Įvyko „Lietuvos garbė“ apdovanojamai (GALERIJA)

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilnuje įvyko nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Šios iniciatyvos metu yra apdovanojami paprasti žmonės, darantys nepaprastus darbus.

Septintus metus iš eilės Lietuvoje vykstančių „Lietuvos garbė“ apdovanojimų metu yra padėkojama už herojiškus, nesavanaudiškus ir kilnius poelgius.

 

„Metų pilitiškumo“ titulą pelnė Petras Matižonokas, kuris 2021 m. lapkričio mėnesį pastebėjo ant geležinkelio pervažos užstrigusį vilkiką. Tuo metu pervažos šviesoforas ėmė signalizuoti apie artėjantį traukinį - grėsė nelaimė. P. Matižonokas čiupo žibintuvėlį ir ėmė juo mojuoti, kad aktreiptų mašinisto dėmesį ir informuotų apie kliūtį. Tik šio neabejingo poelgio dėka traukinys spėjo sustoti ir nelaimės buvo išvengta.

 

„Metu drąsa“ apdovanojimą gavo Lukas Liutkus. Gruodį dešimtmetis Lukas su draugu leido laiką ir žaidė lauke. Berniukai nulėkė ant apledijusio tvenkinio, kur sumanė pasivaikščioti ledu. Netrukus ledui įlūžus Luko draugas paniro po ledu, o berniukui niekaip nepavyko prisišaukti pagalbos. Todėl Lukas narsios gelbėjimo operacijos ėmėsi pats.

 

„Metų ryžto“ titulas atiteko Mariui Bložei, kuris savanoriauja įvairiausiose organizacijose: jaunųjų šaulių sąjungoje, kur rengia pirmosios pagalbos kursus ir Kauno miesto greitosios medicinos stotyje, kur prireikės vyksta pas nukentėjusiuosius.

 

„Metų atradimu“ tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai Rytis Maskeliūnas ir Modupe Odusami, sukūrę algoritmą kuris ankstyvoje stadijoje leidžia diagnozuoti Alzheimerio ligą.

 

„Metų Lietuvos švyturys“ – Eivanas Maksvytis. Kompiuterine technika nuo mažų dienų besidomėnęs vyras vieną dieną sulaukė pasiūlymo dirbti Švedijoje, „Ericsson IT“ korporacijoje. Tačiau galiausiai grįžo į gimtąją Šilutę ir čia įkūrė robotikos laboratoriją, kurioje mokytis suteikia galimybę talentams, kurie neturi tam finansinių galimybių.

 

„Metų atsidavimo“ titulą pelnė Šaulių sąjungoje dirbantis karo policininkas Rimantas Marmantavičius. 2016 m. R. Marmantavičius sustabdė žmogų, kuris savo noru ketino pasitraukti iš gyvenimo. 2018 m. su kolega išgelbėjo neblaivaus vairuotojo gyvybę, o praėjusiais metais paramediko kvalifikaciją turintis vyras išgelbėjo į avariją patekusio motociklininko gyvybę.

 

„Metų iniciatyvos“ apdovanojimą gavo Aurimas Mockus, kuris, pasigirdus žinioms apie karą Ukrainoje nieko nelaukęs subūrė bendraminčių komandą, su kuriais kartų į Kijivo sritį vežė medicininę pagalbą, šarvines liemenes, kurą ir kitas būtiniausias priemones. Nugabenus priemones, jam ir jo komandai svarbiausia tapo evakuoti bei saugiai į Lietuvą atgabenti ukrainiečius. Iš Kijivo srities į Lietuvą jbuvo pervežta net 16 ukrainiečių.

 


 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis