Aktorė I. Stasiulytė: augalai namams suteikia gyvybės

Aktorė Ineta Stasiulytė be augalų neįsivaizduoja savo namų ir juokauja, kad šie baigia pavirsti į džiungles. Stiprų ryšį su žeme ir augalais užmezgusi moteris rūpindamasi augalais teigia išreiškianti save ir jaučianti pilnatvę, o artimiausiu metu ruošiasi kraustytis į naujus namus, kuriuose itin daug dėmesio skirs būtent augalams.

Augalai – gyvybiniai taškai namuose


Gėlės į aktorės Inetos Stasiulytės namus atkeliauja po ilgų apmąstymų ir bandymų prisijaukinti, o atvykusios tampa tarsi tikrais šeimos nariais, kuriais rūpinamasi ir kurie puoselėjami.

„Su augalais aš turiu artimą kontaktą. Jie man yra gyvybiniai taškai namuose. Kurdama savo aplinką galvoju, kad štai šioje namų vietoje reikėtų kažkokios gyvybės, ir tada po truputį ieškau. Nusižiūrėjusi kambarinę gėlę ar kitą augalą, kelis kartus aplankau jį parduotuvėje, pasikalbu, ar tikrai jis nori pas mane atkeliauti, ir tada apsisprendžiu. Sakau augalui, kad kitą kartą atvyksiu jau tavęs pasiimti. Taip po truputį randame kontaktą ir aš juos prisijaukinu“, – sako aktorė.


Augalai – gyvybiniai taškai namuose
Augalai – gyvybiniai taškai namuose
Partnerio archyvas


Šiuo metu Ineta Stasiulytė gyvena džiugiomis įkurtuvių nuotaikomis: vasaros viduryje šeima ketina kraustytis į naujus namus – pačiame name ir 6 arų sklype bus daug vietos augalams ir kūrybai.


„Kieme svajoju įrengti didelį gėlyną iš įvairių spalvų lotosų žiedų. Dabar turiu daug įvairių lotosiukų atskiruose vazonėliuose, o vėliau planuoju juos susodinti kartu, kad sudarytų vientisą mozaiką“, – pasakoja I. Stasiulytė. Aktorė ir anksčiau yra kūrusi paveikslų iš augalų – iš miške rastų geltonų samanų suformavo širdį.


Į naujus namus I. Stasiulytė ketina vežtis ir visus turimus augalus, o pirmasis pirkinys, papuošiantis naujas erdves, veikiausiai bus bananmedis.

 

Svajonė – nuosavas šiltnamis


Ineta Stasiulytė pasakoja nuo vaikystės mėgusi augalus. Prisiminimuose iškyla kartu su seneliu sodinta obelis, kuri nudžiūvo jam mirus ir kurios moteris labai gailėjo. Surinkusi paskutinius obels vaisius, iš jų išėmė sėklas. Ineta planuoja bent pabandyti iš jų išauginti naują obelį – dabar ieško informacijos, kaip būtų galima tai padaryti.


Jau paauglystės svajonėse buvo ir nuosavas šiltnamis, todėl moteris džiaugiasi, kad seną svajonę galės įgyvendinti naujuose namuose – šiltnamiui jau numatyta ir vieta.


„Tai nebus didelis šiltnamis, bet mažas jaukus šiltnamiukas, senos svajonės įgyvendinimas. Jame auginsiu pomidorus, agurkus, paprikas. Norėčiau kuo daugiau skirtingų rūšių pomidorų, įvairių skanius vaisius duodančių veislių“, – planais dalijasi I. Stasiulytė.


Augalų žemė
Augalų žemė
Partnerio archyvas

 

Trąšos turi būti natūralios


Inetai Stasiulytei labai svarbu atrodo augalus puoselėti, o jiems susirgus, niekada nenuleisti rankų – bandyti atgaivinti. Jei įmanoma, gyvybei reikia padėti suvešėti, skleistis, mano aktorė.


„Augalai dabar dažnai perkami siekiant pasidžiaugti trumpai, o peržydėję keičiami kitais, nes sunkiai prigyja namuose, nuvysta. Aš gerai moku juos atgaivinti pasitelkdama trąšas. Tuomet jie pradeda vešėti. Iš pradžių lapiukai krenta, krenta, o patręšus gerai matosi poveikis, augalas staiga atsigauna“, – sėkmės istorijomis dalinasi Ineta.

Aktorė teigia, kad augalams geriausia yra natūralios trąšos, tokias jie geriau įsisavina. Jos yra pagalba bet kuriam augalui, sukurianti palankias sąlygas augti ir derėti.


„Labai norisi, kad trąšas būtų galima paimti rankomis, kad jos nekeltų pavojaus nei žmogui, nei augalui. Taip pat renkantis man svarbu, kad trąšos būtų saugios ir natūralios. Privalumas yra ir universalumas, kad nereikėtų apsikrauti įvairiausiomis rūšimis, o vienas produktas tiktų įvairiems augalams“, – savo pasirinkimo kriterijus įvardija moteris.


Universalumas ir natūralumas lėmė, kad šį sezoną Ineta Stasiulytė nusprendė išbandyti Lietuvos rinkoje pasirodžiusias naujas organinės kilmės trąšas „Plant-I-Boost“. I. Stasiulytė trąšas planuoja naudoti šį pavasarį persodindama turimas gėles, taip pat pasitelkti naujų namų sode papildydama jomis dirvožemį ir sėdama veją, sodindama vaismedžius ir krūmus.

 

Kodėl verta rinktis „Plant-I-Boost“ trąšas?


„Plant-I-Boost“ yra organinės kilmės trąšos, palankios gamtai, augalams ir žmonių sveikatai. Trąšose esantis fosforas ir kalis skatina tvirto stiebo susiformavimą, šaknų sistemos vystymąsi ir sodresnių, sveikesnių žiedų ir vaisių derėjimą, o azotas, patekęs į dirvą, stiprina augalus ir skatina jų augimą.

 

Ką ir kaip tręšti su „Plant-I-Boost“?


Šiomis trąšomis galima tręšti įvairių rūšių augalus – visų rūšių daržoves, vaisius, uogas, gėles, krūmus ir medžius. Dėl 100 % natūralios sudėties jas lengva naudoti – granulės įdedamos į dirvą iškart išimtos iš pakuotės. Jums nereikės apskaičiuoti tikslios trąšų dozės, nes „Plant-I-Boost“ yra natūralios ir nenudegina, nežaloja augalo šaknų. Tiesiog berkite trąšų šalia augalo ir sumaišykite su žeme. „Plant-I-Boost“ poveikis trunka iki vienerių metų – pats augalas paima iš trąšos sezonui ar augimo ciklui reikalingas maistines medžiagas.

 

Svarbu prisiminti


Kad produktas veiktų tinkamai, jį reikia tiesiog sumaišyti su žeme ir įsitikinti, jog granulių neliko paviršiuje. Patręštą augalą galima palaistyti, tačiau artimiausias savaites nerekomenduojama laistyti pernelyg daug.

 

Kur įsigyti?

 • „Plant-I-Boost“ ieškokite
 • parduotuvėse „DEPO“,
 • „Senukai“, „Žalia stotelė“,
 • „Moki-veži“ ir „Horticom“.


Apie „Plant-I-Boost“:

·               

 • Sukurtas Latvijoje ir pagamintas Lietuvoje;           
 • 100 % ekologiškas ir natūralus;             
 • Draugiškas gamtai, žmonėms ir augintiniams;            
 • Neteršia požeminio vandens;           
 • Laipsniškas ir lėtas aktyvių maistinių medžiagų išsiskyrimas;
 • Ilgas veiksmingumas – iki vienerių metų;
 • Nedegina augalų ir jų šaknų;
 • Formuoja mikrobiologinę įvairovę;
 • Aprūpina augalus būtinais mikroelementais;
 • Universalus: tinka įvairiems lauko ir vidaus augalams.

 

„Plant-I-Boost“ trąšos
„Plant-I-Boost“ trąšos
Partnerio archyvas


Užsakymo nr.: PT_68275

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis