90 metų jubiliejų atšventusi aktorė Elvyra Žebertavičiūtė: „Moku taupyti, to galiu ir kitus pamokyti“

Optimizmu trykštanti legendinė kino ir teatro aktorė Elvyra Žebertavičiūtė metų pradžioje atšventė solidų 90-ies metų jubiliejų, bet iki šiol yra kviečiama filmuotis Lietuvos režisierių. Senjorė pasakoja, kad nors bendraamžiai mėgsta pasiskųsti, ji iš kiekvienos situacijos gali rasti išeitį. Ir brangstant prekėms, jos nuomone, daugumai įmanoma ir sutaupyti, tereikia išmokti maistą planuoti ir nepamiršti naudotis lojalumo programomis, kurios suteikia progą pirmadieniais senjorams apsipirkti iki 10 proc. pigiau.

„Nors daug kas sako, kad suvalkiečiai šykštūs, taip nėra – mes esame taupūs ir galvojantys apie ateitį“ – sako Elvyra Žebertavičiūtė, gyvenanti savarankiškai ir pasirūpinanti ne tik trimis savo katėmis, bet ir beglobiais gyvūnais.


Nešvaisto nei pinigų, nei maisto


Elvyros Žebertavičiūtės negąsdina kylančios kainos: taupymas, net ir tada, kai, skurdokoje jaunystėje, atrodo, nebuvo ką taupyti, jai tiesiog įaugęs į kraują. „Galiu pasakyti, kad senatvėje gyvenu oriai: man nereikia prašyti iš vaikų, susitvarkiau gyvenimą taip, kad, kiek įmanoma, niekam nebūčiau našta. Turtų nesusikroviau, bet turiu atsidėjusi tiek, kad dar ir nebrangiai kelionei sukrapštyčiau. Gyvenu kukliai, bet galiu ramiai nueiti į parduotuvę nusipirkti norimo maisto sau ir ėdesio savo katytėms. Žinoma, kartais labai norisi pamokyti ir suaugusias dukras (nes man vis atrodo, kad jos išlaidauja), bet pamokslai dabar niekam neįdomūs, tad neprašoma savo nuomonės neperšu“, pasakoja energingoji aktorė, dar visai neseniai nusifilmavusi E. Vėlyvio filme „Piktųjų karta“.


Aktorė pasakoja, kad nors ji, kaip dauguma vyresnio amžiaus žmonių, yra linkusi taupyti, rinktis produktus su nuolaidomis ar specialiomis akcijomis, bet vis šio to dar išmoksta. „Anksčiau iš parduotuvės grįždavau nešina keliais maišeliais produktų ir dar į kuprinę įsidėdavau. Bet dabar produktų nebeperku vien todėl, kad jie pigūs – visada pagalvoju, ar suvalgysiu. Kadangi nė trupinio maisto neišmetu į atliekų konteinerį, likučiai visada atitenka katėms arba paukšteliams“, – sako E. Žebertavičiūtė.


Parduotuvėje nepraeina pro akcijas


Elvyra juokauja, kad apsipirkdama pro nuolaidas niekada nepraeina, o to padaryti net ir nepavyktų ryškūs oranžiniai nuolaidų lipdukai šviečia iš toli. „Su internetu nedraugauju, nes jau ir akys mano amžiuje silpsta, bet radijo paklausau, tad žinau, kas sveikiau mano amžiuje: pirmenybę teikiu neperdirbtiems mėsos produktams, daržovėms. Visada pasižiūriu, kam taikomos nuolaidos, tačiau perskaitau ir produktų sudėtį. Jei matau, kad ten daug „E“ raidžių, renkuosi tą alternatyvą, kur jų mažiau. Be to, jeigu maistą valgysiu dar šiandien, nebaisu rinktis iki 50 proc. pigiau parduodamus produktus su besibaigiančiu galiojimu“, pasakoja aktorė.


Akorė stengiasi būti itin aktyvi, kasdien išsiruošia į pasivaikščiojimą po Tuskulėnų Rimties parką, kur jos laukia prižiūrimi benamiai gyvūnai. „Kasdien apsuku didelį ratą, pakeliui nunešdama maisto katinams: taip porą valandų lauke ir praleidžiu. Galiu pasakyti visiems senjorams, kuriems sveikata leistų, bet jiems tingu išeiti iš namų – turėkite tikslą kam nors padėti, ką nors sušelpti, ir tada tikrai noriai išsiruošite pasivaikščioti. Neturite augintinių – galite palesinti paukščius. Mano kaimynai žino, kad šelpiu gyvūnėlius, todėl maisto likučius dažnai palieka man prie durų – džiaugiuosi, kad maistas neišmetamas“, – pasakoja garbingo jubiliejaus sulaukusi aktorė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis