Pasaulinio lygio žvaigždes apšildantis J. Nainys: „Esu tiesiog paprastas žmogus, kaip ir bet kuris aplinkui“

Ko gero, žinomiausias Lietuvoje didžėjus, muzikos prodiuseris ir radijo bei televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys šiandien į save žvelgia visai kitokiomis akimis. Pasaulinio lygio žvaigždes, tokias kaip Dua Lipa ar Tiësto, apšildantis atlikėjas šlovės laurų sau ant pečių nesikabina ir atvirai teigia, kad jis tik paprastas berniukas iš Pasvalio, kuriam užgimusi aistra muzikai padėjo įveikti dideles vidines baimes.


Kaip ir kiekvieną vasaros šeštadienį, Lietuvos ryto TV žiūrovus žadins gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“, kurioje kaskart širdis ir sielas atviram pašnekesiui atveria žinomi šalies pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonės. Laidos vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja Justė Zinkevičiūtė žada, jog ir šią vasarą netrūks intriguojančių bei atvirų pokalbių apie gyvenimą, darbus ir poilsį kartu su žinomais pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonėmis, o atostogų ritmo akiračiui praplėsti, laidoje vien kurortais prie jūros nebus apsiribota, aplankant ir kitas Lietuvos vietas, kur atostogauja šalies garsenybės.


Šio šeštadienio laida kelsis į atostogų sostinę – Palangą, kur jau ne vieną vasarą poilsiautojus šokdina muzikos prodiuseris, vienas garsiausių lietuvių elektroninės muzikos kūrėjų, didžėjus Jonas Nainys-Jovani. Nors garsų pasaulyje vyras sukasi nuo mat mažumės, atlikėjas pripažįsta, kad iki šių dienų lipdamas į sceną vis dar jaučia sukylančias emocijas.


„Kad ir kiek daug metų praeitų ar dar praeis, aš vis dar jaučiu tokį virpesį ir jauduliuką, stovėdamas prie pulto. Kiekvieną kartą patiri vis kitokią emociją, nes susirenka skirtingi žmonės, o tavo, kaip didžėjaus, užduotis yra sudiriguoti emocijas taip, kad jos pasiektų kulminaciją ir žmonės išeitų su labai gerais prisiminimais. Didžėjaus darbas nėra lengvas, tik taip atrodo. Esmė nėra mygtukų spaudinėjime, svarbu, ką tu groji ir kaip tu elgiesi su publika. Po kiekvieno vakaro, kuris praeina kaip dvi minutės, išeini pasikūręs ir nesvarbu, ar šoktų penki žmonės, ar penki tūkstančiai - man tiesiog patinka groti“, - laidoje atviraus Jonas.


Vasara, kaip ir kiekvienam pramogų pasaulio atstovui, yra tikras darbymetis, tad ir Jonas pripažįsta, jog atostogoms laiko beveik nelieka. Tačiau, net ir poilsio minutėmis didžėjus nepameta savo veiklos ir lankosi tose vietose, kur gyvena jo didžiausia aistra – muzika.


Jonas Nainys
Jonas Nainys
Viliaus Raševskio nuotr.


„Aš ilsiuosi darbo metu. Manau, kad žmogui, kuris užsiima mėgstama veikla, tai tampa ne darbu, o geru laiko praleidimu. O kai gerai praleidi laiką, tai tampa savotiškomis atostogomis. Su žmona Simona mėgstam keliauti, bet vasaros metu tokiems planams užgimti yra be šansų. Visgi, kai jau pavyksta ištrūkti kur toliau, su žmona visad užsukam į restoranus, per maistą mėginam pažinti kitas kultūras, ir žinoma, nepamirštam naktinio gyvenimo – vietiniai klubai yra puiki vieta pamatyti, kažką naujo ir atsivežti namo įkvėpimo“, - pasakos laidos pašnekovas.


Maistas, tiek jo ragavimas, tiek gaminimas, iš tiesų dar viena didžiulė Jono Nainio aistra, todėl įsitaisęs Palangoje esančiame japoniškos virtuvės restorane „Sushi Masters“, didžėjus atskleis, kad namuose dažnai sukasi prie puodų, ypač kepsninės, ir yra tikras burokėlių sriubos asas. Vis tik, kuomet kiekviena diena kupina gerbėjų dėmesio ir yra apšviesta prožektorių šviesos, už kampo klastingai tyko žvaigždžių liga, kurios ir Jonui išvengti nepavyko. Tačiau nesvarbu, jog šiandien jo kuriama muzika skamba ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, vyras teigia, kad jo gyvenimo tikslas nėra pelnyti nepamatuojamą šlovę.


„Aš esu labai laimingas, kad yra klausytojų ne tik Lietuvoje, bet ir galiu dalyvauti užsienio projektuose, tačiau tikslas nėra tapti žinomu. Su kiekvienais metais, ypač kai tu giliniesi ir save, labai greitai viskas susistyguoja ir tu grįžti į tą normalią būseną, kai supranti, kad esi tiesiog paprastas žmogus, kaip ir bet kuris aplinkui. Nesu pasaulio bamba, Jovani, kuris kraunasi milijonus perklausų. Buvimas ant pjedestalo ir nematymas savęs, kaip žmogaus tarp kitų žmogų, ilgame gyvenimo procese kažkada tave pribaigs. Todėl, mano nuomone, yra geriau būti ant žemės ir neiškelti savęs aukščiau, daryti tai, kas tau patinka ir neįsivaizduoti, kad tavo darbas yra išskirtinis. Esmė yra ne apie tai, man patinka dalintis ir daryti žmones laimingais“, - atviraus didžėjus.


Karjera pramogų ir muzikos pasaulyje Jonui pamėtėjo ne vieną iššūkį. Kaip vyras prisimena, čia būta ir pakylimų, ir skaudžių nuokryčių, ypač, kai į šią industriją jis atėjo turėdamas didelių vidinių baimių.


„Aš buvau uždaras ir bailus vaikas, negalėdavau kalbėti viešai, kirsdavosi balsas, kai į mane žiūrėdavo daugiau žmonių, tačiau radijas yra tokia erdvė, kur esi tarp keturių sienų, praktiškai vienas. Nuo vaikystės turėjau svajonę, kad visi tylėtų, o aš kalbėčiau. Per daugybę metų išsiugdžiau radijinį balsą, iškalbą, garsinau knygas, daug to mokiausi. Kartais norisi net pačiam sau įsižnybti, nes paprastas berniukas iš Pasvalio, kuris turėjo daug baimių ir didelį nepasitikėjimą savimi, atrado aistrą muzikai ir dabar tikrai nuveiktas ne mažas kelias, dėl kurio galiu savimi didžiuojuosi“, - laidoje pasakos Jonas.


Muzika vyrą lydi jau daugiau nei du dešimtmečius, bet ne ką mažiau greta petys petin žygiuoja ir jo gyvenimo meilė – Simona. Jonas atvirauja, kad šiemet devintus metus skaičiuosianti sėkminga santuoka – bendrai įdėtų pastangų rezultatas, o žavesys žmona niekur neblėsta, net ir laikui bėgant.


„Mes viską esame praėję. Santykiai yra sudėtingas darbas, nėra vieno recepto ar taisyklių, kaip reikia daryti, bet vertini tai, ką turi. Kad ir kiek metų su ja bebūčiau, ji vis dar įkvepia mane veikti: nuo namų ruošos, iki verslo. Simona yra tokia aktyvi ir mane tai žavi bei stebina, o kai turi tokį žmogų šalia, tu ir nori su juo būti“, - atviraus vyras.


Koks jausmas apima Joną Nainį, stovint už didžėjaus pulto, kaip paprastam berniukui iš Pasvalio atsivėrė durys į pasaulinę muzikos industriją ir kodėl šiandien vyras patirtas nesėkmes priima kaip svarbias gyvenimo pamokas – visi atsakymai jau šį šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV!

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis