JAV pirmą kartą per 70 metų mirties bausmė įvykdyta moteriai 

Jungtinėse Valstijose pirmą kartą per beveik 70 metų federalinė mirties bausmė įvykdyta moteriai. 52-ejų Lisai Montgomery egzekucija trečiadienį įvykdyta Ter Hoto kalėjime Indianos valstijoje, pranešė Teisingumo departamentas.

Aukščiausiasis teismas prieš tai atvėrė kelią mirties bausmės vykdymui. Moteris buvo nuteista mirti dėl žiauraus nėščiosios nužudymo.


Valstijos teismas pirmadienį egzekucijos vykdymą dėl abejotinos L. Montgomery psichinės būklės buvo sustabdęs. Tačiau apeliacinis teismas šį sprendimą po dienos atšaukė. Aukščiausiasis teismas Vašingtone galiausiai trečiadienį davė leidimą mirties bausmės vykdymui. Tai yra pirmoji federalinė egzekucija moteriai šalyje nuo 1953 metų.


L. Montgomery 2004 metais pasmaugė nėščią moterį ir jai iš pilvo išpjovė kūdikį. Praėjus dienai po nusikaltimo ji buvo sulaikyta savo namuose Skidmore Misūrio valstijoje už 250 km nuo nužudymo vietos. Su savimi ji turėjo ir šiurpų nusikaltimą išgyvenusį kūdikį. L. Montgomery ir jos vyras pradžioje policijai teigė, kad ji pati pagimdė mergaitę, tačiau vėliau prisipažino. Žudikei mirties bausmė skirta 2007-aisiais.


Lisa Montgomery
Lisa Montgomery
EPA-ELTA nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis