Poetė Maya Angelou tapo pirmąja juodaode moterimi, pasirodžiusia ant JAV monetos

Poetė ir aktyvistė Maya Angelou tapo pirmąja juodaode moterimi, kurios atvaizdas pasirodė ant JAV 25 centų monetos. Naująją monetos versiją pirmadienį pristatė JAV monetų kalykla.

M. Angelou, knygos „Žinau, kodėl paukštis narvelyje gieda“ ("I Know Why the Caged Bird Sings“) autorė, taip pat bus pirmoji asmenybė, paminėta per „American Women Quarters Program“ (ketverių metų programa, skirta pagerbti moterų laimėjimus ir indėlį į JAV raidą ir istoriją – AFP).

 

„Man didelė garbė pristatyti pirmąsias mūsų tautos apyvartines monetas, skirtas Amerikos moterims ir jų indėliui į Amerikos istoriją pagerbti, – sakė monetų kalyklos direktoriaus pavaduotojas Ventris Gibsonas. - Maya Angelou, pavaizduotos šios serijos pirmosios monetos reverse, žodžiai įkvėpė ir pakylėjo."


Programa įpareigoja JAV monetų kalyklą kasmet nuo 2022–2025 m. išleisti 25 centų monetas su penkių nusipelniusių amerikiečių moterų atvaizdais. „Kiekvieną kartą, kai atnaujiname savo pinigus, turime galimybę ką nors pasakyti apie savo šalį – ką vertiname ir kaip tobulėjame kaip visuomenė“, – sakoma Iždo sekretorės Janet Yellen pranešime.


Per pastaruosius 90 metų 25 centų monetos vienoje pusėje buvo vaizduojamas pirmasis JAV prezidentas George‘as Washingtonas, o kitoje – erelis. 1999 m. JAV pradėjo kaldinti monetas, pagerbiančias 50 valstijų, šių monetų reverse vaizduojamas valstijos kontūras. Programa buvo išplėsta įtraukiant JAV teritorijas ir nacionalinius parkus.


Naujosiose 25 centų monetose, nukaldintose Filadelfijoje ir Denveryje, vienoje pusėje pavaizduotas G. Washingtonas, o kitoje – M. Angelou.


Kitos 2022 m. monetoje pasirodysiančios asmenybės yra Sally Ride, pirmoji amerikietė kosmose; Wilma Mankiller, pirmoji pagrindinė čerokių tautos vadovė moteris; Nina Otero-Warren, sufražisčių lyderė; ir Anna May Wong, kinų kilmės amerikiečių kino žvaigždė.


1928 m. Misūryje gimusi M. Angelou buvo eseistė ir poetė, dirbusi su pilietinių teisių lyderiais Martinu Lutheriu Kingu jaunesniuoju ir Malcolmu X. M. Angelou, perskaičiusi eilėraštį per pirmąją Billo Clintono prezidento inauguraciją, mirė 2014 metais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis