Neeilinis įvykis Kazlų Rūdos policijos komisariate: įkvėptos floristikos dizainerės K. Rimienės, moterys siunčia svarbią žinutę

Kazlų Rūdos policijos komisariate šiomis dienomis buvo galima išvysti neįprastą vaizdą: čia susirinkusios moterys kūrė kompozicijas iš gėlių, kurios reiškia tik viena – švelnumą. Viskas dėl kilnaus tikslo, o tiksliau – svarbios žinutės. Juk šiandien, lapkričio 25-ąją, minima Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris ir mergaites diena. Šia svarbia tema prabilti pakvies ir šio sekmadienio TV3 laida „Pasaulis pagal moteris“.


Tokią iniciatyvą moterims įgyvendinti padėjo laidos vedėja bei floristikos dizainerė Kristina Rimienė. O visas kūrybines akimirkas žiūrovai išvys jau šį sekmadienį, rubrikoje „Floristinis desertas“.

 

„Labai džiaugiuosi, jog galėjau tapti šios iniciatyvos dalimi. Kartu su moterimis kūrėme iš gėlių, kalbėjomės, dalinomės ir kartu nešėme žinią, kad smurtą, nukreiptą prieš moteris ir mergaites, būtina sustabdyti. Taip pat būtina suprasti, kad kreiptis pagalbos – ne gėda, kad galima ištrūkti iš šio užburto rato, į kurį, deja, dažniausiai įtraukia patys artimiausi žmonės. Išeitis visada yra“, – teigia floristikos dizainerė K. Rimienė.

 

Kazlų Rūdos moteris policijos komisariate prieš smurtą prabilti gėlių žiedais subūrė policijos pareigūnė Akvilė. Ji šia žinute ne tik siekia atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, bet kartu ir skleisti gėrį bei grožį.

 

„Smurtas nesirenka socialinio statuso – tai gali patirti kiekviena moteris. Skleidžiame žinią, kad kiekviena moteris turi jaustis gerai, žinoti, kur kreiptis pagalbos, o mes visi kartu ją suteiksime. Smurto prevencija ir tokios iniciatyvos mūsų bendruomenei yra labai svarbios“, – sako policijos pareigūnė.

 

Kazlų Rūdos komisariate šiemet jau užregistruota 260 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Statistikos departamento duomenimis, kasmet smurto artimoje aplinkoje mažėja, tačiau didžioji dauguma nusikaltimų vis dar yra padaroma prieš moteris. Dažniau smurtauja žemesnį išsilavinimą turintys, apsvaigę asmenys.

 

Septyni nėštumai – du vaikai

 

Tai, kad moterys yra be galo stiprios, laidoje „Pasaulis pagal moteris“ šį sekmadienį patvirtins ir Evelina, kuri savo šeimos išgyvenimais atvirai dalijasi socialiniuose tinkluose. Septyni nėštumai ir du vaikai – toks buvo šios šeimos kelias į laimę. O kai pirmasis moters persileidimas baigėsi ligoninėje, ji suprato –tikrai yra ne vienintelė tą patyrusi.

 

„Buvo savotiška gėda kažkam papasakoti... Buvo skaudu, kad pernelyg greitai apsidžiaugėme ir labai greitai viskas pasikeitė“, – nelengvais prisiminimais dalinsis moteris.

 

Šeima labai norėjo vaikų, tad bandė ir vėl. Tačiau nors pastodavo labai lengvai, Evelinos nėštumai nutrūkdavo iki 9 savaitės... Tik ketvirtasis ir septinatasis nėštumai buvo sėkmingi – dabar namuose klega du vaikai, kuriuos tėvai laiko tikrais stebuklais.

 

Apie savo išgyvenimus moteris papasakos labai atvirai, nepaisydama to, kad daugeliui moterų persileidimų tema vis dar yra tabu.

 

Norintys išgirsti, iš kur ši šeima semiasi stiprybės bei kaip gimė poros meilė, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

 

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis