„Eurovizijos“ dainų konkursą Roterdame pradės „The Roop“

Lietuva Roterdame antradienį pradės šių metų „Euroviziją“. Pirmieji į didžiausio pasaulyje muzikinio konkurso sceną Roterdamo „Ahoy“ arenoje lips Lietuvai atstovausianti grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“.Lietuva Roterdame antradienį pradės šių metų „Euroviziją“. Pirmieji į didžiausio pasaulyje muzikinio konkurso sceną Roterdamo „Ahoy“ arenoje lips Lietuvai atstovausianti grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“.

Antradienį jie užkurs diskoteką pirmajame konkurso pusfinalyje, kuriame iš viso pasirodys 16 šalių atlikėjai: Lietuva, Slovėnija, Rusija, Švedija, Australija, Šiaurės Makedonija, Airija, Kipras, Norvegija, Kroatija, Belgija, Izraelis, Rumunija, Azerbaidžanas, Ukraina, Malta. Į „Eurovizijos“ finalą keliaus 10 geriausiai pasirodžiusių šalių.


Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks ketvirtadienį, gegužės 20-ąją, iš viso pasirodys 17 šalių: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Gruzija, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija. Į „Eurovizijos“ finalą irgi bus atrinkta 10 šalių.


„Eurovizijos“ finale iš viso pasirodys 26 šalys, šešios iš jų jau yra žinomos: Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai.


Po pertraukos į konkursą grįžta Bulgarija ir Ukraina, tačiau Roterdame nebus paskutiniame konkurse Tel Avive dalyvavusių Vengrijos ir Juodkalnijos. Kovo mėnesį iš konkurso pasitraukė Armėnija ir Baltarusija.


65-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks dalyvaujant publikai – tiesa, žiūrovų skaičius bus ribotas, nors „Ahoy“ arenoje ir telpa daugiau nei 16 tūkst. žiūrovų. Renginio žiūrovų skaičių riboja vis dar nestabili epidemiologinė situacija. Visus devynis konkurso šou gegužės 18-22 dienomis – šešias viešas repeticijas, du pusfinalius ir finalą – galės stebėti po 3 500 žiūrovų. Organizatorių sąlyga – pateikti neigiamą koronaviruso testo rezultatą.


„Eurovizijos 2021“ šūkis – „Open Up“ („Atsiverk“). „Atsiverkite vieni kitiems, atsiverkite muzikai, atsiverkite Roterdamui, atsiverkite bet kam, ką pasirinktumėte – jūs galite užbaigti šią frazę kaip tik norite“, – buvo sakoma spaudos pranešime.

Pernai dėl pandemijos „Eurovizijos“ dainų konkursas pirmą kartą per savo istoriją buvo atšauktas.


The Roop
The Roop
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis