Mirė legendinis lietuvių kompozitorius Kęstutis Antanėlis

Eidamas 70-uosius metus mirė legendinis lietuvių kompozitorius, architektas, dailininkas Kęstutis Antanėlis. Apie kompozitoriaus mirtį LRT. Lt pranešė jo artimieji.

K. Antanėlis įkūrė bei vadovavo roko ansambliui, kuriame atliko ne tik „The Beatles“ dainas, bet ir savo kūrybą, bei buvo pirmasis Europoje pastatęs Andrew Lloydo Webberio roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“.


Jis taip pat parašė muziką pirmajai lietuviškai roko operai „Meilė ir mirtis Veronoje“ (pastatyta 1982 Vilniuje, 1988 metais anglų kalba Madisone, 1996 metais Vilniuje per LIFE festivalį).Kęstutis Antanėlis
Kęstutis Antanėlis
ELTA / G. Bartuškos nuotr.Tarp K. Antanėlio statytų scenos kūrinių – „Peras Giuntas“ (1997), oratorija „Keturios lietaus šalys“ solistams, chorui ir orkestrui (1986 m., libretas S. Gedos), 4 dainų ciklai (1962–72, pagal B. Brazdžionio žodžius), apie 200 dainų ir apie 80 instrumentinių pjesių. Daugelio savo dainų tekstų autorius.Kęstutis Antanėlis
Kęstutis Antanėlis
ELTA / G. Bartuškos nuotr.Kaip architektas K. Antanėlis suprojektavo pastatų, interjerų, baldų (Seimo Kredencialų salei, 1995), sukūrė vitražų administraciniams pastatams, skulptūrų, rašoma portale LRT.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis