A. Navalno komanda ragina Rusijos moteris kovo 8-ąją rinktis į protestus

Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno komanda paragino Rusijos moteris kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, rinktis į protestus prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

A. Navalno atstovė Kira Jarmyš pirmadienį išplatintame vaizdo įraše paragino ruses 14 val. vietos laiku protestuoti savo miestų aikštėse. Pasak jos, moterys karo metu „niekur nedingsta“. „Jos neša tokio pat dydžio, jei ne sunkesnę, naštą“, – teigė K. Jarmyš.


Tad, atstovės teigimu, moters diena yra proga moterims parodyti, kad jų balsas yra svarbus. „Mes nenorime šio karo. Mes norime, kad jis būtų nedelsiant sustabdytas“, – teigė ji.


Sekmadienį daugybėje Rusijos miestų jau pranešta apie protesto akcijas. Pilietinių teisių organizacijos „OVD-info“ skaičiavimu, 70-yje miestų sulaikyti 5 075 žmonės.


A. Navalno komandos paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip policija suiminėja senyvo amžiaus moteris. „OVD-info“ nuo karo pradžios vasario 24 dieną surinktais duomenimis, per antikarinius protestus Rusijoje iš viso sulaikyta daugiau kaip 13 400 žmonių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis