„Pussy Riot“ narė paliko Rusiją persirengusi maisto pristatymo kurjere

„Pussy Riot“ narė Marija Aliochina išvyko iš Rusijos, persirengusi maisto pristatymo kurjere, kad pabėgtų nuo policijos, sakė ji Amerikos laikraščiui.

M. Aliochina yra dar viena iš tūkstančių rusų, pabėgusių iš savo šalies prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pasiuntus kariuomenę į Ukrainą. Rugsėjį M. Aliochina buvo nuteista vieneriems metams apribojant jos judėjimą už tai, kad protestavo palaikydama įkalintą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, tačiau balandį valdžia nusprendė pakeisti bausmę į realų įkalinimo laiką.


Antradienio vakarą duodama interviu laikraščiui „The New York Times“, 33 metų M. Aliochina papasakojo, kaip apsirengė maisto kurjere, kad išvengtų ją stebėjusios Maskvos policijos, ir paliko mobilųjį telefoną, kad nebūtų susekta. Tada draugas nuvežė ją iki kaimyninės Baltarusijos sienos, o po savaitės, po kelių bandymų, jai pavyko patekti į Europos Sąjungos narę Lietuvą, sakoma interviu. „Džiaugiausi, kad man tai pavyko, nes tai buvo Rusijos valdžiai netikėtas didelis „atsisveikinimas“, – sakė ji NYT.


Jos partnerė ir bendražygė „Pussy Riot“ narė Liusia Štein tviteryje paskelbė nuotrauką, kurioje M. Aliochina vilki žalią „Delivery Club“ uniformą, užsimetusi maisto pristatymo kuprinę. L. Štein tviteryje paskelbė, kad M. Aliochina „nepabėgo iš Rusijos, ji išvyko į gastroles“, kad surinktų pinigų Ukrainai, jos prasidės koncertu Berlyne gegužės 12 dieną. Trečiadienį ji paskelbė jų bendrą nuotrauką, kuri, pasak L. Štein, padaryta Islandijoje.


M. Štein, Maskvos savivaldybės deputatė, taip pat nuteista apribojant judėjimą dėl protestų už A. Navalną, tačiau balandį ji pabėgo iš Rusijos, paskelbusi vaizdo įrašą, kuriame nupjauna policijos uždėtą apykoję. Pasak NYT, kad pabėgtų iš Rusijos, ji taip pat panaudojo maisto pristatymo maskuotę.


Feministinės grupės „Pussy Riot“ narė veteranė M. Aliochina praleido dvejus metus kalėjime už dalyvavimą 2012 m. grupės protesto pasirodyme Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis