Erica Jennings ir Justė Zinkevičiūtė atskleidė pasikeitusius dovanų pirkimo įpročius

Dovanų pirkimo įpročiai keičiasi: tam įtaką daro ne tik pasaulį sukrėtusi pandemija, bet ir vis didėjantis žmonių sąmoningumas. Svarbiais atrankos kriterijais tampa gamintojų reputacija bei etinės vertybės. Jau nuo šiandien dovanų ieškosime tik internete, tad jei šios džiunglės jums vis dar nepažįstamos, atlikėja Erica Jennings, aktorė Justė Zinkevičiūtė bei internetinės parduotuvės „Bibliotheque des Femmes“ įkūrėja Žaklina Aišparienė dalijasi savo patirtimi ir patarimais, kaip nudžiuginti artimą žmogų.

Paskutinės minutės dovanas keičia apgalvotos staigmenos


Atrodo, daugumai mūsų karantinas padovanos laiko. Neišvengiamai vietoje paskutinės minutės turų per parduotuves turėsime progą pagalvoti, kaip iš tiesų galėtume praturtinti savo artimųjų kasdienybę. Štai žinoma šalies dainininkė Erica Jennings sako niekuomet neperkanti dovanų instinktyviai ir visuomet iš anksto žino, ką dovanos savo šeimos nariams ir bičiuliams.


Tuo tarpu aktorė Justė Zinkevičiūtė prisipažino pažįstanti paskutinių savaičių apsipirkimo „džiaugsmus“: „Anksčiau vis pasilikdavau apsipirkimą paskutinėms savaitėms ir taip pritrūkdavau laiko ir dėmesingumo dovanoms.“ Vis tik šiandien žinoma aktorė džiaugiasi įpročiu pasiruošti iš anksto. „Šiais metais apie dovanas galvoti, jas pirkti pradėjau nuo rugsėjo pabaigos. Šiandien jau visos dovanos sudėtos po egle. Toks išankstinis dovanų pirkimas net finansiškai yra naudingesnis“, – atskleidė Justė Zinkevičiūtė.


Populiarėja apsipirkimas internetu


Vis tik net jei ir karantinas nepakoregavo jūsų apsipirkimo įpročių, galbūt tai – laikas prisijaukinti internetines parduotuves. „Man visada labiau patinka apsipirkti internetu, pandemija nelabai daro įtaką. Internete man viskas geriau matosi, daug lengviau išsirenku, daug daugiau visko pamatau. Dar nė karto nesu nusivylusi pirkiniais internete“, – savo patirtimi dalijasi Justė Zinkevičiūtė.


Dainininkė Erica Jennings taip pat šiemet rinkosi dovanas pirkti internetu arba iš vietinių etiškų gamintojų, taip paremdama šalies verslą.


„Žmonės vis labiau pasitiki internetinėmis parduotuvėmis ir labai greitai pajaučia naudą: sutaupytą laiką, platesnį asortimentą, galimybę palyginti prekes ir atidžiai išnagrinėti prekių charakteristikas bei čia pat internete patikrinti gamintojo reputaciją“, – savo pastebėjimais dalijasi „Bibliotheque des Femmes“ įkūrėja Žaklina Aišparienė.


Nauji kriterijai gamintojams


Vis didėjant prekių pasirinkimui pagaliau turime galimybę rinktis inoringai. „Nemeluosiu, man svarbu prekės ženklas. Svarbu, kad jis turėtų savo istoriją, filosofiją, būtų kokybiškas. Aš labai vertinu išskirtinumą“, – sako aktorė Justė Zinkevičiūtė. Jai pritaria ir Erica Jennings, neretai viešai pasisakanti tvarumo ir sąmoningo vartojimo temomis. „Man labai svarbu, kad daiktai būtų pagaminti etiškai. Labai džiaugiuosi, kad nemažai prekių ženklų pradėjo naudoti mažiau plastikinių pakuočių. Pati esu sąmoninga vartotoja: rūšiuoju šiukšles, stengiuosi sunaudoti visą nupirktą maistą, pirkti planetai draugiškas namų priežiūros priemones, boikotuoti neatsakingus gamintojus, pirkti organiškas prekes“, – sako Erica Jennings.


Vis didėjantį žmonių sąmoningumą pastebi ir internetinės parduotuvės „Bibliotheque des Femmes“ įkūrėja Žaklina Aišparienė. „Vis daugiau pirkėjų domisi gamintojų reputacija. Būtent pastebėjusi šį sparčiai besiformuojantį įprotį ir įkūriau „Bibliotheque des Femmes“ – internetinę parduotuvę, tam, kad etiškų ir tvarių prekės ženklų prekes žmonės galėtų rasti vienoje vietoje ir užsisakyti į bet kurį Lietuvos miestą“, – sako verslininkė. „Kuriant verslą man labai svarbi ekologija bei etika. Todėl renkamės tik skaidrius, patikimus ir planetai draugiškus partnerius. Tvarių ir įdomių prekių ženklų pasaulyje jau yra labai daug – mūsų užduotis juos atrasti ir suburti po vienu stogu“, – priduria Žaklina Aišparienė.Kaip išrinkti dovaną artimam žmogui?


Jei anksčiau išvardyti žingsniai nepadėjo jums susiaurinti paieškos rato, štai dar keli blitz patarimai iš žinomų moterų.

„Mąstykite plačiau. Galvokite apie tai, ko nori jūsų draugas, o ne ko norėtumėte jūs. Tegul tai iš tiesų būna gerai apgalvota dovana. Tai galėtų būti nebūtinai daiktas, o nauja patirtis arba išskirtinai tam žmogui parašyta jūsų poema“, – pataria Erica Jennings.


Tuo tarpu Justė Zinkevičiūtė pataria neskubėti, atrasti laiko pagalvoti, visada išlikti dėmesingu kitam tam, kad žinotumėte, kokie jo pomėgiai ar poreikiai: „Tiesiog pajauskite širdimi – juk ji niekada neklysta.“


„Pastebėjau, kad baigėsi daikteliavimo era, ir žmonės vis dažniau renkasi praktiškas dovanas. Labai populiari dovana – įvairios veido kaukės ar kosmetikos advento kalendoriai, namų kvapai tačiau jei reikėtų išrinkti šių metų dovaną nugalėtoją, tai būtų drabužių priežiūros priemonės – tokios kaip garintuvas ar pūkų surinkiklis. Matyt, sugrįžta įprotis saugoti ir prižiūrėti mylimus drabužius, o ne juos keisti naujais“, – savo pastebėjimais dalijasi „Bibliotheque des Femmes“ įkūrėja Žaklina Aišparienė.


Dovanos vaikams


Kalbant apie dovanas vaikams, dainininkė Erica Jennings rūpinasi jų balansu. „Dalis dovanų tikrai turėtų būti edukuojančios, skatinančios kūrybiškumą, suteikiančios naujas patirtis, bet tikrai ne visos. Mano vaikai mėgsta knygas, sportą ir video žaidimus. Aš leidžiu jiems žaisti, tačiau rūpinuosi, kad jie tai darytų saugioje aplinkoje, savo šeimoje, o ne internete, kur bendra atmosfera dažnai yra toksiška ir vaikams netinkama“, – patirtimi dalijosi žinoma trijų vaikų mama.


Savo įpročiais renkant dovanas vaikams dalijasi ir „Bibliotheque des Femmes“ įkūrėja Žaklina Aišparienė. „Pati pirkdama dovanas savo ar draugų vaikams visuomet renkuosi žaislus, kurie lavina vaizduotę ir įgūdžius. Tačiau net ir čia ieškau estetikos. Seniau Lietuvoje tokių daiktų nerasdavau, todėl kurdama internetinės parduotuvės asortimentą įtraukiau į jį ir prekes vaikams“, – sako verslininkė.


Ko nori moterys?


Žinomos moterys atskleidė ir dovanas, kurios nudžiugintų jas pačias.


„Labiausiai man patinka gerai apgalvotos, laiku ir vietoje įteiktos dovanos. Pavyzdžiui, per paskutinį gimtadienį draugai padovanojo man malką su antspaudu, ir aš turėjau atspėti, kodėl. Ir aš atspėjau – tai buvo išvyka į namelį miške su sauna ir lauko sūkurine vonia. Mes praleidome nepamirštamą laiką kartu, prisiminimai mane lydi ir šiandien“, – pasakoja atlikėja Erica Jennings.


Jai antrina ir aktorė Justė Zinkevičiūtė, sakydama, kad svarbiausia – jai mylimų žmonių buvimas šalia, apkabinimas ir galėjimas džiaugtis vienas kitu. „Geriausia dovana Kalėdoms yra meilė“, – šypsosi aktorė. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis