H. Daktarui paskirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo Henriko Daktaro ir jo gynėjo skundą dėl Kauno apygardos teismo 2022 m. rugpjūčio 1 d. nutarties, kuria netenkintas Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teikimas dėl nuteistajam H. Daktarui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuoto laisvės atėmimo bausmę.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija sutiko, jog nuteistasis H. Daktaras ypač pastaruoju metu deda pastangas, kad po bausmės atlikimo galėtų sėkmingai integruotis į visuomenę ir daugiau nebenusikalstų, stengiasi keisti savo elgesį teigiama linkme, tačiau pažymėjo, kad nuteistojo požiūris į savo veiksmus, už juos kylančią atsakomybę, aplinkybė apie palyginti neseniai panaikintą paskutinę drausminę nuobaudą nesuteikia pagrindo manyti, kad nuteistasis jau padarė išvadas dėl savo neteisėto elgesio padarinių ar yra pasirengęs laikytis visuomenėje nustatytų normų, savo tikslų siekti tik teisėtais būdais.


Laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos pakeitimas terminuoto laisvės atėmimo bausme gali būti taikomas tik tada, kai yra pagrindas manyti, kad asmuo kardinaliai pakeitė savo elgesį, požiūrį į visuomenėje priimtas elgesio taisykles, ateityje daugiau nenusikals ir taip bus įgyvendinta bausmės paskirtis, nebus pažeistas teisingumo principas bei visuomenės interesai.


Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos vertinimu, šiuo metu dar nėra pagrindo pakeisti nuteistajam H. Daktarui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės į terminuoto laisvės atėmimo bausmę.


Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis byloje Nr. 1S-257-627/2022 įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis