I. Šimonytė susitikime su Nobelio taikos premijos laureate N. Murad aptarė moterų teisių užtikrinimą ginkluotų konfliktų metu  

Pirmadienį ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės ir Nobelio taikos premijos laureatės, „Nadios iniciatyva“ įkūrėjos ir prezidentės, Jungtinių Tautų geros valios ambasadorės Nadios Murad susitikime buvo aptarta jazidų padėtis Irake ir Sirijoje, moterų teisių užtikrinimas konfliktų metu, taip pat Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdoma hibridinė ataka. 


Pasak Vyriausybės pranešimo, Lietuvos premjerė pareiškė palaikymą N. Murad veiklai, padedant ginkluotuose konfliktuose nukentėjusiems žmonėms, ypač moterims ir merginoms, patyrusioms seksualinę prievartą, bei veiklai kovojant su prekyba žmonėmis.

 

„Nors matome pažangą kovoje su „Islamo valstybe“ (ISIS), deja, pasaulyje vis dar vyksta daug ginkluotų konfliktų, o autoritariniai režimai darosi vis įžūlesni, įskaitant ir Europos žemyną. Todėl labai svarbu, kad demokratinės valstybės, pilietinė visuomenė, nevyriausybinės organizacijos visame pasaulyje palaikytų vieni kitus, koordinuotų savo veiksmus teikdami pagalbą,“ – sakė I. Šimonytė.

 

Susitikime taip pat kalbėta, kaip Lietuva, Europos Sąjunga ir visa tarptautinė bendruomenė gali padėti jazidams Irake atkurti bendruomeninį gyvenimą ir visą regioną po ISIS okupacijos.

 

Nadia Murad kartu su Kongo mediku Denisu Mukwege 2018 m. tapo Nobelio taikos premijos laureatais. N. Murad premija buvo skirta už pastangas padaryti galą lytinio smurto kaip karo ginklo naudojimui.

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis