Ukrainos kariai mokomi naudotis akcijos „Radarom“ metu įsigytais radarais: mokymai startavo Kaune

Praėjusį mėnesį pasibaigus „Radarom!“ akcijai, Ukrainos gynybai už Lietuvos žmonių suaukotus pinigus buvo nupirkti izraelietiški radarai, kuriais naudotis jau apmokomi Ukrainos kariai.

Apmokymai startavo Kaune - būtent į šį miestą pervežtas pirmasis akcijos metu „Radarom“ už žmonių suaukotus pinigus nupirktas radaras. Iš viso už akcijos „Radarom“ metu surinktas lėšas bus nupirkta daugiau radarų, negu planuota - net 16.


Šios savaitės pirmadienį prasidėję apmokymų kursai truks keturias dienas. Dvi dienas vyks teoriniai mokymai, vėliau seks praktinė dalis. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos grandies vadas kapitonas Donatas Kūlokas portalui lrt.lt teigė, kad šiuo metu Lietuvoje mokosi 14 Ukrainos karių. D. Kūloko teigimu, radarų valdymas nėra sudėtingas, todėl kariai greitai mokosi, taip pat yra imlūs informacijai.


Apie prasidėjusius Ukrainos karių mokymus šiandien pranešė ir oficiali organizacijos „Blue/Yellow“ „Facebook“ svetainė:
Primename, kad „Radarom!“ akcija buvo rengiama nuo vasario 1 d. iki vasario 25 d. Akcijos, kurią organizavo organizacijos „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“, „Stiprūs kartu“, surinkti pinigai buvo skiriami įsigyti radarams, kurie apsaugos Ukrainos oro erdvę. Akcijai pasibaigus paaiškėjo, kad iš viso Ukrainos oro gynybai būtinoms sistemoms lietuviai paaukojo 14 milijonų. Tai pranoko akcijos organizatorių lūkesčius - iš pradžių buvo tikimąsi, kad akcijoje „Radarom!“ bus surinkta 5 milijonų suma. Prie gausaus akcijoje surinkto pinigų skaičiaus prisidėjo ir bendrovės „Teltonika“ dovana – 10 procentų padidinta visa surinkta suma, kurią įmonės vadovas Arvydas Paukštys nusprendė dar ir suapvalinti.  


Paramos akcijos Ukrainai „Radarom!” finalinis koncertas
Paramos akcijos Ukrainai „Radarom!” finalinis koncertas
Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.Sumanymas nupirkti radarų kilo, Rusijos paleistoms raketoms be paliovos krentant ant Ukrainos miestų, naikinant gyvenamuosius namus, civilinius ir strateginės reikšmės objektus. „Vienas radaras – tūkstančiai išgelbėtų gyvybių, saugi infrastruktūra... Maniau, kad mums, gyvenantiems po taikiu dangumi ir negirdintiems oro pavojaus sirenų, gali būti sunku suprasti, ką visa tai reiškia, bet lietuviai tikrai suprato. Didžiuojuosi, kad gyvenu tarp tokių žmonių! Lietuva – žiauriai rimta šalis!“ - pasibaigus „Radarom!“ akcijai, sakė vienas jos organizatorių, nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas.


„Lietuvoje mes žinome ir prisimename, ką reiškia gyventi rusiškoje santvarkoje, todėl nenorime ten sugrįžti. Manau, visi esame labai dėkingi Ukrainai, kad jie gina ne tik savo ir mūsų laisvę, bet ir visos Europos demokratines vertybes. Mūsų pareiga yra padėti kovotojams, kaip tik galime.“ - teigė J. Ohmanas, kurio vadovaujama „Blue/Yellow“ teikia paramą Ukrainos kariams jau nuo 2014 m.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis