Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush

Mirė buvusi pirmoji JAV dama Barbara Bush. Buvusio prezidento George'o H. W. Busho žmona ir vėlesnio prezidento George'o W. Busho motina užgeso antradienį būdama 92 metų, pranešė šeimos biuras.

Pareiškime, kurį išplatino stotis ABC, sūnus George'as kartu su šeima gedi savo motinos. Jie liūdi dėl jos išėjimo, tačiau jų sielos esą yra „ramybėje“, nes jie visi žinojo, kad ir jos siela buvo rami.

Barbaros Bush sveikata pastaruoju metu smarkiai pablogėjo. Po virtinės hospitalizacijos atvejų ji nusprendė toliau nebesigydyti. Pernai moteris keliskart buvo gydoma ligoninėje.

EPA-ELTA

92-ejų B. Bush buvo vyriausia buvusi pirmoji JAV dama. Po to, kai jos vyras paliko Baltuosius rūmus, ji, be kita ko, kovojo už gyventojų raštingumą.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas su žmona Melania buvusią pirmąją JAV damą pavadino amerikiečių šeimų ambasadore. Baltųjų rūmų pareiškime, paskelbtame naktį į trečiadienį, sakoma, kad jie su visa šalimi nori švęsti Barbaros Bush gyvenimą. Ji esą ilgai išliks atmintyje, nes buvo stipriai atsidavusi šaliai ir šeimai.

EPA-ELTA

Buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas pavadino B. Bush „ypatinga moterimi“. „Ji mums parodė, kaip atrodo sąžiningas, dinamiškas ir visavertis gyvenimas“, - tviteryje rašė B. Clintonas.

Bušai buvo susituokę 73 metus. Abu jie susipažino, kai Barbarai buvo 16. G. H. W. Bushas nuo 1981metų buvo Ronaldo Reagano viceprezidentas, o 1989-aisiais pats stojo prie šalies vairo. Jo kadencijos laikotarpiu pirmoji JAV dama buvo labai populiari.

Pora susilaukė šešių vaikų, iš kurių vienas mirė tesulaukęs trejų metukų. Sūnus G. W. Bushas nuo 2001 iki 2009 metų buvo JAV prezidentas. Jis savo motiną įvardijo priežastimi, kodėl jo darbo štabe buvo tiek daug moterų. „Priežastis, kodėl aš vertinu stiprią valią turinčių ir savo nuomonę ginančių moterų patarimus, yra mano mama“, - sakė jis.

EPA-ELTA

Antrasis vyriausias sūnus Jebas Bushas 2016 metais siekė respublikonų partijos kandidatūros į prezidentus. Barbara Bush dar 2013-aisiais buvo prieš jo kandidatavimą. Viename interviu ji sakė, jog užtenka Bushų Baltuosiuose rūmuose. Esą šansas turi būti suteiktas kitoms šeimoms. Tiesa, vėliau Barbara savo nuomonę pakeitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis