Šalies vadovai jubiliejaus proga sveikina dainininkę V. Povilionienę

Šalies vadovai prezidentas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina žymią lietuvių liaudies folkloro dainininkę, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Veroniką Povilionienę 75-ojo gimtadienio proga.


Pasak prezidento, kelios Lietuvos kartos užaugo, klausydamos įstabaus V. Povilionienės balso, atveriančio lietuvių liaudies dainų ir folkloro lobyną, liudijančio mūsų tautinio paveldo grožį, atskleidžiančio lietuvių kultūrinės tapatybės gelmę.

 

„Savo dainavimu Jūs perteikėte etnokultūroje glūdinčią tautos galią, anuomet mumyse brandinusią nepriklausomybės viltį ir atvedusią į Lietuvos laisvę. Tradicinį liaudies dainų atlikimą derindama su moderniomis aranžuotėmis, įkvėpdama ir telkdama įvairių žanrų atlikėjus, Jūs nepaliaujate stebinti ir žavėti savo talentu“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

 

Prezidentas padėkojo menininkei už įkvepiantį kūrybiškumą, už telkiantį rūpinimąsi mūsų šalies dvasine gerove, už pasauliui skleidžiamą žinią apie Lietuvos kultūrą ir palinkėjo sveikatos, šviesaus optimizmo, gyvenimo pilnatvės ir ilgų kūrybingų metų.

 

Premjerės I. Šimonytės sveikinime pažymima, kad V. Povilionienė visą savo gyvenimą ypatingą dėmesį skyrė lietuvių liaudies dainoms.

 

„Taip prisidėjote prie lietuvių folkloro išsaugojimo, ugdėte jaunosios kartos pagarbą ir meilę lietuvių tautinėms tradicijoms. Visuomet dainavote Lietuvai, bet taip pat ir visam pasauliui – skleisdama lietuviško paveldo grožį ir unikalumą. Linkiu sveikatos ir malonių akimirkų šeimos apsuptyje“, – sakoma premjerės sveikinime.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis