Popiežius Pranciškus paaukštino slaugytoją, išgelbėjusį jo gyvybę

Popiežius Pranciškus paaukštino slaugytoją, kuris, pasak jo, pernai išgelbėjo jam gyvybę, ir paskyrė į savo asmeninio sveikatos asistento pareigas, ketvirtadienį trumpame pareiškime pranešė Šventasis Sostas.

2021 metų vasarą Vatikano medicinos tarnybos darbuotojas ir slaugos koordinatorius Massimiliano Strappettis įtikino tuomet 84 metų popiežių atlikti žarnyno operaciją dėl stiprių pilvo skausmų.


Taip M. Strappettis išgelbėjo jam gyvybę, sakė Pranciškus duodamas interviu po operacijos. Ketvirtadienio pareiškime nebuvo nurodyta, ką tiksliai apims naujosios jo pareigos.


Katalikų Bažnyčios vadovas jau turi asmeninį gydytoją, taip pat medikų komandą, kuri visą parą rūpinasi pontifiku, ypač kelionių į užsienį metu.


Pranciškus ne iš karto atsigavo po operacijos, kurios metu buvo taikoma bendroji nejautra. Taip pat jis jau kelis mėnesius kenčia dėl kelio problemų ir dažnai yra priverstas naudotis neįgaliojo vežimėliu.


Praėjusią savaitę grįždamas iš kelionės į Kanadą popiežius sakė, kad šiuo metu neplanuoja atsistatydinti, tačiau neatmetė tokio žingsnio, jei jo sveikatos būklė to pareikalautų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis