Protestas prie Rusijos ambasados Vilniuje: tvenkinys nusidažė krauju, juo plaukiojo R. Meilutytė

Trečiadienį sostinėje, šalia Rusijos ambasados, kraujo spalva nudažytame tvenkinyje solidarumą Ukrainai pareiškė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Plaukdama per simbolinį kraują R. Meilutytė atkreipė dėmesį ir į titaniškas ukrainiečių pastangas ginti savo šalį, ir į būtinybę likusiam pasauliui padėti šaliai apsiginti.

Viena iš meninio pasirodymų iniciatorių Neringa Rekašiūtė teigia, kad renginys skirtas skatinti imtis aktyvesnių veiksmų gelbstint Ukrainos žmones nuo, jų teigimu, Rusijos vykdomo genocido.


„Tai kvietimas nenusisukti nuo skausmo, nelikti abejingu stebėtoju. Tai kvietimas ir toliau ginti šiuo metu kankinamus, prievartaujamus, žudomus žmonės, pamatines demokratines vertybes, teisę į laisvę bei gyvybę“, – asmeninėje feisbuko paskyroje teigė N. Rekašiūtė.


„Dabar svarbiau nei bet kada nepanirti į nejautrą nuo mus pasiekiančių masinių žudynių vaizdų. Neleiskime, kad Rusijos vykdomų karo nusikaltimų siaubas prarastų galią mus žeisti, kelti mums skausmą ir taptų nauja norma. Mes, laisvi Europos žmonės, esame Ukrainos žmonių viltis“, – pridūrė ji.


N. Rekašiūtės teigimu, šia iniciatyva skatinama dar kartą atkreipti dėmesį į, anot jų, pernelyg švelnias sankcijas karą Ukrainoje pradėjusiai Rusijai.


„Vokietijai ir kai kurioms kitoms šalims vengiant realų poveikį Rusijai galinčių turėti sankcijų, prioritetizuojant pinigus, o ne žmonių gyvybes, sunku išlaikyti viltį. Todėl karui tęsiantis mūsų aktyvizmo svarba tik auga – skleiskime tiesą, savanoriaukime, aukokime, protestuokime, spauskime politikus taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai“, – rašė N. Rekašiūtė.


N. Rekašiūtė pažymėjo, kad kraujo tvenkinys liudija Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje.


„Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės viltingas plaukimas per kraują simbolizuoja nuolatines, nepailstančias, nenutrūkstančias pastangas (iš)plaukti“, – pridūrė ji.


Prie Rusijos ambasados kraujo spalva nusidažęs tvenkinys liudija Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje
Prie Rusijos ambasados kraujo spalva nusidažęs tvenkinys liudija Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje
D. Labučio nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis