D. Trumpui ir jo vaikams Niujorke iškelta byla dėl sukčiavimo

Donaldas Trumpas ir jo šeimos nariai daugelį metų melavo skolintojams ir draudikams, įvairiai didindami ir mažindami savo turto vertę milijardais, kad galėtų išvengti mokesčių, teigiama trečiadienį Niujorko valstijos generalinės prokurorės pateiktame ieškinyje.

 


Vyriausioji valstijos prokurorė Letitia James teigė, kad padedamas savo vaikų ir kitų Trumpo organizacijos darbuotojų buvęs JAV prezidentas teikė apgaulingas ataskaitas apie savo turto vertę, „kad gautų ir padengtų paskolas, gautų draudimo išmokas ir mokėtų mažesnius mokesčius“.

 

„Trumpai tariant, jis melavo, kad gautų didžiulę finansinę naudą“, – sakė prokurorė.

 

Šis tyrimas yra vienas iš daugelio baudžiamųjų, civilinių ir Kongreso atliekamų tyrimų D. Trumpo atžvilgiu. Jis 2024 metais ketina dar kartą dalyvauti prezidento rinkimuose.

 

D. Trumpo atstovė žiniasklaidai pasmerkė civilinį ieškinį kaip politinį demokratų veiksmą, nukreiptą prieš respublikoną verslininką.

 

„Pasaka apie dvi teisingumo sistemas – taip, ten nusikaltėliai paleidžiami į laisvę, o demokratai persekioja tik savo politinius oponentus!“ – rašė Liz Harrington D. Trumpo internetinėje platformoje „Truth Social“.

 

L. James biuras reikalauja, kad buvęs prezidentas sumokėtų mažiausiai 250 mln. dolerių baudų, o jo šeimai būtų uždrausta užsiimti verslu valstijoje.

 

Taip pat siūloma uždrausti D. Trumpui kartu su vaikais Donaldu Trumpu jaunesniuoju, Ericu Trumpu ir Ivanka Trump penkerius metus įsigyti nekilnojamojo turto valstijoje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis