Lietuvos fotomenininkas Ričardas Jarmalavičius įsitvirtino pasaulio mobiliosios fotografijos TOP10

Žinomas fotografas, strateginės komunikacijos specialistas Ričardas Jarmalavičius prestižiniame mobiliosios fotografijos konkurse „World's Top Mobile Photographer 2021“ pelnė net dvidešimt apdovanojimų - dvyliką bronzos prizų ir aštuonis finalininko titulus. Tuo pačiu fotomenininkas pripažintas šeštuoju viso pasaulio ir pirmuoju Lietuvos mobiliosios fotografijos reitinguose.


Pasauliniame konkurse, kurį organizuoja portalas „One Eyeland“, apdovanojimais įvertintos aštuonios mobilioju telefonu „iPhone“ darytos R. Jarmalavičiaus nuotraukos, dauguma - keliose kategorijose.


Net po tris bronzos prizus pelnė nuotraukos „Mūsų vasaros laikas“, „Ateitis, kuri praėjo“ ir „Kai svajonės didesnės už tave“, du prizus - nuotrauka „Vienišas Valentinas“, vieną - „Sapno pabaiga“, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Senis ir jūra. Praia de Angeiras, Portugalija, 2015. iPhone 6 Plus
Senis ir jūra. Praia de Angeiras, Portugalija, 2015. iPhone 6 Plus
Ričardo Jarmalavičiaus nuotr.


Dviem finalininko titulais skirtingose kategorijose įvertinta nuotrauka „Senis ir jūra“, kurią R. Jarmalavičius padarė keliaudamas po Portugaliją ir atsitiktinai sustojęs atsigerti kavos viename mažame pajūrio kaimelyje.


„Tuo metu kaip tik iš jūros grįžo laivai, žvejai išsikrovė žuvis, tinklus ir išsiskirstė po namus. Liko tik vienas žmogus. Neįgaliojo vežimėlyje. Panašus į buvusį žveją. Ilgai ilgai sėdėjo ir žiūrėjo į jūrą. Ir aš kelias valandas žiūrėjau į jį“, - pasakoja autorius.


R. Jarmalavičius nuolat pabrėžia, kad gera nuotrauka - labiau ne atvaizdas, o veidrodis, kuriame kiekvienas gali matyti savo savo jausmus, prisiminimus, lūkesčius, savo gyvenimą.


Svajonės pabaiga. Ebro delta, Katalonija, Ispanija, 2018. iPhone X
Svajonės pabaiga. Ebro delta, Katalonija, Ispanija, 2018. iPhone X
Ričardo Jarmalavičiaus nuotr.


Fotografas žiniasklaidai yra pripažinęs, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.


Daugiausiai mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis išgarsėjusio R. Jarmalavičiaus kūryba yra įvertinta per penkiasdešimt tarptautinių apdovanojimų. Fotomenininkas 2018 ir 2016 metais pelnė Metų fotografo titulus pasauliniame konkurse Hotshoe Black & White Photography Awards”, du kartus - 2021 ir 2019 metais - buvo nominuotas mobiliosios fotografijos Oskarams konkurse iPhone Photography Awards.


Vaikystė. Ebro delta, Katalonija, Ispanija, 2018. iPhone X
Vaikystė. Ebro delta, Katalonija, Ispanija, 2018. iPhone X
Ričardo Jarmalavičiaus nuotr.


R. Jarmalavičius teigia juodai baltomis nuotraukomis galįs aiškiau papasakoti savo istorijas, nenukreipdamas dėmesio į antraeilius dalykus.


„Laikui bėgant, daugėja klausimų, ne atsakymų. Manau, kad tai atsispindi ir mano nuotraukose“, - sako fotografas mėgėjas.


Vienišas Valentinas. Paryžius, Prancūzija, 2020. iPhone 11 Pro
Vienišas Valentinas. Paryžius, Prancūzija, 2020. iPhone 11 Pro
Ričardo Jarmalavičiaus nuotr.


R. Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, per 20 metų vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės komunikacijos grupės „Havas“ partneris Baltijos šalyse.


Daugiau R. Jarmalavičiaus nuotraukų rasite jo Instagram profilyje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis