Mirė JAV teisininkė, padėjusi įtvirtinti teisę į abortus

Sekmadienį, sulaukusi 76 metų, mirė advokatė Sarah Weddington, praeityje sėkmingai dalyvavusi svarbios bylos Roe prieš Wade‘ą svarstyme. Pergalė šioje byloje įtvirtino JAV teisę į abortus, pranešė buvusi jos studentė ir žiniasklaida.

1973 metais S. Weddington JAV Aukščiausiajame teisme atstovavo ieškovei Normai McCorvey, žinomos pseudonimu „Jane Roe“, prieš Dalaso (Teksasas) apygardos prokurorą Henry Wade‘ą.


Aukščiausiasis teismas galiausiai nusprendė, kad teisė į abortą yra konstitucinė teisė, ir panaikino tą teisę suvaržančius valstijos įstatymus.


Manoma, kad S. Weddington buvo viena jauniausių asmenų, kada nors laimėjusių bylą JAV Aukščiausiajame teisme.


Ji mirė „dėl daugybės sveikatos problemų“, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė buvusi jos studentė, demokratų kandidatė į Teksaso žemės ūkio komisarės pareigas Susan Hays.


Abortai JAV buvo legalūs beveik 50 metų, tačiau tebėra aštrių diskusijų klausimas, o galimybė pasinaudoti procedūra įvairiose valstijose skiriasi.


Teisės apžvalgininkai tikisi, kad konservatorių dominuojamas Aukščiausiasis teismas kitais metais panaikins Roe prieš Wade'ą, o tai atvertų kelią visiškiems draudimams valstijų lygiu.


1998 metais S. Weddington išreiškė susirūpinimą, kai abortų apribojimai valstijose ėmė rastis visoje šalyje.


„Manau, kad Roe prieš Wade‘ą yra tarsi namas, stovintis paplūdimio pakraštyje, kur vanduo patenka po juo ir išplauna smėlį, – sakė ji. – Namas vis dar stovi, bet kyla vis didesnis pavojus jam nugriūti į vandenį“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis