D. Joneliūnienė: ,,Asmeninis tobulėjimas turi tapti kasdieniu stilingos ir žingeidžios moters palydovu“

Šiandien labai daug kalbame apie lyderystę - profesiniame, asmeniniame gyvenime siekiame tikslų nepaisydami energijos resursų. Bet ką dažnai pamiršta šiuolaikinė moteris? Skirti kokybiško laiko sau. Naujausias stiliaus ikonos trendas nebėra dar vienas stilingas aksesuaras. Pirmąją vietą šiandien galime ir turėtume skirti kokybiškam laikui sau.


Vertinant pasaulio šalis pagal bendrąjį vidaus produktą, tenkantį vienam gyventojui, socialinę paramą, gyvenimo trukmę, laisvę pasirinkti, gyventojų dosnumą, vidinę ir išorinę korupciją, laimingiausia šalis yra Suomija. Kurioje vietoje yra Lietuva? 41-oje.


Dabar keli įdomūs faktai. Suomija sutiko imtis vadovaujančio vaidmens kartų lygybės forume, tai yra pirmoji pasaulinė moterų teisių konferencija nuo 1995 metų. Taip pat Suomijos moterys nuolat skatinamos perimti daugiau vadovavimo mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) srityse. Suomija užėmė ir pirmąją vietą pasaulyje lyginant lyčių atotrūkį dėl išsilavinimo 2018 m. Tai rodo aukštas šios šalies moterų išsilavinimo lygis.


Kaip tai susiję? Laimingiausios pasaulyje šalies moterys nuolat investuoja į savo išsilavinimą, jos skiria laiko asmeniniam tobulėjam ir tiki, kad tai yra geriausia investicija, laiko praleidimo būdas.


Lyderystė, konkurencija, nuolatinis noras būti geriausiu. Šiandien tai nebėra perfekcionizmas, viskas keičiasi taip greitai, kad turime prisitaikyti prie aplinkos ir tobulėti. Čia nėra jokios įtampos, tačiau faktas, kad vietoj laiko parduotuvėje ieškant naujos rankinės, valandą kasdien galime skirti naujoms žinioms. Įvairūs užsienio šaltiniai, filmai, dokumentika, audio ir video mokymai, analitiniai straipsniai verslo, edukacijos, sveikatos, inovacijų tematika – sričių labai daug, pasirinkimų taip pat, o technologijos užtikrina galimybę patogiai ir naudingai mokytis ilsintis, sportuojant, gaminant. Moterys, juk mes puikiai gebame ,,multitaskinti, atlikti kelis darbus vienus metu, suderinti laisvalaikį ir žinias, o tai reiškia – progresuoti su malonumu.


Rekomendacijos, kurios tilps ir į stilingos moters rankinę


Steveno R. Covey knyga: ,,The 7 habits of highly effective people”. Tiems, kas nemėgsta pop stiliaus ir įprastų tendencijų. Viena iš labiausiai man patinkančių rekomendacijų būkite proaktyvūs/iniciatyvūs, tai atsakomybės už savo gyvenimą prisiėmimas. Dėl savo elgesio proaktyvūs žmonės nekaltina genetikos, aplinkybių, sąlygų. Jie žino, kad patys pasirenka savo elgesį ir yra už jį atsakingi.


Video ir audio mokymai. Masterclass.com tarptautinė platforma ir almamaster.lt lietuviškoji platforma siūlo tiek temų ir lektorių, kad įspūdžiai garantuoti. Kartais įkvėpimui trūksta motyvacijos, o kartais žinių apie vaikų auklėjimą ar psichologo įžvalgų. Koncentruota, aiški informacija, kurią galima tiek klausyti, tiek stebėti telefono ar kompiuterio ekrane.


Filmai – vienas dažniausių laisvalaikio leidimo būdų. Prisipažinsiu, jiems turiu labai mažai laiko, kaip ir dauguma iš mūsų, planuoju, organizuoju įvairias veiklas, tačiau būtent filmai dažnai ,,nukenčia”. Visgi galiu rekomenduoti filmą ,,Steve Jobs”, kurį labai paįvairina Kate Winslet energija, proto balsas. Abu pagrindiniai aktoriai kuria puikius ir dėmesį traukiančius dialogus, o Steve Jobs patirtis neabejotinai bus įdomi visoms žingeidžioms moterims.


,,The social dilemma”, „Twitter“, „Instagram“, „Pinterest“, „Facebook“, ir kiti socialiniai tinklai, jau seniai tapę mūsų kasdienybe. „Socialinėje dilemoje“ analizuojama, kaip populiariausi interneto produktai veikia pagal pagrindinį verslo modelį, kuriuo stebima vartotojų elgsena, siekiant parduoti ir sukelti priklausomybę. Visgi būtent socialiniai tinklai yra daugelio iš mūsų verslų pagrindinis pardavimų kanalas ir įrankis, tad šis filmas yra galimybė įvertinti ir pamatyti socialinių tinklų poveikį iš kūrėjų perspektyvos.


Planuokime, tobulėkime ir pasirūpinkime stilingomis žiniomis, nes tobulėjimas yra naujausias ir perspektyviausias stiliaus aksesuaras.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis