Fotomenininko Ričardo Jarmalavičiaus kolekcijoje - jau penkiolika prestižinių „PX3 Prix de la Photographie Paris“ apdovanojimų

Šių metų pasauliniame fotografijos konkurse „PX3 Prix de la Photographie Paris“ apdovanotos dvi mobiliuoju telefonu darytos žinomo Lietuvos fotomenininko Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos. Nuo šiol R. Jarmalavičiaus kolekcijoje yra jau penkiolika šio prestižinio konkurso apdovanojimų, pelnytų nuo 2016 metų.

Šiemet tarptautinės komisijos įvertinimo sulaukė juodai baltos Lietuvos fotografo nuotraukos „Malonus pokalbis“ ir „Viena vaikystės diena“, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Mobiliuoju telefonu „iPhone“ rekordiškai karštą 2019-ųjų birželį darytoje nuotraukoje „Malonus pokalbis“ įamžintas gatvės gyvenimas Kovent Gardene, Londone.


„Man regis, pavyko užfiksuoti akimirką, kuri pasakoja, kaip žmonės toliau gyvena savo gyvenimus, nepaisant nieko. Kiekvienas savo. Kartais pastebėdami ir vienas kitą“, - pasakoja R. Jarmalavičius.


Kitoje apdovanojimo sulaukusioje mobiliojoje nuotraukoje „Viena vaikystės diena“ įamžinta šeimos kelionė automobiliu per Europą, trumpam stabtelėjus kažkur Prancūzijos pakraštyje. Vaikai džiaugėsi, vėl galėdami pajusti žemę po kojomis. Dorotėja ėmė šokti, kviesdama prisijunti ir savo jaunesniąją seserį Korneliją.


„PX3 Prix de la Photographie Paris“ 2022 metų fotografu išrinktas JAV fotožurnalistas Ronas Havivas (Ron Haviv), kuris pristatė širdį veriantį nuotraukų ciklą apie pirmuosius tris karo su Ukraina mėnesius.


Daugiausiai mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis išgarsėjusio R. Jarmalavičiaus kūryba yra įvertinta per šešiasdešimt tarptautinių apdovanojimų.


Fotografas žiniasklaidai yra pripažinęs, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.


Šiemet paskelbtuose „World's Top Mobile Photographer“ reitinguose fotomenininkas pripažintas šeštuoju visame pasaulyje ir pirmuoju Lietuvoje. R. Jarmalavičius 2018 ir 2016 metais pelnė Metų fotografo titulus pasauliniame konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards”, du kartus - 2021 ir 2019 metais - buvo nominuotas mobiliosios fotografijos Oskarams konkurse „iPhone Photography Awards“.


R. Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, per 20 metų vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės komunikacijos grupės „Havas“ partneris Baltijos šalyse.


Daugiau R. Jarmalavičiaus nuotraukų rasite jo Instagram profilyje.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis